15 listopada 2009r. godz. 09:35, odsłon: 3056, Bolec.Info / DC

Kolejna wTOPa koszykarzy

Kolejny bardzo słaby występ zanotowała nasza seniorska drużyna koszykówki Adler TOP Bolesławiec.
(fot. Bolec.Info / DC)
Drużyna z Bolesławca w sobotę, 14 listopada 2009r., przegrała wysoko z NGR Technologie AWF Gorzów - 43-86.

Tym razem nie można powiedzieć o tym meczu nic dobrego. W naszej drużynie zawiodło dosłownie wszystko. Brak koncepcji na atak, bardzo słaba obrona, ogromna ilość strat - to tylko niektóre czynniki wpływające na tak fatalną postawę drużyny TOP.

Pierwsza kwarta meczu zaczęła się bardzo nerwowo dla obu stron. Rwana gra, słaba skuteczność z gry, brak pewności siebie, spowodował, że przez dłuższy czas wynik oscylował w granicach remisu. Ostatecznie tę kwartę wygrali goście 16-13.

Druga odsłona spotkania to już zdecydowana dominacja drużyny z Gorzowa. Można tu mówić wiele dobrego na temat gry przyjezdnych, bardzo dobre akcje, wszystko dobrze poukładane, grane w tempo, dawało przeciwnikom coraz większą przewagę punktową. Wynik tej kwarty to 30-7 dla gości.

Po przerwie kibice mieli jeszcze nadzieję, że naszym chłopakom uda się wygrać mecz. Niestety i ta kwarta przyniosła porażkę podopiecznych Piotra Rydza. Wynik tej kwarty to 21-9 dla przyjezdnych.

Ostatnia odsłona meczu nie przyniosła żadnych emocji. Gospodarze chcieli wyjść z twarzą z tego spotkania i powalczyli w tej kwarcie osiągając, patrząc na przebieg całego meczu, niezły wynik 19-14 dla drużyny z Gorzowa.

Podsumowując całe spotkanie można powiedzieć, że nie napawa ono optymizmem przed kolejnym spotkaniem, które odbędzie się na wyjeździe już w przyszłą sobotę. Nasza drużyna ma tylko tydzień na poprawienie swoich umiejętności i zgrania. Oby następne spotkanie przyniosło w końcu pierwsze zwycięstwo, które jest potrzebne naszym zawodnikom.

Dziękujemy wszystkim kibicom za doping i tak liczne przybycie na mecz. Miejmy tylko nadzieję, że ten słaby początek sezonu mamy już za sobą i teraz przyjdzie czas na wygrywanie.

W imieniu całej drużyny TOP-u składamy serdeczne życzenia trenerowi Piotrowi Rydzowi, który w sobotę obchodził 30 urodziny.

Adler TOP Bolesławiec: Wilas Tomasz (20), Wójcik Jacek (13), Mucha Michał (4), Kureła Krzysztof (3), Miarka Piotr (2), Marek Jakub (1), Czernia Daniel (0), Kozłowski Marcin (0), Doliński Bartosz (0), Czerkas Łukasz, Wyrzykowski Marcin. Trener: Piotr Rydz

NGR Technologie AWF Gorzów: Abramowicz Kamil (16), Latecki Szymon (12), Michalak Michał (12), Cejba Daniel (10), Niesobski Łukasz (9), Żyłczyński Michał (6), Skrzypczak Mateusz (6), Kopaczewski Janusz (5) Pacek Artur (4), Daracz Błażej (4), Wierzbicki Wojciech (2), Pęczek Rafał. Trener: Szulczyk Sławomir