ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4189, 24 kwietnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama ZSET zaprasza
reklama KOMFORT zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

14 grudnia 2012r. godz. 19:31, odsłon: 4157, Bolec.Info/ZSE
Elektronik przedsiębiorczością stoi
12 grudnia 2012r. w Zespole Szkół Elektronicznych im. I. Domeyki w Bolesławcu odbyło się spotkanie uczniów z lokalnymi pracodawcami.
Bolesławiec - Informacje: Elektronik przedsiębiorczością stoi (fot. ZSE)
Spotkanie pod hasłem Elektronik przedsiębiorczością stoi, zorganizowane we współpracy z Bolesławieckim Towarzystwem Gospodarczym, stworzyło sposobność do podsumowania działań podejmowanych przez ZSE, prowadzących do zacieśnienia współpracy z lokalnymi firmami.

Na zaproszenie szkoły odpowiedzieli: Robert Opała (prezes Amper B) i Marcin Mrożek (przedstawiciel handlowy Amper B), Łukasz Załucki, (prezes zarządu Ensila) i Miłosz Sobczak (pracownik Ensila, absolwent ZSE), Ewa Utratna (Dyrektor firmy Dersen Iwiny), Edward Gałka (właściciel PPHU Edir s.c.), reprezentował również BTG, Bartosz Walkowiak (szef firmy RESET - projektowanie stron internetowych).

Aby wprowadzić gości w klimat panujący w szkole, przypomnieć, w jakich kierunkach kształci się młodzież oraz jakie ponadstandardowe działania realizuje, uczniowie opowiedzieli o realizowanych w szkole projektach. Z dumą podkreślili, że możliwości rozwijania zainteresowań, zdobywania kontaktów w kraju i za granicą są ogromne.

Po prezentacji projektów przyszedł czas na kolejny punkt spotkania. Był nim akt podpisania porozumienia o współpracy ZSE z firmą Amper B. Umowę podpisał Robert Opała, prezes firmy Amper B i Andrzej Leśniewski, dyrektor ZSE.
Podpisana umowa zakłada między innymi:
- wsparcie inicjatywy tworzenia nowej pracowni elektrycznej w Zespole Szkół Elektronicznych,
- organizowanie nieodpłatnych szkoleń dla nauczycieli i uczniów,
- organizowanie pokazów praktycznych dla uczniów w szkole i siedzibie firmy,
- wsparcie w budowaniu bazy sprzętowej,
- pomoc w doposażeniu pracowni elektrycznej w potrzebne materiały eksploatacyjne do realizacji ćwiczeń,
- pomoc w realizacji praktyk zawodowych i staży,
- zapraszanie uczniów i nauczycieli na spotkania i konferencje, które organizuje lub współorganizuje Firma Amper B,
- promowanie szkoły w środowisku lokalnym;

Już podczas spotkania pracodawców z dyrekcją szkoły, bezpośrednio po zakończeniu uroczystości, zapadły pierwsze ważne decyzje związane z realizację tej umowy.

Kolejnym punktem spotkania było otwarcie zmodernizowanej sali konferencyjnej ZSE. Maciej Pronkiewicz (wicedyrektor ZSE) osobiście podziękował pracodawcom, którzy pomogli w modernizacji sali wykorzystywanej właśnie podczas takich imprez, ale także podczas lekcji multimedialnych w „Elektroniku”. - Staramy się aby nasza szkoła była pionierem najlepszych i najnowszych rozwiązań technicznych- mówił.

Sala wyposażona została w profesjonalne nagłośnienie (wzmacniacz i system mikrofonów bezprzewodowych), system video (projektor+elektrycznie rozwijany ekran projekcyjny), system przekazywania sygnału video z kamery na projektor. Zamontowano również system rolet pozwalający na całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Sala wyposażona jest również w mobilną pracownię komputerową oraz tablicę multimedialną. Szkoła we własnym zakresie wymieniła oświetlenie sali. Standardowe wyposażenie (laptop, zestaw audio i kina domowego oraz bezprzewodowy Internet) dopełnią jedynie całość.

Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie przygotowane przez zaprzyjaźnioną ze szkołą firmą Ensila. O swoich sukcesach opowiedział uczniom prezes Łukasz Załucki oraz Miłosz Sobczak (jeszcze do niedawna uczeń ZSE), który teraz w firmie odpowiada za dział IT. Miłosz przedstawił przykłady dobrych praktyk na styku biznesu i edukacji na przykładzie współpracy ZSE z firmą Ensila.

Ostatnim punktem spotkania była ożywiona dyskusja młodzieży ZSE z pracodawcami. Początkowe onieśmielenie zamieniło się z czasem w konstruktywna rozmowę. Uczniowie zainteresowani byli przede wszystkim informacjami, jakie predyspozycje cenią goście w pracowniku, co z perspektywy czasu uważają za najważniejszą wartość w prowadzonym biznesie. Absolwent ZSE, Miłosz Sobczak, opowiadał, jak teraz - z perspektywy czasu - patrzy na swoją szkołę i ile wartości z niej wyniósł. Obiektywnie podkreślił, że wiele wiadomości i umiejętności, które wcześniej uznawał za niepotrzebne, przydało mu się na stanowisku, jakie obecnie zajmuje.

Spotkanie poprowadzili:Anita Nakonieczna (nauczycielka przedsiębiorczości w ZSE) oraz Mateusz Szymański (uczeń 3 klasy technikum teleinformatycznego).

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


MRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetKlekusiowoDomoExpertAutogaz
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Praca