BolecFORUM Nowy temat
Tylko na Bolcu
25 marca 2013r. godz. 19:28, odsłon: 6139, Roland Lippik/Kazimierz Marczewski

Sukcesy młodych brydżystów

Dzięki dobrej postawie brydżystów z Bolesławca reprezentacja województwa dolnośląskiego, zakończyła Mistrzostwa Polski Juniorów w klasyfikacji generalnej na II miejscu.
Joanna Zarzycka
Joanna Zarzycka (fot. Józef Sławenta)
W zakończonych w Tęgoborzy Mistrzostwach Polski Juniorów (U-20 i U-25), które przeprowadzone zostały w dniach 21 -23 marca 2013 roku, wzięła udział dwuosobowa reprezentacja Bolesławieckiego Klubu Brydżowego: Joanna Zarzycka i Kamil Żabierek.

Występ bolesławieckich zawodników należy uznać za bardzo udany, chociaż trochę pechowy. Joanna Zarzycka w dwóch turniejach uplasowała się IV miejscu, tak samo jak Kamil Żabierek.

Czwarte miejsca, to najgorsze miejsce w rywalizacji sportowej, bo to miejsce tuż za strefą medalową.

W turniej par dziewcząt Joanna Zarzycka grająca w parze z Agnieszką Piesiewicz (AZS UW), uzyskała wynik 58, 63% i zajęła czwarte miejsce. Złoty medal przypadł parze J. Sroka – O. Długosz, ze świetnym wynikiem – 70, 60%.

W turnieju par mikstowych Joanna Zarzycka grała Kamilem Żabierkiem i zajęła miejsce czwarte, z wynikiem 58, 11%, a do brązowego medalu zabrakło zaledwie 0, 32%. Turniej ten wygrali A. Piesiewicz – T. Sadowski uzyskując 61, 46%.

W turnieju par open (U-20) Kamil Żabierek zagrał ze swoim byłym partnerem z Bolesławieckiego Klubu Brydżowego Dawidem Permusem.
To kolejny z Bolesławian uczestniczących w Mistrzostwach, wychowanek Bolesławieckiego Klubu Brydżowego, od października 2012 roku reprezentant klub AZS Politechnika Wrocławska.

Zawodnicy wywalczyli IV miejsce. Brązowy medal przegrali różnicą 0,12%, uzyskując w całym turnieju wynik 57, 04%.
Zwycięzcami open zostali A. Majcher – W. Kaźmierczak uzyskując 61, 19%.

Wyniki uzyskane ze wszystkich turniejów pozwoliły uplasować się w klasyfikacji generalnej Kamilowi Żabierkowi na IX miejscu.
Joanna Zarzycka zajęła XI miejsce. W klasyfikacji klubów Bolesławiecki Klub Brydżowy został sklasyfikowany na IX miejscu.
Bardzo dobra postawa bolesławieckich brydżystów, w dużym stopniu zadecydowała o tym, że młodzież z województwa dolnośląskiego zakończyła Mistrzostwa Polski Juniorów na miejscu drugim w klasyfikacji generalnej. Bolec.Info - zdjęcie
Bolec.Info - zdjęcie
Ręka pozycja S
Ręka pozycja S (fot. Bolec.Info)

~szachista niezalogowany
26 marca 2013r. o 20:52
największe zagrożenie niesie dla dzieci niestety komputer i internet naszpikowany róznego radzaju dziadostwem oraz uzaleznienie dzieci od komputera a nie gry logiczne takie jak szachy czy brydż rozwijajace umysł oraz pamięc.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~inka niezalogowany
26 marca 2013r. o 21:36
Szachista .Słusznie napisałeś tylko te dzieci kiedyś sa pełnoletnie i wielu z nich idzie droga sportu niestety sa tacy którzy nabyte umiejętmosci (karty) wykorzystują zupełnie w innym celu i tu zaczynają się rodzinne dramaty,dlatego jestem cięta na karty.
26 marca 2013r. o 22:34
na obsesję nic nie poradze.Idąc tym tokiem rozumowania powinno sie zlikwidowac sport bo na jego bazie rozwinęły sie zakłady bukmacherskie ( hazard w najwyzszym stopniu) To ze jakis ... popadnie w sidła hazardu to nie wina gier logicznych ani meczów piłkarskich :)

Zastosowana autokorekta

27 marca 2013r. o 18:40
Wszystkim młodym zycze uzależnienia od sportu ale ruchowego.
Co do ...a przykro mi ze tak określasz ludzi chorych ,a jest to choroba z której trudniej wyjść niż z narkotykow ,bo długo jest utajniona.Dlatego uważam ze karty w ręku tak młodych ludzi to to samo co podawanie do sniadania papierosa ,jedno i drugie wciąga i nie trzeba wstawać z krzesła.Obys nigdy nie miał problemów .Pozdrawiam

~misia33 niezalogowany
8 sierpnia 2013r. o 13:45
Moge potwierdzic iz Kacper jest normalnie mistrzem Polski w szachach, kazdy z reszta wie ze szachy to gra umyslowa, tak samo jak brydz... wiem bo sama gram i nie raz trzeba bylo sie meczyc nad rozgrywka. Jak najbardiej zachecam wszystkich do grania w roznego rodzaju gry umyslowe! :)