Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Komu z Was przeszło atopowe zapalenie skóry

4218
#zofka nieaktywny
8 kwietnia 2016r. o 0:03
Moja przygoda z AZS skończyła się po wizytach u pani DIETETYK, parę miesięcy na odpowiedniej diecie i spokój, mam nadzieję ,że na zawsze.Dobra dieta i solidne wykonywanie zaleceń ,to powolne dochodzenie do zdrowia,ale opłaciło się.Pozdrawiam. :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~kulczita niezalogowany
9 kwietnia 2016r. o 17:49
~ napisał(a):
~ napisał(a): ... ja z kolei jestem ZA szczepieniami (nie wszystkimi, ale to nie ma nic do rzeczy).

No właśnie MA. Proszę w takim razie napisać, które to szczepionki są potrzebne, a które są "be"...


Temat nie dotyczy szczepionek i niech się Pani tego trzyma. Ewidentnie dąży Pani do bycia forumowym trollem wszczynającym kłótnie!

Wątek dotyczy atopowego zapalenia skóry i zapewne ludzie szukają tu porad i odpowiedzi związanych z AZS.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Maine niezalogowany
3 maja 2016r. o 17:38
Nikomu nie życzę problemów ze skórą, bo sama przeszłam wiele w moim życiu. Początkowo starałam się z tym jakoś żyć i nie miałam zupełnie pojęcia, że jest to akurat atopowe zapalenie skóry. Zaczęłam kojarzyć fakty, gdy przeszukiwałam internet pod kątem mojej dolegliwości. Tak trafiłam na stronę, gdzie były opisane objawy: http://www.demsa.pl/atopowe-zapalenie-skory Później umówiłam się na wizytę do dermatologa, który potwierdził moją diagnozę. Żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej :/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~boberek niezalogowany
7 maja 2016r. o 10:34
Z tą diagnozą atopowego zapalenia skóry jest różnie. Nawet najlepsi dermatolodzy mają z tym problem, bo choroba nie zawsze ukazuje "książkowe oblicze".
Świetnie, gdy w takich sytuacjach współpracuje ze sobą dermatolog i alergolog. Ale mieszkamy w Polsce i o współpracy tych dwóch specjalistów możemy sobie tylko pomarzyć :/ Najlepiej przepisać sterydy i zawołać do gabinetu kolejnego pacjenta :/ Czy ten krem Dermaveel jest na receptę? W przyszłym tygodniu wybieram się do dermatologa i z pewnością zapytam go o zdanie na temat tego kremu :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ania niezalogowany
7 maja 2016r. o 21:48
Jestem zwolenniczką stosowania kosmetyków naturalnych, nawet na takie problemy skórne lub nawet może przede wszystkim jak AZS, egzemy, łuszczyce... Choćby "zwykle" mydło laurowe z zawartością oleju laurowego, który znacząco poprawia stan problemowej skóry. Stosowałam i efekty warte użycia. Istnieje tez wiele kremów na tę przypadłość, nie tylko te obrzydliwe sterydy, które nie są neutralne dla zdrowia (do więcej szkodzą). W naszym mieście istnieje do kilku lat sklep z ekologicznymi kosmetykami i w swoje ofercie ma kilka firm najczęściej to marki niemieckie (np. Lavera, Logona, Hauschka, Weleda) na AZS, sama jestem klientką i mogę polecić i ofertę i doradztwo Właścicielki. Sklep został przeniesiony ze Śluzowej (jakby ktoś tam czasem szukał) na Jagiellonów (za hotelem Garden na Piastów) i warto tam się udać, po poradę, co cenne tam też można otrzymać bezpłatne! próbki, Pani nie wciska tam kitu, nie przymusza, jest życzliwa dla klienta, co jest teraz rzadkością w sklepach. Sklep stacjonarny czynny jest tylko w piątki, a w pozostałe dni obsługują zamówienia w sklepie internetowym, wysyłając w Polskę. Zdrowia życzę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~kijanka niezalogowany
12 maja 2016r. o 11:20
Taaaa już to widzę jak komuś pomaga naturalne mydło w przypadku swędzącej, łuszczącej się i popękanej skóry :/ Niech wda się jakiś gronkowiec i zakażenie - przecież leki i sterydy to zło! Proszę sobie poczytać o nieleczonym AZS, zwłaszcza kiedy następuje rzut choroby! Na dłuższą metę to nie są przelewki i można sobie wyrządzić wielką krzywdę zaniechując prawdziwego leczenia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ja niezalogowany
12 maja 2016r. o 12:59
naturalne mydło z olejem laurowym nikomu jeszcze nie zaszkodziło, a znam niejedną osobę, której pomogło. Jest delikatne, łagodne, hypoalergiczne i przeznaczone do skór podrażnionych, wrażliwych, z trądzikiem, egzemą, łuszczycą, łupieżem, a także do skór z problemem swędzenia, więc nie wprowadzaj zamętu, bo jestem przekonana, ze nie stosowałeś go nigdy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~bronek niezalogowany
17 maja 2016r. o 18:24
Ja bym nie kombinował z mydłami zwłaszcza w przypadku atopowego zapalenia skóry. Niech każdy używa tego, co mu pomaga. Szczególnie polecane są emolienty i kremy stricte dla skór z AZS i tego należy się trzymać!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.