Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Systemowe rozwiązania i ciągły rozwój?
~ niezalogowany
1 grudnia 2015r. o 23:01
~ napisał(a):
~wiem napisał(a):
~ napisał(a): A co z projektem na nowy budynek,ponoc zostal wykonany za ciezkie pieniadze,czy ktos wie ile projekt kosztowal?



Ok 230 tys. zł



O jak oszczędnie panie starosto!!!! Rozsądny z pana gospodarz.

Przykładów takiego rozporządzania środkami przez starostwo jest cała masa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 grudnia 2015r. o 23:05
~mdm napisał(a): Skoro kasa liczona jest na uczniów, a uczniów jest mniej, to znaczy że kasy jest mniej, a nauczycieli i budynków szkół tyle samo. Czy się mylę? Starosta nic nie mówi o likwidacji kierunków kształcenia i zwalnianiu nauczycieli, tylko o reorganizacji budynków w których uczniów jest o połowę mniej. Jak przyjdzie co do czego, to takie tabelki z wykresami pełnymi sukcesów, każda szkoła ma na kopy. Współczuje staroście podjęcia decyzji. Żeby była najbardziej racjonalna z punktu widzenia pracowników szkoły X zawsze będzie zła;(

A może ktoś popatrzy na punkt widzenia uczniów?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 grudnia 2015r. o 23:36
~ napisał(a):
~mdm napisał(a): Skoro kasa liczona jest na uczniów, a uczniów jest mniej, to znaczy że kasy jest mniej, a nauczycieli i budynków szkół tyle samo. Czy się mylę? Starosta nic nie mówi o likwidacji kierunków kształcenia i zwalnianiu nauczycieli, tylko o reorganizacji budynków w których uczniów jest o połowę mniej. Jak przyjdzie co do czego, to takie tabelki z wykresami pełnymi sukcesów, każda szkoła ma na kopy. Współczuje staroście podjęcia decyzji. Żeby była najbardziej racjonalna z punktu widzenia pracowników szkoły X zawsze będzie zła;(

A może ktoś popatrzy na punkt widzenia uczniów?



a proszę bardzo
&feature=youtu.be
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 grudnia 2015r. o 6:10
~ napisał(a):
~mdm napisał(a): Skoro kasa liczona jest na uczniów, a uczniów jest mniej, to znaczy że kasy jest mniej, a nauczycieli i budynków szkół tyle samo. Czy się mylę? Starosta nic nie mówi o likwidacji kierunków kształcenia i zwalnianiu nauczycieli, tylko o reorganizacji budynków w których uczniów jest o połowę mniej. Jak przyjdzie co do czego, to takie tabelki z wykresami pełnymi sukcesów, każda szkoła ma na kopy. Współczuje staroście podjęcia decyzji. Żeby była najbardziej racjonalna z punktu widzenia pracowników szkoły X zawsze będzie zła;(

A może ktoś popatrzy na punkt widzenia uczniów?


Póki co nie słyszałem żadnej oficjalnej wypowiedzi że to tzw budowlanka idzie pod młotek. Wirtualna walka toczy się w i za pomocą sieci. Najpierw była tzw handlówka, traz główną gwiazdą jest budowlanka. Następnie ktoś wypuścił "szczura" że ogólniaki mają być połączone. Kto następny?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~@ niezalogowany
2 grudnia 2015r. o 6:46
Jak będzie padnie oficjalnie to będzie po szkole .... Tak to się u nas w Bolku robiło i robi...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Dareczek niezalogowany
2 grudnia 2015r. o 7:28
Dzięki statystykom widzimy czarno na białym jak radzą sobie średnie szkoły w Bolesławcu. Dziwi mnie fakt, że w tym temacie nikt z handlówki nie skacze niczym ukleja bajdurząc, że ZSHiU przecież jest najlepsze, a w wynikach maturalnych zdeklasowało nawet II LO, o ZSO1 nawet nie wspominając. Oj kłamczuszki, kłamczuszki ze Zgorzeleckiej, gromko muszę się zaśmiać !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~S niezalogowany
2 grudnia 2015r. o 9:42
~ napisał(a):
~laik napisał(a): Nie mogę zrozumieć działań starosty , ma dobre szkoły , w miarę dobre kierunki kształcenia ,chwali się nimi ,a tu likwidacja. Czy może mi ktoś po chłopsku wytłumaczyć o co tu chodzi.

O to chodzi że w roku 2002 uczniów w klasach ponadgimnazjalnych było ponad 6 tysięcy teraz jest około 4 tysięcy a szkól tyle samo .Dawno powinno Starostwo zredukować kilka budynków ,chociaż ja myslę że najlepiej było by połączyć dwa Ogólniaki .A Szkołę Specjalną umieścić w 2LO.


Popieram. Dodam tylko jeszcze, że głupotą będzie likwidacja zespołu szkół, który ma dostosowany budynek do nauki odpowiednich zawodów. Myślę, że klasy liceum potrzebują tylko ławki, krzesła tablicę i ew globus a technicy sal gdzie mogą realizować projekty i warsztaty dzięki którym zdobywają wiedzę praktyczną a nie tylko teorię. Nie mam nic do ludzi którzy wybrali licea ale życie mi pokazało, że gdy licealista idzie na studia techniczne to musi zaczynać wszystko od podstaw gdy technicy lecą już z grubymi tematami. Śmiać mi się chciało gdy na pierwszym roku budowanictwa licealiści zastanawiali się jakie wymiary ma cegły gdy ja zliczałem obciążenia mostów dzięki podstawom zdobytym w ZSB. Zmierzam do tego, że zawody techniczne wymagają zajęć praktycznych a nie jak w liceach tylko teorii dlatego zaproponowane wyżej połączenie dwóch liceów będzie najlepszym rozwiązaniem. Jest to jednak rozwiązanie spowodowane faktem, że brakuje współpracy miedzy starostwem a miastem. Nie tak dawno miasto oddało budynek dla pijarów za bezcen. Budynek ten mógł być dobrym miejscem dla dzieci niepełnosprawnych. Co Wy na to ? Według mnie to ręce opadają :/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 grudnia 2015r. o 10:50
Śmieszy mnie to choć nie jestem stroną. Skoro Starostwo zrobiło boisko w tym roku to raczej szkoły nie zamknie. A szkoły specjalnej nie przeniesie, bo nie ma tam warunków. Więc ktoś Wami manipuluje. Tak mi się wydaje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza