Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Ksiądz chodzi po kolędzie, co sądzimy o tej wizycie
~Tosia niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 0:12
TA napisał(a):
LASTsoldierforYOU napisał(a): Prawda jest taka i nikt tego nie podważy że kolęda jest tylko po to by zebrać koperty...prześwietlić podległych parafian..no i powiedzmy poświęcić mieszkanie...ale jak juz ktoś wcześniej pisał na "cholere" swięcić co roku...równie dobrze by można powiedzieć że np..komunii też trzeba by było udzielać co roku...tak na wszelki wypadek żeby młody człowiek nie zapomniał po co jest ta komunia (przecież nie chodzi o prezenty ;) ) Jeżeli ministanci chodzą i można odmówić kolędy to po co ksiądz na ambonie wypomina i "straszy" ludzi w których to mieszkaniach nie dane mu było przeprowadzić wizytacji....Umiejetne władanie słowem...jest lepsze od władania mieczem...i możni tego świata i dużo wcześniejsi doskonale o tym wiedzieli...dlatego myślę że religia nie opiera się tylko na tym co materialne ale na tym w czym jesteśmy uświadomieni w wierze. Nie chodzi się do kościoła bo tam jest ksiądz, tylko dlatego bo mam takie a nie inne przekonania... ;)


Człowieku, odpowiedz mi, czy chcesz kupić te grzybki, bo nie będę ich wiecznie trzymał dla Ciebie. Są inni chętni. Najpierw od kilku dni się o nie wypytujesz, a teraz ani be, ani me, ani kukuryku!


A po ile te grzybki?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14218
#LASTsoldierforYOU nieaktywny
10 stycznia 2016r. o 0:53
...nie wiem o jakie ci grzybki kolego chodzi , ale zapewne mogą ci pomóc skoro tak polecasz .... :P :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13021
eto
10 stycznia 2016r. o 10:02
~klucz-nick napisał(a): witam się z dziadem w dżwiach i wychodzę bo mnie trzepie jak po chałupach łazi za kasą :P i stara w przedpokoju go przyjmuje bo ma zakaz wpuszczania na pokoje plebana :P


Kogo nazywasz stara? I jak ją szanujesz, jak każesz jej gości w przedpokoju przyjmować?

Myślę, że powinniśmy szanować siebie i bliskich, i oczywiście nasze tradycje, zwyczaje, czyjąś i swoją wiarę.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 10:11
LASTsoldierforYOU napisał(a): Prawda jest taka i nikt tego nie podważy że kolęda jest tylko po to by zebrać koperty...prześwietlić podległych parafian..no i powiedzmy poświęcić mieszkanie...ale jak juz ktoś wcześniej pisał na "cholere" swięcić co roku...równie dobrze by można powiedzieć że np..komunii też trzeba by było udzielać co roku...tak na wszelki wypadek żeby młody człowiek nie zapomniał po co jest ta komunia (przecież nie chodzi o prezenty ;) ) Jeżeli ministanci chodzą i można odmówić kolędy to po co ksiądz na ambonie wypomina i "straszy" ludzi w których to mieszkaniach nie dane mu było przeprowadzić wizytacji....Umiejetne władanie słowem...jest lepsze od władania mieczem...i możni tego świata i dużo wcześniejsi doskonale o tym wiedzieli...dlatego myślę że religia nie opiera się tylko na tym co materialne ale na tym w czym jesteśmy uświadomieni w wierze. Nie chodzi się do kościoła bo tam jest ksiądz, tylko dlatego bo mam takie a nie inne przekonania... ;)


Konsekwencja! Nie masz ochoty na wizytę Księdza NIE PRZYJMUJ. Nie przejmuj się co Ksiądz z ambony powie : nie chodzisz o Kościoła , nie chrzcisz dziecka, nie masz ślubu kościelnego i nie oczekujesz katolickiego pochówku. Jedno z drugiego wynika, tak?Albo jestes w kosciele, albo Cię nie ma i po co się oszukiwac.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucz-nick niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 10:51
eto napisał(a):
~klucz-nick napisał(a): witam się z dziadem w dżwiach i wychodzę bo mnie trzepie jak po chałupach łazi za kasą :P i stara w przedpokoju go przyjmuje bo ma zakaz wpuszczania na pokoje plebana :P


Kogo nazywasz stara? I jak ją szanujesz, jak każesz jej gości w przedpokoju przyjmować?
stara?to moja żona o osiem lat młodsza ode mnie,a gości przyjmuje w pokoju ,pleban w przed pokoju :P jak można po chałupach łazić i pieniądze pośrednio wymuszać :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ta niezalogowany
10 stycznia 2016r. o 16:23
LASTsoldierforYOU napisał(a): ...nie wiem o jakie ci grzybki kolego chodzi , ale zapewne mogą ci pomóc skoro tak polecasz .... :P :P


Chłopie, nie rób se jaj! Chciałeś kupić 100 gumowych grzybków-odbijaczy, więc się teraz nie wykręcaj. Grzybki są, teraz trzeba zapłacić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13666
#Malenka91 nieaktywny
10 stycznia 2016r. o 16:45
http://img8.demotywatoryfb.pl//uploads/201601/1452284433_m7ouio_600.jpg

[...] nie szukaj perfekcji. Naucz się żyć z myślą, że wady są częścią doskonałości...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9984
#gover nieaktywny
10 stycznia 2016r. o 19:03
Ksiedza po koledzie nie przyjmuje. Ksiadz jest czestym gosciem mojego domu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.