Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

~~Kanarkowa Ślazówka niezalogowany
19 listopada 2020r. o 21:55
misiekELF napisał(a): PanM znów chce wywołać gorącą dyskusję...znaczy...jak to się po "fejsbukowemu" mówi - hejt :)

Fakty niepodważalne i rzeczowe argumenty są bardzo często ignorowane przez wielu idiotów i ludzi ograniczonych, pokażesz takiemu że białe jest białe a on i tak Ci powie że to czarne... I tu nie chodzi mi o ludzi wierzących i kwestie wiary a ogólnie ludzi i wiele różnych kwestii.
To że człowiek (homo sapiens sapiens) jest dziełem ewolucji jest poparte naukowymi faktami. Ale skąd się wzięła ewolucja wyjaśnić nie potrafimy. Rozumiemy prawa fizyki ale nie wiemy skąd one się wzięły.

Człowiek wierzący ma wiarę a nie wiedzę. Gdyby miał wiedzę, opartą na naukowych faktach, na temat tego w co wierzy nie nazywałoby się to wiarą a wiedzą. Co warta byłaby wiara człowieka który żądałby dowodów istnienia obiektu wiary?

Pewne jest jedno - nie ma dowodów istnienia sił nadprzyrodzonych (czyt. boga/bogów), można je nazywać Jahwe, Allahem, Kryszną, Zeusem i Hadesem, matką naturą, Światowidem, wielką światłością czy jak sobie kto chce...ale dowodów jej/jego nieistnienia też nie ma. I w tej kwestii faktów nie ma.

Masz dowód na istnienie fal grawitacyjnych? Pokaż mi go.
Ba, masz dowód na istnienie fal elektromagnetycznych? Pokaż mi go.
Czy wiesz że gdyby masa elektronu była o jedną miliardową procenta mniejsza lub większa materia nie mogłaby istnieć?
Świat nie jest taki prosty. Nigdy nie mów że to niemożliwe , bo wszystko jest możliwe.
Wiedza człowieka jest na bardzo niskim poziomie i im więcej odkrywa tym więcej dostaje pytań a nie odpowiedzi. Ktoś kto żyłby w świecie dwuwymiarowym nie byłby sobie w stanie wyobrazić kształtu kuli. Ale to nie znaczy że kula nie istnieje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Atramentowy Głąbigroszek niezalogowany
19 listopada 2020r. o 22:06
popierdółki.

każdy wie że to przykrcz z żoliborza stworzył człowieka -razem ze sfilcowanym hipisem.
wykorzystali pocztę i makulaturę sasina.

Jak ktoś niewieży to proszę o dowody że kłamię.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
19 listopada 2020r. o 23:21
[img=1605824460_snon8bn.jpg]

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szarawa Konwalia niezalogowany
20 listopada 2020r. o 0:55
~~Kanarkowa Ślazówka napisał(a):
misiekELF napisał(a): PanM znów chce wywołać gorącą dyskusję...znaczy...jak to się po "fejsbukowemu" mówi - hejt :)
Człowiek wierzący ma wiarę a nie wiedzę. Gdyby miał wiedzę, opartą na naukowych faktach, na temat tego w co wierzy nie nazywałoby się to wiarą a wiedzą. Co warta byłaby wiara człowieka który żądałby dowodów istnienia obiektu wiary?


Masz dowód na istnienie fal grawitacyjnych? Pokaż mi go.
Ba, masz dowód na istnienie fal elektromagnetycznych? Pokaż mi go.
Czy wiesz że gdyby masa elektronu była o jedną miliardową procenta mniejsza lub większa materia nie mogłaby istnieć?
Świat nie jest taki prosty. Nigdy nie mów że to niemożliwe , bo wszystko jest możliwe.
Wiedza człowieka jest na bardzo niskim poziomie i im więcej odkrywa tym więcej dostaje pytań a nie odpowiedzi. Ktoś kto żyłby w świecie dwuwymiarowym nie byłby sobie w stanie wyobrazić kształtu kuli. Ale to nie znaczy że kula nie istnieje.


Ale ty leniuch jesteś. Tu masz o falach .
https://pl.wikipedia.org/wiki/Promieniowanie_elektromagnetyczne
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ciemnoturkusowy Pięciornik niezalogowany
20 listopada 2020r. o 3:53
3x3 Eyes Episode 1 English Dubbed
Lagu Populer | Lagu Terbaru ! Las chicas del cable.
No 1 Source for New Music Downloads
Descargar Musica MP3 Gratis en movil o PC
Escuchar musica gratis 2021

The Vanished(2020)

Serien und Moviestream Online Kino to -Г©pisode 09. Watch Movies And TV Series Online Free, HD quality - Tales Of Demons And Gods 240.5.
Hits MP3 Download Collection

Reviews, Manga and More! | Anime-Planet + I'm A tyrant in his Majesty's Harem Others. Download de Filmes Torrent BluRay HD | - Domestic Na Kanojo 55.5.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kanarkowa Ślazówka niezalogowany
20 listopada 2020r. o 11:14
~~Szarawa Konwalia napisał(a):
~~Kanarkowa Ślazówka napisał(a):
misiekELF napisał(a): PanM znów chce wywołać gorącą dyskusję...znaczy...jak to się po "fejsbukowemu" mówi - hejt :)
Człowiek wierzący ma wiarę a nie wiedzę. Gdyby miał wiedzę, opartą na naukowych faktach, na temat tego w co wierzy nie nazywałoby się to wiarą a wiedzą. Co warta byłaby wiara człowieka który żądałby dowodów istnienia obiektu wiary?


Masz dowód na istnienie fal grawitacyjnych? Pokaż mi go.
Ba, masz dowód na istnienie fal elektromagnetycznych? Pokaż mi go.
Czy wiesz że gdyby masa elektronu była o jedną miliardową procenta mniejsza lub większa materia nie mogłaby istnieć?
Świat nie jest taki prosty. Nigdy nie mów że to niemożliwe , bo wszystko jest możliwe.
Wiedza człowieka jest na bardzo niskim poziomie i im więcej odkrywa tym więcej dostaje pytań a nie odpowiedzi. Ktoś kto żyłby w świecie dwuwymiarowym nie byłby sobie w stanie wyobrazić kształtu kuli. Ale to nie znaczy że kula nie istnieje.


Ale ty leniuch jesteś. Tu masz o falach .
https://pl.wikipedia.org/wiki/Promieniowanie_elektromagnetyczne

A ty masz dowód tu - "Pismo Święte".
I tu i tu jest tylko tekst.
Wierzysz temu co napisała wikipedia? :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szarawa Konwalia niezalogowany
20 listopada 2020r. o 11:29
~~Kanarkowa Ślazówka napisał(a):
~~Szarawa Konwalia napisał(a):
~~Kanarkowa Ślazówka napisał(a):
misiekELF napisał(a): PanM znów chce wywołać gorącą dyskusję...znaczy...jak to się po "fejsbukowemu" mówi - hejt :)
Człowiek wierzący ma wiarę a nie wiedzę. Gdyby miał wiedzę, opartą na naukowych faktach, na temat tego w co wierzy nie nazywałoby się to wiarą a wiedzą. Co warta byłaby wiara człowieka który żądałby dowodów istnienia obiektu wiary?


Masz dowód na istnienie fal grawitacyjnych? Pokaż mi go.
Ba, masz dowód na istnienie fal elektromagnetycznych? Pokaż mi go.
Czy wiesz że gdyby masa elektronu była o jedną miliardową procenta mniejsza lub większa materia nie mogłaby istnieć?
Świat nie jest taki prosty. Nigdy nie mów że to niemożliwe , bo wszystko jest możliwe.
Wiedza człowieka jest na bardzo niskim poziomie i im więcej odkrywa tym więcej dostaje pytań a nie odpowiedzi. Ktoś kto żyłby w świecie dwuwymiarowym nie byłby sobie w stanie wyobrazić kształtu kuli. Ale to nie znaczy że kula nie istnieje.


Ale ty leniuch jesteś. Tu masz o falach .
https://pl.wikipedia.org/wiki/Promieniowanie_elektromagnetyczne

A ty masz dowód tu - "Pismo Święte".
I tu i tu jest tylko tekst.
Wierzysz temu co napisała wikipedia? :)


Weź matołku wysyp metalowe opiłki na szkło a potem od spodu przybliż magnes i będziesz miał dowód na magnetyzm. Jeśli użyjesz elektromagnesy będziesz miał elektromagnetyzm.
Po tym eksperymencie skocz z wieżowca a otrzymasz dowód na grawitację.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bławatkowe Przymiotno niezalogowany
20 listopada 2020r. o 13:33
~~Kanarkowa Ślazówka napisał(a):
~~Bławatkowe Przymiotno napisał(a):
PanM napisał(a):
~~Pawi Oczar napisał(a):
PanM napisał(a):
~~Marengo Dziurawiec napisał(a):
PanM napisał(a): Ciekawe czy wirusy też są dziełem boga i mają prawo do życia bo mimo że są mikroskopijnie małe to jednak
też forma życia która tak jak wszystkie inne walczy o przetrwanie i podtrzymanie gatunku. ?


Ty jakieś dziecko jesteś, że zadajesz takie pytania?


Znasz odpowiedż , wirusa kto stworzył ?

- "Koronawirus został stworzony przez człowieka" - twierdzi "Li Meng Yan.
Chińska wirusolog musiała uciekać do USA po tym, jak stwierdziła, że koronawirus został stworzony w laboratorium w Wuhan.
- "I wciąż dla mnie pozostaje tajemnicą, jak wirus mógł wydostać się z tak silnie strzeżonego laboratorium. A kiedy już do tego doszło, to dlaczego epidemii nie powstrzymano jeszcze w Wuhan - tam, gdzie wszystko się zaczęło? " - powiedział prof. Krzysztof Simon
Różne są teorie, ale na pewno Sumerowie 4.000 lat p.n.e. mieli znacznie lepsze i smaczniejsze "wynalazki" ;)


Skoro tyle wiesz to może napisz kto i kiedy zrobił człowieka .

Jeden z moich znajomych szukając odpowiedzi na to pytanie zabrał się za dzieła filozofów. Po kilku latach stwierdził, że tam nic nie ma tylko słowa. a nie ma żadnej odpowiedzi. I...
zaczął studiować fizykę kwantową. Nie wiem jak się to skończyło bo kontakt się urwał.
Mogę się jedynie domyślać, ale spróbuj może pójść tym śladem ;)


Ogólnie fizyka kwantowa mówi że świat materialny nie istnieje , a jest tylko informacją.
Może zapisał sie na jakimś dysku. :)

Jest jeszcze ciekawiej. Z rozmowy z ludźmi nauki dotarło do mnie, że w swoich badaniach napotykają takie stany materii do których nie mają zastosowania żadne znane prawa fizyki i matematyki, i że jeszcze im z tym chwilę zejdzie...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo