Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Villaro zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".
~Koral niezalogowany
25 lutego 2016r. o 23:24
Dobranoc Panowie ;)

Walczcie o V RP, ja już swoje zrobiłem.
A jak chcecie to tym "kozakom", którzy strzelali ludziom w plecy; tylko dlatego, że mieli inne poglądy, możecie kwiaty nosić i pieśni patriotyczne śpiewać, jak potraficie, albo przez megafon swoje hasła skandować.
Ja wam nie wróg ;) róbta co chceta.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 lutego 2016r. o 23:48
~ napisał(a): W 1995 roku sąd wojskowy na wniosek rodziny zrehabilitował "Burego" i przyznał jej odszkodowanie.
Uzasadnienie: "działania (...) miały na celu zapobieżenie represjom wobec bliżej nieokreślonej liczby osób prowadzących walkę o niepodległy byt Państwa Polskiego"



"Jednak w następnych latach Instytut Pamięci Narodowej ponownie przebadał dokumentację, zeznania blisko 170 świadków i materiały z ekshumacji mieszkańców pacyfikowanych wsi. Uznał, że brak dowodów, by ofiary "działały w strukturach państwa komunistycznego, a ich działanie było wymierzone w rozbicie tej organizacji podziemnej".

Uznał, że motywem zabijania cywilów było "skierowanie działania przeciwko określonej grupie osób, które łączyła więź oparta na wyznaniu prawosławnym i związanym z tym określaniu przynależności tej grupy osób do narodowości białoruskiej".

IPN uznał to za chęć "wyniszczenia części tej grupy narodowej i religijnej", a samą zbrodnię "za noszącą znamiona ludobójstwa".

Napisał to w 2005 roku Dariusz Olszewski, białostocki prokurator IPN. - Nie mam żadnych wątpliwości - mówi mi. - Wyrok rehabilitujący "Burego" za takie działanie uważam za niesłuszny, bo jak można zabijanie bezbronnych ludzi, dzieci, utożsamiać z walką o niepodległość?"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
26 lutego 2016r. o 5:11
skorn napisał(a):
~Koral napisał(a): Chodziło mi o to, że wojna się skończyła, a oni nie złożyli broni, tylko dalej prowadzili swoją prywatną wojnę. Bo jakiś dowódca w Anglii albo w Stanach kazał im strzelać do pseudo komunistów, bo komunizmu w Polsce nigdy nie było.


Nie było komunizmu, było coś gorszego czyli stalinowski terror wobec tych, którzy się z bolszewicką ideologią nie zgadzali. I mieli do tego prawo, bo Polska to nie rząd z moskiewskiego nadania, tylko ci którzy za ten kraj przelewali krew. Oni byli u siebie, tymczasem ścigało ich NKWD i "polska" bezpieka.

Przykład z PO i PiS tylko potwierdza, że jesteś ignorantem porównującym dwie skrajnie różne rzeczywitości. Z resztą historia pokazała kto miał racje. System szlag trafił po 50 latach i teraz nadrabiamy ten czas by doszlusować do "kapitalistycznych wyzyskiwaczy".

Z tą Ukrainą to jestes niekonsekwentny. Można było strzelać "polskiemu wyzyskiwaczowi" w tył głowy w ubeckim więzieniu, ale Ukraińcy mścić sie nie mieli prawa?Dopisane 25.02.2016r. o godz. 23:15:
~Koral napisał(a): nie ma lepszych ani gorszych, jeżeli walczyli z okupantem.


Największa powojenna organizacja antykomunistyczna czyli Zrzeszenie "Wolność i Niezawisłość" została zbudowana na strukturach poAKowskich. Czym była Armia Krajowa to chyba tłumaczyc nie trzeba, chociaz dla niektórych to też pewnie "burżuje i obszarnicy".

(z góry napiszę: fobiak zamknij jape)


przeciez zamknalem bo z banderowcami nie che mi sie dyskutowac
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 lutego 2016r. o 16:39
~ napisał(a):
~ napisał(a): "kontrowersyjne obchody"? trzeba mieć mocno w deklu namieszane aby opisać je właśnie takim przymiotnikiem


Proponuję przenieść obchody na Podlasie lub Lubelszczyznę. Tam jeszcze żyją świadkowie z tamtego okresu - do dzisiaj ich "wyklinają".


Tak bo ich rodzice byli konfidentami robiącymi dla sowietów haha :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 lutego 2016r. o 16:41
~grus napisał(a): 1 marca złożę wiązankę przy tablicy ku czci poległych w powiecie bolesławieckim milicjantów (przy Alei Zasłużonych na cmentarzu komunalnym w B-cu). Niech się zagotują miłośnicy IPN i wyklętych.


Miłośników Żołnierzy Wyklętych gówno obchodzi twoja karłowata sylwetka starego komucha. Wasz czas minął i pójdzie do ziemi razem z tobą :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 lutego 2016r. o 16:46
racja, obędzie się bez wapna, a żałobników zbierze się tyle co na grobie Kiszczaka
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ku pamięci niezalogowany
27 lutego 2016r. o 17:52
~ napisał(a):
~ napisał(a):
~ napisał(a): "kontrowersyjne obchody"? trzeba mieć mocno w deklu namieszane aby opisać je właśnie takim przymiotnikiem


Proponuję przenieść obchody na Podlasie lub Lubelszczyznę. Tam jeszcze żyją świadkowie z tamtego okresu - do dzisiaj ich "wyklinają".


Tak bo ich rodzice byli konfidentami robiącymi dla sowietów haha :D


Zabito też tych, którzy nie chcieli iść na zebranie, jak rodzinę Niczyporuków
- małżeństwo i troje dzieci.
Nie poszli, bo byli biedni, wstyd im było tak bez butów.

Władysław Janowski, ten, który jednym strzałem zabił Zelka (7 lat)i jego siostrę Pelę (6 lat), a też miał na sumieniu inne morderstwa przeciwko Żydom,
po wojnie zapisał się do partii i pracował w kieleckim Urzędzie Bezpieczeństwa.
W wolnej Polsce wystąpił o 40 tysięcy złotych jako zadośćuczynienie za doznaną krzywdę, powołując się na ustawę z 1991 r. "o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego"

Sąd Rzeczypospolitej Polskiej przychylił się do jego prośby i w 1997 roku przyznał mu odszkodowanie, o jakie wystąpił.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~falco niezalogowany
27 lutego 2016r. o 18:51
czytałem ostatnio że ma nastąpić kolejna "dekomunizacja"
tym razem ma dotyczyć nazewnictwa :)
ulice ,place ,szkoły zapewne tez to dotknie ...kapitalny pomysł na "lepszą polske"

może wzorem kabaretu chyba " neonowka" wprowadzony w tym kraju podobne nazewnictwo
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo