Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Auto w rowie
14593
#klucznick nieaktywny
27 lutego 2016r. o 18:08
~ napisał(a):
klucznick napisał(a):
~ napisał(a): Klucz-niku,nie klucz,tylko wypowiedz się merytorycznie.Moja wypowiedż poparta jest wieloletnim doświadczeniem,setkami tysięcy kilometrów przejechanych w różnych warunkach ,zimowych i letnich,a nie jakiegoś dresiarza z bmw,jak piszesz.Załączony emotikon,to tylko zobrazowanie Twojego pieniactwa.Musisz "zatańczyć" na jezdni,aby się przekonać,jak jest naprawdę z tą przyczepnością,bo chyba za wiele doświadczenia nie masz,a tylko głowę nabitą tym,co przeczytasz,a to nie musi być prawdą i w tym przypadku nie jest.
mam 20 letni staż na pojazdach ciężarowych 40 ton,adr cysterny chemiczne silosy ,jazda góry lód śnieg,bezwypadkowa,podobnie to wygląda z autem osobowym,roczne przebiegi 180 000 tj jakieś 3 600 000 km to gdzie ja z doświadczeniem do ciebie ja ja mam tylko głowę nabitą tym co przeczytam,podaje przykład opona letnia 195/70/15 a zimowa założe 185/70/15,piniactwo?tam gdzie ty masz już sufit u mnie dopiero zaczyna się podłoga,żegnaj panie inżynierze od wulkanizacji. :P
Człowieczku mały,nie wiesz z kim wdałeś się w dyskusję,a obrażasz.Jestem od Ciebie dużo starszy,bardziej doświadczony,może i bardziej wykształcony,ale nie pieniacz.Może masz rację ,że tam gdzie inni mają sufit,czyli głowę,Ty nie wiem,co masz.Przecież nie wiesz nic o swoim adwersażu,może jest inżynierem,może kim innym,może więcej km ma za sobą.Chwalisz się ,ciemnotę wciskasz,a nie o tym był temat dyskusji na portalu.Ktoś może mieć rozeznanie w tym,o czym piszesz.Nie pomyślałeś?Zdrowia życzę,szerokości,szczęśliwości i więcej odpoczynku dobowego,żebyś kogoś lub Siebie nie skrzywdził.
główny bohater zamieszania zrozumiał aluzje,pieniacz?a dobre sobie,starszy-bardziej doświadczony?mały człowieczek?:chwalisz się cz żalisz ?? ciemnotę wciskasz?nie muszę się niczym chwali i ciemnoty wciskać,rozmawiam dyskutuje przedstawiam przykłady i w przeciwieństwie do ciebie nikogo nie obrażam panie ważny pieniaczu :P Ty nie wiem,co masz/pitola :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
27 lutego 2016r. o 18:27
Weższe opony w zime :

PLUSY: lepsza przyczepność na śniegu, miejsze ryzyko aquaplaningu.

MINUSY: dłuższa droga hamowania, gorsza przyczepność na zakrętach.

http://superauto24.se.pl/porady/zima-lepiej-stosowac-wezsze-opony-czy-zostac-przy-tym-samym-rozmiarze_460214.html

Zmieniaja się auta i opony. obecnie wpływ jaką stosować szerokosc okazuję się miec - warunki w jakich będą używane, sposób jazdy

ja w zime stosuje 205 mm, w lato 235 mm.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14593
#klucznick nieaktywny
27 lutego 2016r. o 18:33
mir.ko napisał(a): Weższe opony w zime :

PLUSY: lepsza przyczepność na śniegu, miejsze ryzyko aquaplaningu.

MINUSY: dłuższa droga hamowania, gorsza przyczepność na zakrętach.

http://superauto24.se.pl/porady/zima-lepiej-stosowac-wezsze-opony-czy-zostac-przy-tym-samym-rozmiarze_460214.html

Zmieniaja się auta i opony. obecnie wpływ jaką stosować szerokosc okazuję się miec - warunki w jakich będą używane, sposób jazdy

ja w zime stosuje 205 mm, w lato 235 mm.
i bardzo dobrze panie Mirku,rozum górą :) tylko proszę uważać bo zaraz jakiś pieniacz oskarży pana o samozachwyt
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
27 lutego 2016r. o 18:48
czesto szerokosc opony idzie za szerokoscią/wielkością felgi. moje felgi zimowe to 16/7 cala, letnie 17/8 . stąd też inne opony.

wiekszosc chyba jezdzi caly rok na takich samych felgach, wiec roznica wtedy wynosi pewnie 10 mm lub nie występuje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11100
#Blackjack nieaktywny
27 lutego 2016r. o 18:53
Dla spierających się o szerokość opony zimą, pooglądajcie sobie rajdy zimowe, opony mają jak w Tico.....
Przypadek?......

Nie wolno, Rin, absolutnie nie wolno przegryzać ludziom gardeł. (...) To nielegalne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 lutego 2016r. o 19:05




Przyzwyczailiśmy się do myśli, że zimą powinniśmy stosować opony węższe niż latem. Eksperci z branży postanowili przyjrzeć się bliżej tej zasadzie. Co z tego wyniknęło? Sprawdź.
Jakie opony na zimę: wąskie czy szerokie?

Wszyscy wiemy, że zimą jeździmy na oponach węższych niż latem. Nawet przy odbiorze z salonu nowego auta otrzymujemy mniejsze zimowe koła. Continental postanowił zakwestionować tą zasadę przedstawiające zalety używania zimą szerokich opon.
Continental: szerokie opony = lepsza przyczepność

Większa powierzchnia styku opony z podłożem przekłada się na wyższą przyczepność. Ta zasada dotyczy przede wszystkim lata. Jednak specjaliści Continental przedłużają ją również na okres zimowy. Zdaniem fachowców negatywny wpływ miękkiej mieszanki opon zimowych objawia się głównie w trakcie pokonywania zakrętów. Zjawisko jest potęgowane przez posiadanie węższych opon. Dlatego Continental zachęca do stosowania szerokich opon również zimą.

Poza tym, szersze opony, dzięki większej liczbie ostrzy bieżnika i rowków charakteryzują się zwiększonym tarciem. Co przekłada się rzecz jasna na lepszą przyczepność, przyśpieszenie, sterowalność oraz hamowanie. Również w głębszym śniegu szersze opony radzą sobie lepiej a szczególnie, jeśli chodzi o prowadzenie samochodu w zakrętach.

Szerokie zimówki mają oczywiście swoje wady. Specjaliści Continental przyznają, że przyczepność szerokich opon zimowych pozostawia wiele do życzenia w głębokim świeżym śniegu. Ze względu na powstający klin, który proporcjonalnie zwiększa się wraz ze wzrostem głębokości opon. Natomiast węższa opona łatwiej przebija się przez luźny i głęboki śnieg. To właśnie ta zaleta węższych opon sprawia, że są one dziś powszechnie stosowane zimą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
27 lutego 2016r. o 19:05
Chodzi o docisk kolców. Ciezko przekładać ekstremalne jazdy na codzienność. Wezsza pomaga w sniegu - tu sporu nie ma. W kazdym razie nowe mocne auta maja czesto na caly rok fele 18 cali i opon nizej jak 230 tam sie juz nie wkłada
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11100
#Blackjack nieaktywny
27 lutego 2016r. o 19:18
Ja mam w swoim letnie oryginalne 235/18 cali, producent auta na zimę zaleca 205...

Nie wolno, Rin, absolutnie nie wolno przegryzać ludziom gardeł. (...) To nielegalne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.