Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Villaro zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Pomagamy władzy

11445
PanM
14 października 2016r. o 17:52
Panowie - ten temat służy do wskazywania co i jak można zmienić aby było lepiej.Zamiast się licytować kto komu i co proszę o własne refleksje.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
14 października 2016r. o 17:56
Niech pan da spokój.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
14 października 2016r. o 19:03
skorn napisał(a): Państwowy majątek, ten za komuny, należał do obywateli tylko w teorii.


juz cie przerobili zlodzieje
ten majatek nalezal do polakow
kazdy polak o tym wiedzial
nikt by nie pracowal na obcych
zgodzili sie pracowc kosztem niskich zarobkow w zamian za przyszlosc
tamta generacja poswiecala sie dla swoich dzieci, chcieli aby lepiej zyli od nich
nawet do konca lat osiemdziesiatych nikt sobie nie zdawal sprawy z tego, ze moze byc inny system
a ten
kto tak twiedzi to klamie

majatek prl-u nalezal i nalezy do spoleczenstwa i to calego
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
14 października 2016r. o 23:46
Zastanawiam się, co ci odpowiedzieć i nie wiem. Na takie nagromadzenie bzdur nie ma mocnych. Durny lud się nie poznał na raju, który zmajstrowała dla niego partia. Gdyby szło ku lepszemu, to po 50 latach coś by było widać. Tymczasem nie było dekady bez strajków i represji a czasem strzelania do Polaków. Idź pan w ch*j z taką przyszłością.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~nie ma mocnych ? niezalogowany
15 października 2016r. o 5:30
skorn napisał(a): Zastanawiam się, co ci odpowiedzieć i nie wiem. Na takie nagromadzenie bzdur nie ma mocnych. Durny lud się nie poznał na raju, który zmajstrowała dla niego partia. Gdyby szło ku lepszemu, to po 50 latach coś by było widać. Tymczasem nie było dekady bez strajków i represji a czasem strzelania do Polaków. Idź pan w ch*j z taką przyszłością.


A co ludzie mają w tej " wolnej Polsce ? " Idź Pan w ch*j z takim ustrojem.
Co dalej ? Klerykalizm czy fundalizm ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5372
misiekELF
15 października 2016r. o 14:25
PanM napisał(a): Zapraszam Państwa do aktywnego uczestnictwa w akcji " POMAGAMY WŁADZY"

Akcja ma na celu wskazanie władzom centralnym i samorządowym co i ja należy zmienić lub zlikwidować aby administracja mniej kosztowała podatnika .Oraz aby się uniezależniła od decyzji politycznych.


Przepraszam Panie Przemku, że tak zapytam...ale myśli Pan, że władze nie wiedzą i trzeba im wskazać co zrobić...? Władze mają to po prostu gdzieś... To oczywiście pytanie retoryczne, głupi czy naiwny Pan nie jest, więc oczywiste, że Pan tak nie myśli. Co więc tak na prawdę chce Pan uzyskać tym tematem?

Tak jak już napisaliście: dyskusje w internecie niewiele dają, a najczęściej wyglądają właśnie tak, że ludzie w imię partii, która ma ich w d... skaczą sobie do gardeł.

Zamiast zastanawiać się, co władza może zrobić, żeby było lepiej, skoro każda władza ma to tak naprawdę w d... powinniśmy zastanowić się co my - jako obywatele, jako jeden naród - mimo wielu różnic poglądowych, religijnych, możemy zrobić, żeby władza zaczęła służyć nam, a nie my jej...tylko czy nam się chce? Czy umiemy zrobić rewolucję i przypomnieć kto tu tak naprawdę rządzi?

Mamy demokrację? PiS wygrał większością głosów? Ale większość nie głosowała - jak zwykle zresztą, tak? Trzeba tą większość ruszyć sprzed telewizorów czy komputerów, bo skoro oni godzą się niemym głosem w przeświadczeniu o swojej bezradności na to co się dzieje, to jest to dyktatura a nie demokracja.

Zna Pan, PanieM?

https://youtu.be/EsOYXsgHCmw

Mądrze mówi, działa, informuje, stara się...i co zyskał? Ludzie go nawet popierają, ale co w związku z tym robią?

Fakt, że coś jest normalne nie przesądza jeszcze o tym, że przestało być głupie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
15 października 2016r. o 17:22
misiekELF napisał(a):

Przepraszam Panie Przemku, że tak zapytam...ale myśli Pan, że władze nie wiedzą i trzeba im wskazać co zrobić...? Władze mają to po prostu gdzieś... To oczywiście pytanie retoryczne, głupi czy naiwny Pan nie jest, więc oczywiste, że Pan tak nie myśli. Co więc tak na prawdę chce Pan uzyskać tym tematem?

.... że ludzie w imię partii, która ma ich w d... skaczą sobie do gardeł.

Zamiast zastanawiać się, co władza może zrobić, żeby było lepiej, skoro każda władza ma to tak naprawdę w d... powinniśmy zastanowić się co my - jako obywatele, jako jeden naród - mimo wielu różnic poglądowych, religijnych, możemy zrobić, żeby władza zaczęła służyć nam, a nie my jej...tylko czy nam się chce? Czy umiemy zrobić rewolucję i przypomnieć kto tu tak naprawdę rządzi?

Zna Pan, PanieM?
**************************************************************
Bardzo racjonalny pogląd .No może poza jednym.Właśnie aby uniknąć krwawej rewolucji powinniśmy poczuwać się w obowiązku jak najszybszego przeprowadzenia drastycznej EWOLUCJI.
Zmianę ustroju z pro państwowego na obywatelski.
Socjalizm nigdy i nigdzie się nie sprawdził natomiast racjonalny usystematyzowany w ryzach kapitalizm tak.




Dopisane 15.10.2016r. o godz. 17:22:

PanM napisał(a): Było by wskazane aby Polskie władze zarzuciły socjalistyczne pomysły i wprowadziły Polaków na ścieżkę rozwoju gospodarczego i bogacenia się obywateli.
Z rozdawnictwa , bezrobocia , umów śmieciowych , minimalnej krajowej wyrastają jedynie kosmiczne długi.Zmoderowano 15.10.2016 godz.17:05 - powód: niech pan sobie zalozy temat do wklejania obrazkow (moderator)


Do moderatora / moderatora / piszę , wklejam obrazki tylko w tematach które sam zakładam.Dbam aby tematy te żyły i pobudzały do polemiki.Jej poziom zależy od poszczególnych ludzi , ich kultury osobistej i umiejętności panowania nad emocjami.
Przypominam że Pani/ Pana / moderatora / uwagi są niestosowne .Ten temat ja założyłem i ja tu piszę i wklejam co uważam za stosowne.Jeśli uważa Pani/Pan mnie za osobę niepożądaną na portalu proszę to napisać.
Musi Pani /Pan mieć świadomość że nawet drobne ingerencje w cudze wpisy bardzo często wypaczają intencje autora .Lub jak w poprzednim przypadku dokonał Pan/Pani próby ośmieszenia mnie używając słowa spam .
Ja z racji wieku bardzo dobrze pamiętam czas CENZURY .Mam nieodparte wrażenie że Pani/Pan wpisuje się w retorykę tamtych lat i mentalność tamtych ludzi.

Zastosowana autokorekta


" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 października 2016r. o 18:36
bo oprócz władzy która wie co dla obywatela jest dobre ,to dziennikarze próbują to potwierdzić (zależy jaka opcja) ;) urabiając obywatela ,
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.