Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Pijecie wodę z kranu

15536
#tomek7865 nieaktywny
5 stycznia 2017r. o 10:16
Hej. Czy jedynie butelkowaną? Czy rzeczywiście jest tak,ze woda może powodować kamienie na nerkach?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~g niezalogowany
5 stycznia 2017r. o 10:24
Kamienie na nerkach nie pochodzą od kamienia w wodzie:). Są to złogi szczawianów z pożywienia lub nadmiaru wapnia-ale to już bardzo rzadko. Zatem tworzą się u osób, u których w diecie jest nadmiar szczawianów, a znajdziemy je między innymi w szczawiu, witaminie c, rabarbarze itp. Oczywiście nie znaczy to, że nie wolno tego spożywać, tylko w rozsądnych ilościach. Po drugie u jednych szczawiany są natychmiast wydalane z organizmu a u innych tworzą złogi i sa to właśnie tzw. kamienie. Jest to uwarunkowane prawdopodobnie genetycznie, choć lekarze nie mają jak dotąd tutaj 100% pewności.
A wody z kranu nie powinno się pić- ale nie ze względu na kamień ale ze względu na chlor i wiele innych zanieczyszczeń, które się mogą tam znajdować i są niezdrowe.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
5 stycznia 2017r. o 10:26
od urodzenia pije kranowe.....wody ze sklepow sa bardziej brudne niz nasza boleslawiecka kranowa...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
5 stycznia 2017r. o 10:29
~~g napisał(a): A wody z kranu nie powinno się pić- ale nie ze względu na kamień ale ze względu na chlor i wiele innych zanieczyszczeń, które się mogą tam znajdować i są niezdrowe.

Ja tam w naszej wodzie chloru nie czuję. Laboranci z wodociągów twierdzą że nasza kranówa jest bardziej zdatna do picia niż nie jedna mineralka sprzedawana w sklepie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
5 stycznia 2017r. o 11:52
Sczególnie na os. Staszica gdzie woda jest tak twarda, że co tydzień czajnik trzeba odkamieniać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~bricc niezalogowany
11 stycznia 2017r. o 14:49
tomek7865 napisał(a): Hej. Czy jedynie butelkowaną? Czy rzeczywiście jest tak,ze woda może powodować kamienie na nerkach?


Woda nie powoduje kamicy nerkowej. Jest to mit . Przekazują go sobie ludzie. Ale żaden lekarz czy epidemiolog nie powie Ci aby nie pić wody z kranu. Taka woda jest uzdatniana specjalnie składnikami mineralnymi dla naszego zdrowia.
Na tej stronie jest kilka informacji o tym co powoduje kamice nerkową"
http://kamicanerkowa.net.pl/
jest to dieta. No i duza role odgrywają również geny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2820
#k1p nieaktywny
24 marca 2017r. o 22:44
Od dzisiaj nie piję. Ciekawi mnie, jak osoby promujące picie wody prosto z kranu w naszym mieście, odniosłyby się do czegoś takiego:
[img=1490391361_pg1kuhx.jpg]
[img=1490391370_5vy773g.jpg]

Bo coś takiego właśnie leci z mojego kranu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~pp niezalogowany
24 marca 2017r. o 22:55
Sprawdź rury w jakim są stanie.Ja pije naszą kranówkę kupiłam dzbanek z filtrami i jestem zadowolona.Po butelkowanej miałam nadmiar szczawianów w badaniu ogólnym moczu.Teraz jest ok.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza