Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Koniec tradycji śmigusa-dyngusa w Bolesławcu
~Anonim niezalogowany
17 kwietnia 2017r. o 10:39
"Sytuacja zmieniła się na przestrzeni ostatnich lat. Dzisiaj prawie każdy ma w kieszeni smartfon lub inne urządzenie elektroniczne, które w kontakcie z wodą może zostać zniszczone. A to już mogłoby powodować znaczące straty - i dla polewającego jak i dla polanego."
ale to nie jest wina powyższego po prostu GINIE TRADYCJA w kościołach więcej mówi się o polityce ... nie słyszałem ostatnio wytłumaczenia kiedy powstał ten zwyczaj/rozpędzano ludzi ,którzy dyskutowali na temat pustego grobu/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pc niezalogowany
17 kwietnia 2017r. o 11:04
To nie jest problem tylko dzisiejszego święta, to problem ogólny. Gdzie te czasy kiedy dzieciaki biegały po osiedlach, grały, spędzały cały dzień na świeżym powietrzu razem z rówieśnikami? Mamy czasy w których większość ludzi zamyka się w czterech ścianach i spędza czas w świecie wirtualnym. Po co spotykać się z garstką dobrych znajomych? Mogę ich mieć przecież setki na facebooku, nieważne że z większością nie zamieniłem ani słowa. Ważne, że są!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~taka prawda niezalogowany
17 kwietnia 2017r. o 11:37
~~Pc napisał(a): To nie jest problem tylko dzisiejszego święta, to problem ogólny. Gdzie te czasy kiedy dzieciaki biegały po osiedlach, grały, spędzały cały dzień na świeżym powietrzu razem z rówieśnikami? Mamy czasy w których większość ludzi zamyka się w czterech ścianach i spędza czas w świecie wirtualnym. Po co spotykać się z garstką dobrych znajomych? Mogę ich mieć przecież setki na facebooku, nieważne że z większością nie zamieniłem ani słowa. Ważne, że są!


Przykre, ale prawdziwe.......
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~NowePokolenie niezalogowany
17 kwietnia 2017r. o 11:56
Teraz smigus dyngus przeniosl sie na snap chata xD
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Stach niezalogowany
17 kwietnia 2017r. o 12:05
Idziemy dokładnie tą samą ścieżką co zachód. Za kilkadzisiąt lat będziemy mieli muzułmańskie zwyczaje. My sie nie interesujemy naszą wiarą, polityką, a oni wręcz przeciwnie. Rozmnażają się a wiara u nich miesza się z polityką. Co będzie zatem za 50- 70 lat? Europa może być tylko chrześcijańska albo w ogóle, bo na tych korzeniach wzrosła, a z dobrodziejstw chrzescijaństwa korzystaja też niewierzacy i oparte systemy polityczne... Szkoda.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
17 kwietnia 2017r. o 12:21
Lać. Nie bać się tylko lać ;-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
17 kwietnia 2017r. o 12:22
Wystarczy pokropić kogoś symbolicznie, nie trzeba robić chamówy. Jak już koniecznie ktoś chce wylać komuś wiadro wody na głowę, to niech zacznie od domowników. Cała rodzinka się "ucieszy".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
17 kwietnia 2017r. o 12:35
Zanikają wiejskie obyczaje ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego