Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

2900
#falco nieaktywny
20 stycznia 2018r. o 16:52
i znowu o mnie :)
oczywiście że mnie nikt nie zmusza do płacenia ''danin'' tyle że nie bezpośrednio
a te 84 mln. dla dyrektora to kto dał ?...kosmici?
państwo które w formie różnych podatków zdziera min. ze mnie kasiorę
to samo państwo oddało za bezcen kawał ziemi w Poznaniu pewnym siostruniom
(o ile dobrze pamiętam licząc po 60 zł /m)ziemię wycenioną na 250 mln.
takich przykładów jest od cholery :)
ostatni z bliskiego nam Wrocławia .
Dlatego po raz kolejny powtarzam że nie interesuje mnie ile daje jakiś ''nowak'' na plebanie czy kościoły ale to ile daje państwo już tak ...
i nie trafiają do mnie argumenty o odszkodowaniach i rekompensatach za krzywdy z komuny bo często podpartych niewiarygodnymi dokumentami sięgającymi jak gdzieś czytałem nawet czasów austro -węgier
dlaczego nic nie piszecie o aferach jakich dopuściła się tzw. ''komisja majątkowa'' ?nie piszecie o aferze z Lux Veritatis ...każde słowa krytyki to dla was ''atak na wiarę ''
ale jak to się ma do rzeczywistości jakiej wy jakby nie zauważacie ?...tyle że ja wiem że ją widzicie ale ''nie wypada'' zle pisać o księdzu ...
jak to było niedawno z tym klechą co zniknął z ''utargiem ''?o ''księciuniach pedofilach '' już nawet mi się nie chce pisać bo zaraz pojawią się kolejni ich obrońcy ....

reszta może za chwilę bo kawy mi się zachciało a i poczekam na ''wiernych ''


"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~. niezalogowany
20 stycznia 2018r. o 17:10
Jakiś Nowak żenił się, jakiś Nowak chciał ochrzcić dziecko, jakiś Nowak umarł i rodzina żegnała jakiegoś Nowaka w kościele i to co wydał jakiś Nowak za swego życia to raczej nie było daniną.
Zawsze zaczyna się od drobnych zresztą jak dla kogo spraw a kończy się na grubych aferach.
Jestem za wprowadzeniem kas fiskalnych i opodatkowaniu usług kościelnych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
20 stycznia 2018r. o 17:20
oczywiście :)
od lat to powtarzam ...podobnie z adwokatami ,radcami czy lekarzami
to takie trudne?
jedno wieczorne spotkanie na Wiejskiej i po sprawie ;)

dlaczego nawet NFZ nie ma danych na temat wynagrodzeń dla szpitalnych kapelanów ?
czy ponownie jakiś ''niedowiarek '' będzie musiał to sprawdzić co piszę bo wcześniej o ''podatku od deszczu'' mi ''nie wierzył '' :)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
20 stycznia 2018r. o 17:26
Zamiast „Bóg zapłać” – „PIN i zielony”
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
20 stycznia 2018r. o 17:33
albo kursy na ''zdolności manualne '' u samego mistrza zwanego ''szybkie ręce '' ;)


Dopisane 20.01.2018r. o godz. 17:33:

"Oskarżam Jarosława Kaczyńskiego, organizatorów i uczestników miesięcznic (także tych, którzy w tym wydarzeniu uczestniczą w dobrej wierze) o to, że niszczą autentyczne chrześcijaństwo i Kościół w Polsce"


:)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
20 stycznia 2018r. o 18:15
falco napisał(a): i znowu o mnie :)
oczywiście że mnie nikt nie zmusza do płacenia ''danin'' tyle że nie bezpośrednio
a te 84 mln. dla dyrektora to kto dał ?...kosmici?
państwo które w formie różnych podatków zdziera min. ze mnie kasiorę
to samo państwo oddało za bezcen kawał ziemi w Poznaniu pewnym siostruniom
(o ile dobrze pamiętam licząc po 60 zł /m)ziemię wycenioną na 250 mln.
takich przykładów jest od cholery :)
ostatni z bliskiego nam Wrocławia .
Dlatego po raz kolejny powtarzam że nie interesuje mnie ile daje jakiś ''nowak'' na plebanie czy kościoły ale to ile daje państwo już tak ...
i nie trafiają do mnie argumenty o odszkodowaniach i rekompensatach za krzywdy z komuny bo często podpartych niewiarygodnymi dokumentami sięgającymi jak gdzieś czytałem nawet czasów austro -węgier
dlaczego nic nie piszecie o aferach jakich dopuściła się tzw. ''komisja majątkowa'' ?nie piszecie o aferze z Lux Veritatis ...każde słowa krytyki to dla was ''atak na wiarę ''
ale jak to się ma do rzeczywistości jakiej wy jakby nie zauważacie ?...tyle że ja wiem że ją widzicie ale ''nie wypada'' zle pisać o księdzu ...
jak to było niedawno z tym klechą co zniknął z ''utargiem ''?o ''księciuniach pedofilach '' już nawet mi się nie chce pisać bo zaraz pojawią się kolejni ich obrońcy ....

reszta może za chwilę bo kawy mi się zachciało a i poczekam na ''wiernych ''


falco, w kościele są ludzie. A ludzie byli, są i będą grzeszni. Będą kradli i mataczyli dla własnych korzyści. Popełniali i będą popełniać różne przestępstwa i niegodziwości. Tak jak w każdej organizacji, która składa się z ludzi. Naucz się rozróżniać ideę i tych, którzy powinni ją głosić i przestrzegać. Dokładnie tak samo w każdej dziedzinie życie - czy z powodu lekarzy biorących łapówki należy zlikwidować służbę zdrowia? Czy z powodu policjantów i sędziów popełniających przestępstwa należy zlikwidować prawo i obowiązek jego przestrzegania? Odpowiedź jest prosta, ale z niezrozumiałych dla mnie przyczyn nie jesteś w stanie tej prostej sytuacji ogarnąć. Za dużo emocji u ciebie, a to mocno zaciemnia obraz.
Może kawa ciebie uspokoi :).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
20 stycznia 2018r. o 18:56
~~ napisał(a):
falco napisał(a):

falco, w kościele są ludzie. A ludzie byli, są i będą grzeszni. Będą kradli i mataczyli dla własnych korzyści. Popełniali i będą popełniać różne przestępstwa i niegodziwości. Tak jak w każdej organizacji, która składa się z ludzi. Naucz się rozróżniać ideę i tych, którzy powinni ją głosić i przestrzegać. Dokładnie tak samo w każdej dziedzinie życie - czy z powodu lekarzy biorących łapówki należy zlikwidować służbę zdrowia? Czy z powodu policjantów i sędziów popełniających przestępstwa należy zlikwidować prawo i obowiązek jego przestrzegania? Odpowiedź jest prosta, ale z niezrozumiałych dla mnie przyczyn nie jesteś w stanie tej prostej sytuacji ogarnąć. Za dużo emocji u ciebie, a to mocno zaciemnia obraz.

wszystko OK .ale ...
idee może i szczytne , słowa o niej podobnie ale ludzie ...właśnie ludzie którzy powinni przestrzegać tego co głoszą a nie robić tego co robią wbrew temu
lekarz biorący łapówki i przekupny sędzia powinien odejść z zawodu i być karany a nie ''sądzony'' przez ''komisje etyki '' ;)
podobnie ksiądz który jak tego chcą jego koledzy ma być sądzony przez ''sąd kościelny '' a nie świecki
piszesz że ja tego czegoś ogarniam a to co ja piszę dociera do ciebie?
chcę tylko i wyłącznie równego traktowania wszystkich bez żadnych wyjątków bo inaczej każdy z tych zawodów będzie takim ''państwem w państwie ''
nie chcę być nudny ale czym ci się wydaje prośba proboszcza do Prezydenta o akt łaski dla księdza pedofila ?
czy słyszał ktoś o podobnej prośbie związanej z inna osobą ,z innym zawodem ?
dlaczego kościółkowi korzystają z przywilejów które innym są obce i nieosiągalne ?
nie próbuj mi udowadniać ''klapek na oczach '' bo nie w każdym księdzu widzę pedofila ale w każdym z nich widzę najpierw urzędnika a później dopiero księdza ...czy nie powinno być odwrotnie ?
gdzie podziała się pierwszoplanowa przecież w założeniach idea ewangelizacji? mamona i pycha zepchnęła ja na dalszy plan ...
a że obecna władza ich popiera czują się bezkarni ...
przekręty gruntowe ,przekręty finansowe ,lekceważenie i pogarda wiernych jest powodem że wspomniany wcześniej milion wiernych opuścił szeregi ...
kiedy rozmawiam prywatnie ze znajomym policjantem mówi rzeczy o których nigdy tu by nie napisał ...napisze więcej -kiedy rozmawiałem z pewnym księdzem i powiedziałem mu plus -minus to o czym teraz to piszę i wcześniej pisałem ,nie odpowiadał mi wprost dosyć zręcznie wchodząc w ton ''nauczyciela ''
tylko co to za nauczyciel nie potrafiący pływać ...;)

Może kawa ciebie uspokoi :).



Dopisane 20.01.2018r. o godz. 18:56:

''A tam, gdzie jest wrogość, tam jest przyzwolenie na nienawiść. "Można więc pluć, drwić i deptać ludzi, można bezpodstawnie oskarżać ich o niegodziwości, a nawet zbrodnie, i równocześnie powoływać się na Ewangelię, stroić się w piórka obrońcy chrześcijańskich wartości i Kościoła, odbywać pielgrzymki na Jasną Górę, składać świątobliwie ręce do modlitwy i ukazywać w mediach rozmodloną twarz"

;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
20 stycznia 2018r. o 19:09
Ksiądz przestępca powinien być przykładnie ukarany i z tym nikt rozsądny nie dyskutuje. To, że różni ludzie załatwiają swoje osobiste problemy to też oczywiste. I to ludzie z każdej strony sceny politycznej, różnych wyznań czy bezwyznań. Do każdego prezydenta kierują dziwne prośby o ułaskawienie.
Każdy z nas ma "za uszami" i porządki powinien zaczynać od siebie. A nie szukać, jak tu na forum, cudzych grzechów samemu będą przekonanym o swojej super postawie.
Kościół stał się dyżurnym chłopcem do bicia i warto się zastanowić jaka jest tego przyczyna. To co ty opisujesz, to tematy które mają podniecić opinię masową żeby nie zajmowała się naprawdę ważnymi i decydującymi o naszym przyszłym życiu tematami. Kiedyś coś o tym pisał trochę (za bardzo spiskowo, ale często celnie) niejaki Pannazdzieckiem. Gdzieś zniknął.
Na forum wszedłem po mniej więcej trzech miesiącach - nic się nie zmieniło. W ważnych sprawach bezsensowne bicie piany bez składu i ładu. Jakby szatan ogonem zamiatał.
Zaglądnę znowu może za parę miesięcy. Nie spodziewam się poprawy, bo wszystko idzie ku gorszemu.
falco, poczytaj coś naprawdę dobrego, a nie tylko śmieci z netu. Najwięcej tu twoich postów, więc niewielka poprawa u ciebie wpłynie na ogólną ocenę forum.
Pozdrawiam :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza