Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Bolesławianie pożegnali Dariusza Kwaśniewskiego
~~M niezalogowany
6 października 2017r. o 19:29
Spoczywaj w pokoju [*]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ przyjaciel niezalogowany
6 października 2017r. o 19:52
~~M napisał(a): Spoczywaj w pokoju [*]

Uczestniczyłem w ostatnim pożegnaniu Darka i byłem bardzo mile zaskoczony tak wieloma osobami które przyjechały do Świdnicy żeby się godnie z nim pożegnać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~hufwio niezalogowany
6 października 2017r. o 20:31
Byłem na pogrzebie i było bardzo podniośle i dostojnie. Cześć Darkowi. Mam jedynie pretensję do portalu,gdzie na czołowym miejscu zamieszczono niechlujne zdjęcie z tyłami Komendanta Straży Pożarnej - na czele. Redakcjo dbajcie o przekaz wizualny na Boga!. Howk.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~uczestnik niezalogowany
6 października 2017r. o 21:01
~~hufwio napisał(a): Byłem na pogrzebie i było bardzo podniośle i dostojnie. Cześć Darkowi. Mam jedynie pretensję do portalu,gdzie na czołowym miejscu zamieszczono --niechlujne zdjęcie z tyłami Komendanta Straży Pożarnej - na czele. Redakcjo dbajcie o przekaz wizualny na Boga!. Howk.

W pogrzebie uczestniczyło co najmniej pięćset osób a zdjęcia są tak zrobione jakby było mało ludzi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Krzysztof niezalogowany
7 października 2017r. o 1:27
Cieszy, że Pan Darek został pochowany godnie. Jeszcze raz wyrazy szczerego współczucia dla rodziny, przyjaciół, wszystkich bliskich.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~marti niezalogowany
7 października 2017r. o 2:38
Byles naszym nauczycielem,przyjacielem, byles jestes i bedziesz w naszych sercach spoczywaj w pokoju wyrazy współczucia dla rodziny
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ja niezalogowany
7 października 2017r. o 10:08
~~uczestnik napisał(a):
~~hufwio napisał(a): Byłem na pogrzebie i było bardzo podniośle i dostojnie. Cześć Darkowi. Mam jedynie pretensję do portalu,gdzie na czołowym miejscu zamieszczono --niechlujne zdjęcie z tyłami Komendanta Straży Pożarnej - na czele. Redakcjo dbajcie o przekaz wizualny na Boga!. Howk.

W pogrzebie uczestniczyło co najmniej pięćset osób a zdjęcia są tak zrobione jakby było mało ludzi.


Dołączam się-szkoda że tak mało pokazane.Wyrazy współczucia...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6807
#cemoi07 nieaktywny
7 października 2017r. o 15:20
"Był wybitnym samorządowcem, (...)"

Umarł, już Go nie ma... szkoda, smutne i przykre... mógł jeszcze przynajmniej ze trzydzieści lat pożyć!

Był, jaki był... każdy ma prawo oceniać Go na swój sposób i każda ocena będzie uprawniona. Stara zasada każe o zmarłych albo dobrze mówić, albo wręcz milczeć... i to dobra zasada, ale, czy dotyczy to też osób, które z racji pełnionych urzędów muszą podlegać publicznemu opiniowaniu, weryfikacji, a także historycznej ocenie - nie!

Umarł pan Kwaśniewski, ale odszedł też i Starosta, a to zupełnie dwie różne postaci -jedna zupełnie zamknieta w swej prywatnej, własnej i intymnej sferze i druga, będąca osobą publiczną, bedącą częścią społeczności i jej politycznej i administracyjnej nadbudowy -starosta, któremu trzeba patrzeć na ręce, którego trzeba kontrolować, którego trzeba oceniać.

Rozumiem też należny szacunek, kurtuazję i przyzwoitość wobec ludzi którzy odchodzą, ale...
Na hipokryzję i śmieszność... tak, tak - śmieszność, zakrawa wspominanie każdego, kogo żegnamy nad grobem, określeniami wybitny, wyjatkowy, najlepszy, itd.

Pan Kwaśniewski jako radny i starosta nie był wybitny - był dobry... tak samo dobry jak większość innych radnych... jako starosta też nie był wybitny... bo w czym był wybitniejszy od innych?
To tak samo, jak pisanie o tragicznie zmarłym Prezydencie RP, że był wielki, czy wybitny... a był mierny - najgorszy z całej piątki potransformacyjnej piątki prezydentów.

Pan Kwaśniewski z pewnością był o wiele inteligentniejszy od obecnego starosty, ba, nawet wspomaganego zusammen do kupy inteligencją etatowego Członka... ale to jeszcze nie czyni Go wybitnym.

De mortuis nihil nisi bene - więc nie będę przytaczał dowodów "braku wybitności", a wręcz braku profesjonalizmu w działaniach i wypowiedziach pana Starosty - to każdy może sam sobie poszukać na stronkach bolesławieckich portali, nie będę złośliwy i pisał o karmie, która każdego z nas kiedyś, gdzieś tam dopadnie, bo pan Starosta swego czasu był w roli kozła ofiarnego wyrzucił z pracy pewną Panią, która borykała się z trudem pielęgnowania umierającego na raka męża, a dni parę wcześniej dowiedziała się, że sama również cierpi na tę straszliwą chorobę. Pan Starosta litości nie miał- wyrzucił na twarz... znajomi z Urzędu robili prywatną zbiórkę, by wspomóc Panią... Sąd Pracy później orzekł, że pan Starosta bezpodstawnie zwolnił Panią... nie bedę, bo o zmarłych tylko dobrze!

Droga Redakcjo, nie piszcie, "że był wybitny"!... wybitny, to znaczy ponadprzeciętny! Pan Kwaśniewski nie był wybitny - był dobry, w miarę przyzwoity i w miarę uczciwy - nie był wybitny!

Wybitna to była pani Irena Sendlerowa!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.