Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Nowinki techniczne. Gadżety.

10114
#alter nieaktywny
15 grudnia 2017r. o 17:07
mir.ko napisał(a):
U ciebie teraz 16:9 obcina boki co ?

Czasami niestety tak, ale jest do wyboru opcja: powiększ, aby wypełnić. Nie zawsze z tego korzystam, bo wtedy dla odmiany troszkę ucina górę i dół. Za to format kinowy wygląda rewelacyjnie.
mir.ko napisał(a):
Hehe widzialem je na allegro. Nie widze nic fajnego do domu ze światełek ruchomych

To zależy jakie :D I przecież tylko dla klimatu Sylwestra, i domówek w karnawale. Uwierz mi klimacik tworzą świetny, naprawdę są warte te parę groszy. Oczywiście piszę o tych co kupiłem. Jeżeli masz na myśli te większe ruchome? No to jasne, że one są przeznaczone na imprezy z większym metrażem.
mir.ko napisał(a):
jakie są zalety zauważalne windy 10 vs 7? mówisz o postępie, slucham :)

Hmm, siódemka mi się sprawowała dobrze. Była niezawodna. Dyszka też jest taka. Dzisiaj trudno mi oceniać win10 i porównywać ją do 7, i nie chcę Cie przekonywać. 10 ciągle się zmienia, jej aktualizacje dostarczają zawsze jakieś nowości. Ciekawe ile jeszcze czasu 7 będzie miała wsparcie? I co się zmieniło od czasu kiedy się przesiadłem? W pracy też się przerzuciłem na 10, więc nie odważę się dokonać porównań. I jeszcze jedno co istotne... przesiadka nie zrobiła mi żadnego kłopotu :)

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
15 grudnia 2017r. o 19:00
7 ma wsparcie do stycznia 2020
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
15 grudnia 2017r. o 21:21
To jeszcze troche. Co i tak nie znaczy ze zaczna sie klopoty. Automatyczne aktualuzacje wylaczam na wszystkich sprzetach. aktualuzuje to co dla mnie istotne. Sporo miejsca można uzyskac.

Np aktualuzacja grudniowa manualna (to co istotne) 7ki zajmuje 2MB. Z reguly ok 20-40MB. Ta z windows update 200 MB...

Aktualizuje i tak z poślizgiem tygodni lub miesięcy.
Dopisane 15.12.2017r. o godz. 21:21:

To jeszcze troche. Co i tak nie znaczy ze zaczna sie klopoty. Automatyczne aktualuzacje wylaczam na wszystkich sprzetach. aktualuzuje to co dla mnie istotne. Sporo miejsca można uzyskac.

Np aktualuzacja grudniowa manualna (to co istotne) 7ki zajmuje 2MB. Z reguly ok 20-40MB. Ta z windows update 200 MB...

Aktualizuje i tak z poślizgiem tygodni lub miesięcy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
17 grudnia 2017r. o 21:39
mir.ko napisał(a): To jeszcze troche. Co i tak nie znaczy ze zaczna sie klopoty. Automatyczne aktualuzacje wylaczam na wszystkich sprzetach. aktualuzuje to co dla mnie istotne. Sporo miejsca można uzyskac.


Nie no z siódemką się nic nie stanie, to solidny system.

Jak tylko weszły PC, od początku, zawsze ustawiałem aktualizacje tylko za zgodą, aby najzwyczajniej w świecie to kontrolować. Pierwsze wersje, aż do siódemki, kiedy aktualizacje robiły kłopoty, to deinstal i już. :)



Dopisane 17.12.2017r. o godz. 21:39:

Mirko, ja czekam na pojemniejsze, niezawodne, oraz trwałe dyski twarde. :)

Może coś w tym rodzaju?
https://www.computerworld.pl/news/WD-zapowiada-dyski-twarde-o-pojemnosci-40-TB,409220.html

http://www.rp.pl/Nowe-technologie/307199929-Atomowy-twardy-dysk.html

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
17 grudnia 2017r. o 22:17
hm, nie narzekam na trwałość , by nie zużywać zbytnio stosuje kilka, nie muszą być wielkie przeciez
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
17 grudnia 2017r. o 22:28
mir.ko napisał(a): hm, nie narzekam na trwałość , by nie zużywać zbytnio stosuje kilka, nie muszą być wielkie przecież


Jednak chciałbym już większe, aby archiwizacja danych była przynajmniej na dwóch. To już teraz standard, przy firmowych danych.

To prawda, na razie są trwałe, bo na razie są względnie młode :)

Też używam kilka, i dubluje archiwa. Jednak, marzy mi się taki, na który swobodnie wrzucę wszystkie moje dane, aby dostępność była natychmiastowa. I w pewnej dziedzinie mi się to udało, używam do tego 5TB-ego, a już mi się wydaje że to mało :)
Czekam na 20-40TB.

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
17 grudnia 2017r. o 22:52
Lepiej mysl o 1070 gtx i i7 bo obslyzyc idealnie ekran :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
17 grudnia 2017r. o 23:23
mir.ko napisał(a): Lepiej mysl o 1070 gtx i i7 bo obslyzyc idealnie ekran :)


Pomyślę, kiedy będę do tego zmuszony przez rynek... jak na rrazie, idealnie jest obsłużony :) Nie można lepiej. Display-port. Ustawienia na najwyższych obrotach.


Dopisane 17.12.2017r. o godz. 23:23:

Gadżet podwyższający bezpieczeństwo domu... :)

http://nt.interia.pl/raporty/raport-inteligentne-miasto/smartcity/news-fibaro-intercom-zamiast-kluczy-do-domu,nId,2478524

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.