Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Darmowe MZK Boleslawcu od kiedy

~~Zielononiebieski Jałowiec niezalogowany
26 stycznia 2018r. o 8:15
ela napisał(a): Miasto takie bogate? Nie lepiej było obniżyć cenę biletów?

Mądrego to i przyjemnie poczytać.
Od dawna piszę że darmowe bilety nie maja żadnego sensu. No chyba że jako papka wyborcza.
Co nas czeka po wprowadzeniu darmowych biletów?
Przede wszystkim będzie większy tłok w autobusach. Już dziś bywa ze ciężko się wcisnąć do środka. Mamusie z wózkami będą się musiały przesiąść do taksówek.
W chłodne dni autobusy będą traktowane jako ogrzewalnie dla bezdomnych a ci kwiatkami zwykle nie pachną. Będzie więc nie dość że tłoczno to jeszcze w smrodzie.
Raczej nie ma co liczyć by przy okazji likwidacji opłat zwiększono liczbę kursów. Bo koszy przedsięwzięcia poszłyby znacznie w górę.
A co mielibyśmy obniżając ceny biletów?
Zainteresowanie komunikacją publiczną też by wzrosło ale efektem byłby wzrost wpływów z biletów. Za te dodatkowe pieniądze można wprowadzić dodatkowe kursy.
I może dałoby się doprowadzić do sytuacji, gdzie autobusy z jednej strony nie jeździłyby puste a z drugiej, dałoby się wejść do autobusu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Jasnopomarańczowy Krwawnik niezalogowany
26 stycznia 2018r. o 8:21
Dla mnie bilet może być nawet droższy, tylko poproszę kursy w godzinach, gdzie nie musiałabym płacić za taksówkę wracając z imprezy. Nie mówię tu o autobusach nocnych, ale ostatni odjeżdżający o 18 to trochę za wcześnie. Myślę, że wiele osób by skorzystało. Być może mniej wsiadłoby w sobotę wieczorem po "jednym piwku" za kierownicę. Wielu ludzi nie stać na taksówki lub tak jak ja, nie lubią płacić za coś, co mogą mieć taniej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Żółtawozielony Rokitnik niezalogowany
26 stycznia 2018r. o 8:54
Dla mnie ...ny pomysł.Darmowe nie jest szanowane.Powinna być chociaż symbolicznia opłata

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Błękitny Bluszcz niezalogowany
26 stycznia 2018r. o 10:15
A co z nami wsiokami?Czy szanowny wójt z radą gminy już coś wydumał???
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Błękitny Bluszcz niezalogowany
26 stycznia 2018r. o 10:15
A co z nami wsiokami?Czy szanowny wójt z radą gminy już coś wydumał???
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoruda Rogownica niezalogowany
26 stycznia 2018r. o 10:21
~Żółtawozielony Rokitnik napisał(a): Dla mnie ...ny pomysł.Darmowe nie jest szanowane.Powinna być chociaż symbolicznia opłata

Myślę że 1 zł za normalny i 50 gr za ulgowy i podobnie 30/15 zł za miesięczny to byłoby najbardziej optymalne rozwiązanie. Z takie pieniądze to nawet w 3 osoby nie wyszłoby taniej autem jechać.
Dziś już przy 2 osobach w aucie, bardziej opłacalny jest wybór samochodu. A jak autko mało pali to i w pojedynkę bardziej się opłaca. A jak się doliczy zaoszczędzony czas to nie ma się co dziwić że poza szczytem autobusy jada prawie puste, choć na drodze wciąż pełno samochodów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ciemnożółta Fasola niezalogowany
26 stycznia 2018r. o 10:27
Hmm,a kto za to "darmo" zapłaci?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoruda Rogownica niezalogowany
26 stycznia 2018r. o 10:27
~Jasnopomarańczowy Krwawnik napisał(a): Dla mnie bilet może być nawet droższy, tylko poproszę kursy w godzinach, gdzie nie musiałabym płacić za taksówkę wracając z imprezy. Nie mówię tu o autobusach nocnych, ale ostatni odjeżdżający o 18 to trochę za wcześnie. Myślę, że wiele osób by skorzystało. Być może mniej wsiadłoby w sobotę wieczorem po "jednym piwku" za kierownicę. Wielu ludzi nie stać na taksówki lub tak jak ja, nie lubią płacić za coś, co mogą mieć taniej.


Też mnie to boli że po 18 trzeba iść z buta. Mam podobny stosunek do taxi.
Nie ma łączności z centrum w wolne dni wieczorem a potem zdziwienie że miasto ożywa tylko na parę dni w czasie Święta Ceramiki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA Villaro zaprasza