Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Będzie skwer stulecia
~Zgniły Rącznik niezalogowany
9 lutego 2018r. o 22:38
Dziwne w takim razie było 1050 lat Państwa Polskiego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płowa Abelia niezalogowany
9 lutego 2018r. o 22:56
Nic dziwnego. 1050 od zaistnienia państwa polskiego w pisanej historii. Bo istniało z pewnością już jakiś czas, a data 966 jest symboliczna. Od tej daty mamy historię jako tako spisaną i wejście Polski w historię świata łacińskiego. Wcześniej tylko legendy, które podniecają zbytnio co niektórych naszych rodaków.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
10 lutego 2018r. o 7:12
~~Płowa Abelia napisał(a): Ja krytycznie o PiS piszę od dawna. Ale pomysł upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości jest bardzo dobry. Nie rozumiem, skąd głupie komentarze. falco, a co ci się nie podoba w tym, że Polacy maja pamiętać o rocznicy odzyskania niepodległości? Zacznę rzeczywiście podejrzewać, że jesteś antypolskim trollem, bo normalny obywatel nie może nic mieć przeciw świętowaniu rocznicy niepodległości. To, że ie lubisz PiSu nie jest usprawiedliwieniem.


nie mogłem się do tego nie odnieść pomimo tego że zaraz jadę popracować
abelio -nie chodzi mi tu o pis i jego ''świętowania'' w tej czy innej formie
postawienie miliona pomników i odczytanie miliona ''apeli smoleńskich '' ma się nijak do świętowania niepodległości...
postawienie na każdym rogu ulicy w każdym mieście jakiegoś pomniczka przypomni ci i utwierdzi w fakcie że jesteś ''niepodległy''?

o pewnej niepodległości możemy mówić tylko co do okresu upadku zsrr bo tylko w tym czasie nie czuliśmy czyjegokolwiek ''bata'' nad swoimi plecami a później już zapomnij ...

Bruksela ,Berlin ostatnio usa ...tak widzisz ''niepodległość ''?
na koniec ...
przypomnij sobie Traktat Lizboński i podpisującego go Kaczyńskiego

tu się skończyła niepodległość ....
pamiętasz przypowieść o siekierce i kijku ? ;)

do później ...


"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ochrowa Sałata niezalogowany
10 lutego 2018r. o 9:48
Jeżeli Polska była państwem w 966, a teraz obchodzimy 100 lecie niepodległości, to wychodzi na to, że nigdy przedtem nie byliśmy wolni. Czy to prawda?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Alabastrowy Suchodrzew niezalogowany
10 lutego 2018r. o 12:06
Myślę,źe dość tych pomników,skwerków itp.Przydałby się jakieś inwestycje w sport w naszym mieści.Wszystko umarło.Nawet nie mam gdzie pójść.Na mecz czy coś związane ze sportem!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnoszary Bluszcz niezalogowany
10 lutego 2018r. o 13:54
~Ochrowa Sałata napisał(a): Jeżeli Polska była państwem w 966, a teraz obchodzimy 100 lecie niepodległości, to wychodzi na to, że nigdy przedtem nie byliśmy wolni. Czy to prawda?

Miałeś taki przedmiot w szkole jak historia? W tym roku obchodzimy 100-lecie ODZYSKANIA niepodległości. Ale nie martw się jak coś nie wiesz to pisz na pewno ktoś Ci wytłumaczy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnoszary Bluszcz niezalogowany
10 lutego 2018r. o 14:05
falco napisał(a):
~~Płowa Abelia napisał(a): Ja krytycznie o PiS piszę od dawna. Ale pomysł upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości jest bardzo dobry. Nie rozumiem, skąd głupie komentarze. falco, a co ci się nie podoba w tym, że Polacy maja pamiętać o rocznicy odzyskania niepodległości? Zacznę rzeczywiście podejrzewać, że jesteś antypolskim trollem, bo normalny obywatel nie może nic mieć przeciw świętowaniu rocznicy niepodległości. To, że ie lubisz PiSu nie jest usprawiedliwieniem.


nie mogłem się do tego nie odnieść pomimo tego że zaraz jadę popracować
abelio -nie chodzi mi tu o pis i jego ''świętowania'' w tej czy innej formie
postawienie miliona pomników i odczytanie miliona ''apeli smoleńskich '' ma się nijak do świętowania niepodległości...
postawienie na każdym rogu ulicy w każdym mieście jakiegoś pomniczka przypomni ci i utwierdzi w fakcie że jesteś ''niepodległy''?
o pewnej niepodległości możemy mówić tylko co do okresu upadku zsrr bo tylko w tym czasie nie czuliśmy czyjegokolwiek ''bata'' nad swoimi plecami a później już zapomnij ...

Bruksela ,Berlin ostatnio usa ...tak widzisz ''niepodległość ''?
na koniec ...
przypomnij sobie Traktat Lizboński i podpisującego go Kaczyńskiego


tu się skończyła niepodległość ....
pamiętasz przypowieść o siekierce i kijku ? ;)

do później ...


To o czym napisałeś to polityka, i ocena subiektywna tego i poprzednich rządów i tak samo będziemy oceniać następne rządy. Ale w tym przypadku chodzi o historię- pierwsze tereny Polski straciliśmy w 1772 r. , Polska znikła w 1795 r. d odzyskaliśmy niepodległość w 1918 r., 100 lat temu. To bardzo ważne daty, nie dla polityków czy świata ale tak po prostu dla nas Polaków.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
10 lutego 2018r. o 18:14
daty to nie wszystko ...
niekiedy warto wiedzieć dzięki czemu odzyskała niepodległość ,kto za tym stał , kto ma w tym największy udział ale i to kto za tym się opowiadał ...;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.