Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca dla Ciebie
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Komunijny biznes
~Atramentowy Tamaryszek niezalogowany
10 maja 2018r. o 11:06
Ludzie wierzą, że pieniądze dają szczęście. Wiara materialna.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Beżowobrązowa Dynia niezalogowany
10 maja 2018r. o 11:15
Ja nie wierzę w Boga. Mój stosunek do niego to nie kwestia wiary a wiedzy. A ja po prostu wiem że On istnieje. Ty możesz sobie myśleć, a może Boga nie ma, to po co się starać. Inny znów "na wszelki wypadek", pójdzie raz w roku do spowiedzi.
A ja mam po prostu pewność. Jest mi dzięki temu łatwiej żyć "po bożemu", z drugiej jednak strony czasem zazdroszczę tym co mogą po prostu wierzyć lub nie. Jezus mówił, błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli. A co z tymi, którzy widzieli?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Beżowobrązowa Dynia niezalogowany
10 maja 2018r. o 12:18
~~Ciemnobursztynowy Miskant napisał(a): Niczego nie zrozumiałeś. Ja piszę o chocholim tańcu ludzi, którzy bawia się w folklor w kościele rzymskim. A kościół rzymski nie jest żadną ostoją niczego - ot, dla każdego coś miłego - kłam, kradnij, pij na umór, a potem przyjdź, rzuć na tacę i masz odpuszczone.

To jest kościół folkloru do którego zostaliśmy włączeni w wieku 1 miesiąca. To jest ostoja obłudy i ludzkich tradycji - sypania kwiatuszków, tańców z obrazami, całowania cudownych stopek odlewów na kształt ludzi... I komunii dla śniętych ryb.

Piszecie o wyborze między kościołem rzymskim a islamem - prezentujesz świadomość konia na światłach - albo wio, albo prrr. Taki to masz wybór.

A może tak poznać prawdę o prawdziwym wyborze - o tym, że jest JEDEN pośrednik między nami a Bogiem, o tym, że Jezus umarł raz za nasze grzechy i siedzi po prawicy Ojca, a my mamy z naszymi troskami udawać się przed Jego tron łaski, a nie do świętych relikwii, czy zmarłych; o tym, że kłamcy, cudzołożnicy, wróżący, pijacy nie odziedziczą Królestwa Bożego - to tylko kilka spraw.

Dyżurny jezuita zaraz zacznie bić pianę o jedynym apostolskim kościele i rozłamach - dziękuję Bogu Najwyższemu, że otworzył mi oczy i ujrzałem to wszystko, co wyprawia się w kościele rzymskim.

Łosoś

Za odstępstwa od wiary też odpowiesz przed Bogiem. Z jednej strony wyśmiewasz spowiedź. Z drugiej zaś wielbisz Jezusa. A przecież to on powiedział swoim uczniom "komu odpuścicie grzechy, są im odpuszczone". No to jak wygląda Twoja wiara w Jezusa? Wierzysz w kawałek Jezusa a na pozostałą jego cześć plujesz. Przemyśl to.
A co do grzechów w Kościele? Masz rację. Niestety Bóg sobie wymyślił że kapłanami będą ludzie a nie aniołowie. A ludzie są jacy są. Jednak sakramenty sprawowane, nawet przez grzesznego kapłana, są wciąż ważne. Dlatego idąc do Komunii Świętej nie przejmuje się grzesznymi rękami kapłana. On jest tylko koniecznym pośrednikiem mojego spotkania z Bogiem. Podkreślam że koniecznym.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Żonkilowy Grujecznik niezalogowany
10 maja 2018r. o 13:37
No to napisz cwaniaczku kiedy jakiś apostoł kogoś wypowiadał.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Beżowobrązowa Dynia niezalogowany
10 maja 2018r. o 14:09
Przejdź się w piątek do Kościoła to może zobaczysz. Niestety apostołowie wieczni nie byli i musieli wyznaczyć swoich następców. Jezus nie ustanowił Kościoła na kilkadziesiąt lat ale po to by trwał po kres czasów. Ktoś musiał kontynuować dzieło Apostołów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Żonkilowy Grujecznik niezalogowany
10 maja 2018r. o 14:23
Co kontynuować? Wijesz się jak piskosz. Apostołowie zostawili swoją historię i w niej opis tego jak odpuszczali grzechy. To się nazywa "dzieje apostolskie ". I tam odpuszczali grzechy ale nikogo nie spowiadali. No to co wy tam kontynuujecie - bo na pewno nie to co robili apostołowie. Poczytaj kto i kiedy wymyślił spowiedź na ucho. Może coś zrozumiesz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Beżowobrązowa Dynia niezalogowany
10 maja 2018r. o 14:46
Sakrament pokuty ewoluował przez wieki. Kościół dostał dar Ducha Świętego a ten najlepiej wie jak sprawować pokutę by była skuteczna. Gdybyśmy dziś przyjęli tak jak dwa tysiące lat temu że człowiek jest jednokrotnie oczyszczony z grzechów i potem ma żyć cnotliwie a każdy grzech wyłączałby go ze wspólnoty, to w Kościele zostaliby sami święci. A przecież nawet ci wyniesieni na ołtarze często miewali grzeszne epizody. Spowiedź na ucho była jedynym sposobem by Kościół Apostolski przetrwał.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brązowa Szarotka niezalogowany
10 maja 2018r. o 15:01
Niestety ale spowiedź nie jest nigdzie opisana w Biblii , jest to twór władzy i manipulacji kościoła (z małej celowe) . Wiara jest otwarta i szczera, nie potrzebuje grzesznikowi robić furtki , u spowiednika. On sam musi czuć iż robi zło, i mieć wyrzuty, nikt go nie zwalnia z tego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMAMrowka zaprasza