Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Nowe domy - Osiedle Kozia Górka!
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Piotr Roman: Nie mam nic do ukrycia
~~Miętowa Mina 12 czerwca 2018r. o 16:56
Drugiej takiej gminy nie ma
Koledzy z boiska Samorządowego zaczynamy od Piotra Romana, tak zaprezentować pana prezydenta: Piotr Roman urodził 5 października 1962 r. w Bolesławcu. Jest magistrem politologii (Uniwersytet Wrocławski), nauczyciel.
Był radnym Rady Miejskiej w Bolesławcu I i II kadencji (1990-1994 i 1994-1998), delegatem miasta Bolesławca do Sejmiku Samorządowego Gmin Województwa Jeleniogórskiego I i II kadencji, w II kadencji przewodniczącym Prezydium Sejmiku, 1998-2002 starostą bolesławieckim. Od 19 listopada 2002 r. jest prezydentem Miasta Bolesławiec.
Ale co za ty się kryje!!!
– Piotr Roman, wyższe – politolog - Były Radny Rady Miasta Bolesławiec, i najmłodszy 27l w czasie I kadencji Rady Miasta 1990-1994,
- były delegat SSGWJ I i II kadencja - Marszałek Województwa,
- były Starosta Powiatu Bolesławieckiego
- były nauczyciel w Wierzbowej ,
- były nauczyciel w ZSHiU (handlówka) przyjęty do pracy z rekomendacji pani Krystyny Boratyńskiej wówczas działaczki PZPR,
- były nauczyciel w I LO, przyjęty do pracy przez Stanisława Małkowskiego, ówczesnego działacza PZPR , sekretarza POP w I L. O. : przygotowywał między innymi swoich obecnych kolegów do Olimpiady wiedzy o PZPR – Jacka Dudyńskiego, byłego pracownika Wydziału Społecznego Urzędu Miasta następnie, kierownika CIK, o ostatnio Dyrektora MOSiR, przygotował również innego ucznia Emila Zająca z Wiedzy o Społeczeństwie, niedoszłego prokuratora, który terminował w Zgorzelcu, komendanta Straży Miejskiej, a obecnie Prezesa TBS Bolesławcu Miasta,
cdn.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Miętowa Mina 12 czerwca 2018r. o 16:59
Piotr Roman kariera polityczna:
- w 1990 r. Piotr Roman do Rady Miasta Bolesławiec I kadencji kandydował z Obywatelskiego Komitetu Samorządowego przy Pośle, zdobył 150głosów i został wybrany najmłodszym radnym ( Posłem wówczas dającym swoje nazwisko był Pan Jan Kisiliczyk. Poseł Sejmu Kontraktowego z ramienia Solidarności w latach 1990r. -1991r. Poseł z ramienia Unii Demokratycznej w wyborach kadencja1991-1993.
- 1990 r. -1994 r., z ramiena Rady Miasta Bolesałwiec Piotr Roman był delegatem Sejmiku Samorządowego Gmin Województw Jelniogórskiego, od 02.03 .1993 r. Wicepzrewodniczący prezydium.

- w 1994 - Piotr Roman kandydował do Rady Miasta Bolesławiec z Komitetu Wyborczego „Teraz Bolesławiec” na podbudowie Unii Demokratycznej ( od 1995 Unii Wolności) Piotr Roman w tamtych wyborach zdobył 116 głosów i został radnym naszego miasta na II kadencję.
- Kandydatami w tamtych wyborach z tego komitetu byli między innymi;
- Maliński Edmund były jedyny jak dotąd Senator z naszego miasta,
- Ś. P. Kwaśniewski Dariusz późniejszy Starosta Powiatu Bolesławieckiego,
- Szymczak Bożena , późniejsza Skarbnik Miasta,
- Karol Stasik późniejszy; Wice Przewodniczący Rady Powiatu, Wice Prezydent w czasie I kadencji Piotra Romana jako Prezydenta,
- Jasiukiewicz Jan były Wice Prezydent i Prezydent miasta miasta.
- Kandydatem na prezydenta miasta w tamtych wyborach z komitetu „Teraz Bolesławiec” był Józef Król , późniejszy Wicewojewody Jeleniogórskiego, i Wicewojewoda Wrocławski
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Miętowa Mina 12 czerwca 2018r. o 17:01
1994 - 1998 r. Piotr Roman był z ramienia Rady Miasta Bolesławiec delegatem Sejmiku Samorządowego Gmin Województw Jeleniogórskiego, pełnił funkcję przewodniczącego prezydium „ marszałek województwa”
- w 1997- Piotr Roman był kandydatem Unii Wolności w wyborach z dnia 2 września 1997 do Senatu RP, gdzie uzyskał wynik 28 012głosów, wybory przegrał.!!!
- w 1998 – Piotr Roman przegrał wybory do sejmiku dolnośląskiego, kandydował z AWS,
- 1998 r. -2002 r. Po przegranych wyborach w 1998r będący w niebycie, Piotr Roman został pierwszym Starostą Bolesławieckim między innymi dzięki poparciu; „Akcji Wyborczej Razem”, - Karola Stasika i Cezarego Przybylskiego, „Akcji Wyborczej Solidarność”, Jan Russ, Janina- Urszula Piestrak – Babijczuk, Eugeniusz Kowalski, Razik Zbigniew, Rozpędowski Jacek, KKW „Rodzina” (Rodziny Katolickie) - Andrzej Chodyra, „Bolesławiec 2002” (Unia Demokratyczna , Unia Wolności) - Król Józef, Prabucki Hubert
- 2001- Piotr Roman niedoszły parlamentarzysta kandydował z PiS w wyborach w 2001r. Ale 2776 głosów to było za mało i nie przeszedł.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Miętowa Mina 12 czerwca 2018r. o 17:04
MOŻNA I TAK
Kariera Partyjna i polityczna Piotra Romana- w 1994 kandydował do Rady Miasta Bolesławiec z Komitetu Wyborczego „Teraz Bolesławiec” na podbudowie Unii Demokratycznej ( od 1995 Unii Wolności) tworząc komitet wspólnie z takim osobami jak; Maliński Edmund były jedyny jak dotąd Senator z naszego miasta, Ś. P. Kwaśniewski Dariusz późniejszy Starosta Powiatu Bolesławieckiego, Szymczak Bożena Skarbnik Miasta w czasie kiedy prezydentem miasta był Ś. P. Józef Burniak. W pierwszej kadencji Piotra Romana jako Prezydenta Miasta, Karol Stasik Wice przewodniczący Pady Powiatu 1998 - 2002r., późniejszy Wice Prezydent 1998 -2002 w czasie I kadencji Piotra Romana jako Prezydenta, Jasiukiewicz Jan były Wice Prezydent miasta w czasie I i II kadencji Józefa Króla jako Prezydenta Miasta i były Prezydent Miasta po rezygnacji Józefa Króla po objęciu funkcji Wicewojewody Jeleniogórskiego.
Piotr Roman w tamtych wyborach zdobył 116 głosów i został radnym naszego miasta na II kadencję.
Kariera Partyjna i polityczna Piotra Romana- w 1997- kandydat Unii Wolności w wyborach z dnia 2 września 1997 do senatu RP, gdzie uzyskał wynik 28 012głosów, wybory przegrał
Kariera Partyjna i polityczna Piotra Romana- w 1998r.
W wyborach 1998r. Piotr Roman kandydował z ramienia AWS do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego uzyskując wynik, który nie dał mandatu w odróżnieniu od kandydującego również z AWS Jerzego Zielińskiego który zdobył 7 717głosów, obecnego sekretarza miasta a byłego Burmistrza Lubania, oraz Krystyny Boratyńskiej byłej Wice Prezydent Miasta Bolesławca w latach 1998-1999r. która w tamtych wyborach zdobyła 14 395głosów.
Piotr Roman był działaczem SKL,w którego skład wchodziły Stronnictwo Ludowo -Chrześcijańskie Artura Balasza, Partia Konserwatywna Aleksandra Hala oraz grupa byłych członków Unii Wolności pod przewodnictwem Jana Rokity.
Przymierze Prawicy to kolejne ugrupowanie w którym działał Piotr Roman zostało założone przez polityków SKL niepopierających decyzji o wyjściu SKL z AWS i zawiązaniu porozumienia z Platformą Obywatelską , a następnie Prawo i Sprawiedliwość, przy wydatnym poparcia na wiecu wyborczym w Bolesławcu przez Ś.P Lecha Kaczyńskiego z którego wystąpił w 13grudniu 2007
W Piotr Roman 2008 związał się ze Stowarzyszeniem Dolny Śląsk XXI (w styczniu 2011 przemianowanym na Obywatelski Dolny Śląsk , do 2010 dolnośląskim oddziałem Polska XX,
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Miętowa Mina 12 czerwca 2018r. o 17:19
Początek układu Bolesławieckiego:
KRÓL Józef. Prezydent miasta od 18.06.1990 inż. budowl. Wyższe/; Radny Miasta Radny Powiatu,Wice Wojewoda Jeleniogórski,Wice Wojewoda Dolnośląski krótko pracował w Banku PKO, ale kariery bankowca nie zrobił, Prezes ZEC w Bolesławcu, Prezes PWiK w Bolesławcu,były Członek Rady Nadzorczej w spółce miejskiej wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bolesławieckiego Jest swatem jednego z prezesów bolesławieckich firm powiązanego z SLD. W wyborach 2002r. bezpośrednich na Prezydenta Miasta Bolesławiec oficjalnie poparł Ś. P. Józefa Burniaka jako lepszego przeciwko Piotrowi Romanowi . Co się stało że dzisiaj są RAZEM!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Oliwkowy Rozchodnik 12 czerwca 2018r. o 17:56
~Jasnopomarańczowy Tulipanowiec napisał(a): Ziemia i Cołokidzi byli hamulcowymi Małkowskiego z uwagi na dobre relacje szefa ZB z Romanem. Wsparcia nie miał co choćby już widać. Rudyk w koalicji z Romanem. Ogrodnik poprze Małkowskiego w II turze a może i Rudyk się opamięta.


Od kserokopisty do wiceprezydenta. Mówią,że ciepła posadka w górach to też robota Janka. Więc kto komu co zawdzięcza? ł. W polityce liczy się również lojalność
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Srebrzystobiała Kolczurka 12 czerwca 2018r. o 18:05
Tak Oliwkowy, a żonę i dzieci zawdzięcza Kaczyńskiemu :) aleś ty głupi, ale za to zabawny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonobrunatna Skimia 12 czerwca 2018r. o 18:52
"Sześć gmin jedno serce"- Ratuszowy,włodarze weterani łączcie się.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.