Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Małkowski: Roman zakładnikiem własnego układu
~~Koralowa Acidantera niezalogowany
13 czerwca 2018r. o 23:03
~~Błękitnozielony Heliotrop napisał(a): V-ce prezydentowi Małkowskiemu jakoś nie przeszkadzało, że też był wówczas częścią układu z Romanem !
Hipokryta !


Swego czasu wybrano mnie delegatem na zjazd pewnego związku zawodowego.
Kadencja czteroletnia.

Na pierwszym zjeździe tylko nieśmiało protestowałem, gdy kazano mi głosować na jakiegoś tumana, ponieważ trzeba zawiązać koalicję.

Na drugim zjeździe patrzyłem na to bagno, starałem się protestować, jednak zwyczajnie mnie zdeptano.

Po powrocie rzuciłem mandat, a współpracownikom wyjaśniłem powód.
Dla starych, związkowych wyjadaczy stałem się zdrajcą. Poszła plotka, jakoby to oni mnie wyrzucili.

Dla wielu stałem się hipokrytą.

Wiem, jak to działa.

Małkowski tkwił w tym syfie, i nie wytrzymał.
Syf tego nie pojmuje.
I nie wierzy, że syfu można nie lubić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karminowoczerwona Gipsówka niezalogowany
13 czerwca 2018r. o 23:07
Po pierwsze - gratulacje dla pana Marczewskiego, bo w sposób niezwykle niewinny zadał bardzo celne pytania, które wykazały nam co zasadniczo kandydat ma do zaoferowania :) No a co ma kandydat do zaoferowania? Mieszankę PiS-u z tanim populizmem.

1) Układ - klasyczny pisowski numer z układem jest już tak ograny, że sam PiS już sobie odpuścił, bo wie, że to nie działa. Po, z okładem 10 latach poszukiwania osławionego "układu" - udało im się zamknąć Gawłowskiego, nie do końca wiadomo za co - podobno za jakąć 20 metrową kawalerkę w Chorwacji. Podobnie w Bolcu - jest układ, alias "Partia Prezesów" - kandydat nie może się zdecydować. Rozumiem, że jak Pan wygra wybory - to będzie pan obsadzał stanowiska przypadkowymi ludźmi i oczywiście "tylko z konkursów"! Życzę szczęścia! Z pewnością pańscy koalicjanci, czy kogo tam Pan będzie miał na wybory - będą ZACHWYCENI! :)

2) Zaplecze - "moim zapleczem są Bolesławianie". Miej Pan litość nad nami i uszanuj naszą inteligencję! Ludzie oczekują, że miasto będzie rządzone przez kompetentną ekipę, a nie wąską grupę obsesjonatów, których łączy to, że Roman kopnął ich swego czasu w zadki i odpadli od koryta. Albo przedstaw Pan szereg ludzi, z którymi masz zamiar rządzić - albo nie rób groteski.

3) Bardzo dobre pytanie Pana Marczewskiego o obecność na tych dniach powiatu.
Pan Kandydat, radny powiatowy nie był na dniach powiatu - bo od dawna powiat mało go obchodzi, gdyż jak szalony przebiera nogami do ratusza. Pana Kandydata z PiS-em poza "układem" łączy skłonność do parafianizmu, Marszy Życia, Żołnierzy wykętych i w ogóle Bóg Honor i Ojczyzna.

4) Zatrzymywanie Młodych - tu kandydat ma do zaproponowania PiSowski program Mieszkanie Plus. "Bo młodzi muszą mieć mieszkania". Otóż nie! Młodzi muszą mieć PIENIĄDZE! Jak będą mieli pieniądze - czyli będą dobrze i stabilnie zarabiać, to kupią sobie mieszkania - również bez pisowskich programów socjalnych.

5) "Ale mieszkańcy są raczej zadowoleni" - mówi Pan redaktor :)
Ale Kandydat nie jest zadowolony :)
Naprawdę dojazdy do roboty 50 km gównianą drogą - to nie jest żadna przyjemność.
A w bieżącym układzie politycznym na stosownie płatną posadę - szans nie ma.

6) Strefa kibica - fajny temat, bardzo pod publiczkę. Ja bym jeszcze dodał, że jak wygracie to za każdego gola dla PL - w strefie, za waszej kadencji, piwko gratis będzie dla wszystkich!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Staroróżowa Budleja niezalogowany
13 czerwca 2018r. o 23:09
Chyba z 10 lat temu wywalili Małkowskiego bo nie pasował do układu który właśnie się tworzył i jeszcze raczkował. Sprzeciwiają wiał się. Do 2010 było w miarę normalnie bo byli koalicjanci. Teraz wszystko niestety w jednym ręku. Dla mnie ważne że potem Małkowski nie dał się kupić. A zapewne propozycje były. Ja mu wierzę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szaroniebieski Przebiśnieg niezalogowany
13 czerwca 2018r. o 23:20
~~Karminowoczerwona Gipsówka napisał(a): Po pierwsze - gratulacje dla pana Marczewskiego, bo w sposób niezwykle niewinny zadał bardzo celne pytania, które wykazały nam co zasadniczo kandydat ma do zaoferowania :) No a co ma kandydat do zaoferowania? Mieszankę PiS-u z tanim populizmem.

1) Układ - klasyczny pisowski numer z układem jest już tak ograny, że sam PiS już sobie odpuścił, bo wie, że to nie działa. Po, z okładem 10 latach poszukiwania osławionego "układu" - udało im się zamknąć Gawłowskiego, nie do końca wiadomo za co - podobno za jakąć 20 metrową kawalerkę w Chorwacji. Podobnie w Bolcu - jest układ, alias "Partia Prezesów" - kandydat nie może się zdecydować. Rozumiem, że jak Pan wygra wybory - to będzie pan obsadzał stanowiska przypadkowymi ludźmi i oczywiście "tylko z konkursów"! Życzę szczęścia! Z pewnością pańscy koalicjanci, czy kogo tam Pan będzie miał na wybory - będą ZACHWYCENI! :) Klasyczne POwskie bajdurzenie. Uklad mimo wszystko trzyma się 20 metrowej kawalerki w Chorwacji. "PINIEDZY NIE MA"-jak powidział wasz guru.
2) Zaplecze - "moim zapleczem są Bolesławianie". Miej Pan litość nad nami i uszanuj naszą inteligencję! Ludzie oczekują, że miasto będzie rządzone przez kompetentną ekipę, a nie wąską grupę obsesjonatów, których łączy to, że Roman kopnął ich swego czasu w zadki i odpadli od koryta. Albo przedstaw Pan szereg ludzi, z którymi masz zamiar rządzić - albo nie rób groteski.

3) Bardzo dobre pytanie Pana Marczewskiego o obecność na tych dniach powiatu.
Pan Kandydat, radny powiatowy nie był na dniach powiatu - bo od dawna powiat mało go obchodzi, gdyż jak szalony przebiera nogami do ratusza. Pana Kandydata z PiS-em poza "układem" łączy skłonność do parafianizmu, Marszy Życia, Żołnierzy wykętych i w ogóle Bóg Honor i Ojczyzna.

4) Zatrzymywanie Młodych - tu kandydat ma do zaproponowania PiSowski program Mieszkanie Plus. "Bo młodzi muszą mieć mieszkania". Otóż nie! Młodzi muszą mieć PIENIĄDZE! Jak będą mieli pieniądze - czyli będą dobrze i stabilnie zarabiać, to kupią sobie mieszkania - również bez pisowskich programów socjalnych.

5) "Ale mieszkańcy są raczej zadowoleni" - mówi Pan redaktor :)
Ale Kandydat nie jest zadowolony :)
Naprawdę dojazdy do roboty 50 km gównianą drogą - to nie jest żadna przyjemność.
A w bieżącym układzie politycznym na stosownie płatną posadę - szans nie ma.

6) Strefa kibica - fajny temat, bardzo pod publiczkę. Ja bym jeszcze dodał, że jak wygracie to za każdego gola dla PL - w strefie, za waszej kadencji, piwko gratis będzie dla wszystkich!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szarawozielona Piwonia niezalogowany
13 czerwca 2018r. o 23:38
Panie Małkowski a jakiego układu był Pan zakładnikiem jak był pan Wice prezydentem u Piotra Romana.Ośmieszasz się Pan łapiesz się już Pan takich głupot i dyrdymałów ze aż niewierze ze Pan w miarę inteligentny gada takie bzdury o układzie dzięki któremu jest Pan gdzie jest.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Atramentowa Frezja niezalogowany
14 czerwca 2018r. o 6:16
Pan M będąc wiceprezydentem widział jak ów układ działa od środka. To może wyjaśni Pan jak wyglądały kulisy powołania Pana na wiceprezydenta i jak wyglądały kulisy Pana odejścia ze stanowiska?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Staroróżowa Budleja niezalogowany
14 czerwca 2018r. o 6:44
W końcu jakiś konkretny wywiad. Porwonajcie to sobie dobrego co puszcza lokalna telewizja...
Za remont na Dolnych Młynach powinni ich na taczkach wywieźć. Do wyborów bte drogi wytrzymają po zimie będzie klęska, widziałem jaka tam jest podbudowa... Brak kanalizacji i to co mówi Małkowski krawężniki stare których miejscami w zasadzie nie ma. Woda będzie zbierać błoto i piach z pasów zieleni i będzie zatykać te nieliczne odpływy. Robota na odpier...ol
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Tabaczkowa Smagliczka niezalogowany
14 czerwca 2018r. o 7:15
Jesteś biznesmenem z pokaźnym kątem. Lokalnych polityków rozgrywasz niczym pionki na szachownicy. Sędziowie, prokuratorzy, również patrzą na ciebie łaskawym okiem, w końcu potrafisz sowicie się odpłacić. Politycy? Samorządowcy? Są niczym pacynki na twej dłoni. Kościół? Wystarczy zasponsorować kościelny gadżet, sypnąć "drobnymi", by duchowny pełen euforii odczytał z ambony twe nazwisko. Z automatu po strumieniu idziesz do nieba. Właściwie, to już w nim jesteś, czyniąc innym piekło.

Oczywiście ogół widzi ten układ. Jednak ogół tak łatwo otumanić.
Ukladu, oczywiście, nie ma. Jest on wymysłem zawistników.

Na przestrzeni dziejów, takie układy były przyczyną krwawych rewolucji. W pewnym momencie ludzie nie mieli już nic do stracenia, coś w nich pękało. I zaczynała się rzeźnia. Po dosłownym wycięciu starego układu, zawsze budował się nowy. Taka już nasza zwierzęca natura.
Pomimo niesamowitego postępu nadal pozwalamy,by ci najbardziej prymitywni nami zarządzali.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Praca dla Ciebie
REKLAMA Dni otwarte w Ultima