Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Zapraszamy
REKLAMA Zapraszamy
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Pogrzeb to wielki stres
~~Brunatnofioletowa Funkia 1 lipca 2019r. o 17:15
Klimatyzację zakłada się kilka godzin i w trybie pilnym najlepiej byłoby założyć ją już jutro. Wszystko się da tylko trzeba tego bardzo chcieć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bladofioletowy Tulipan 1 lipca 2019r. o 18:32
~~Sczerniała Brzoza napisał(a): Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Dyrektor wyjaśnia wyraźnie, że MZGM nie jest organizatorem pochówków, a jedynie udostępnia (wynajmuje) kaplicę. Być może i za zbyt duże pieniądze, ale by zmienić cenniki na Cmentarzu, nie wystarczą żale na Forum. Potrzeba interpelacji czy wniosku radnych, choćby opozycyjnych. O tym, czy trumna jest otwarta, czy nie, decyduje rodzina zmarłego. Tyle, że jest jednak przepis, o którym informuje Redakcja, że raz zamkniętej trumny nie wolno ponownie otwierać. O ile wiem, zakłady pogrzebowe po przygotowaniu zwłok, zamykają trumny i otwierają je ponownie (na życzenie rodziny zmarłego), gdy rozpoczyna się ceremonia pogrzebowa lub w czasie tej ceremonii (ostatnie pożegnanie). Ktoś więc tu łamie przepisy :( Zupełnie inną kwestią jest samowola "budowlana" na cmentarzu - ławeczki, wykładanie okolic grobu kostką czy jakimiś płytami, czy też bezprawne zawłaszczanie terenu poza wyznaczoną kwaterą (iglaki, trawniczki, żywopłotki itp.). To jednak bardzo trudny społecznie temat dla zarządzających cmentarzem. Od lat tolerowano taką samowolę i teraz będzie bardzo ciężko wymusić na łamiących przepisy przywrócenie terenów przygrobowych do właściwego wykorzystania. Ale cóż, "Dura lx, sed lex". Niech kierownictwo cmentarza zabiera się do pracy i wydaje nakazy likwidacji samowolki. W końcu za coś biorą wynagrodzenie.


Szkoda, że piszący sam nie czyta ze zrozumieniem. Nikt tu nie mówi o "organizacji" pogrzebu tylko o nieklimatyzowanej Kaplicy. A ta z kolei jest chyba własnością MZGM???Skoro "organizatorami" pogrzebu są zewnętrzne firmy pogrzebowe, czy to znaczy, że każda z nich ma przynosić własny klimatyzator???
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnofioletowy Cyprysik 1 lipca 2019r. o 18:37
~~Różowy Rozpław napisał(a): Przyzwyczajają ludzi do fetorku już w autobusach MPK,dojazd do kaplicy bezpłatny.
Polska Fair Play.Samorząd lekarstwem na wszystko.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Płoworuda Tygrysówka 1 lipca 2019r. o 18:56
Nakładają rozmaite durne przepisy na przedsiębiorców ale wymusić żeby w tak oczywistym miejscu była klima to już nieosiągalne. Wiadomo. Gdzie ta kolosalna kasa za usługi na cmentarzu idzie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5918
zbynek 1 lipca 2019r. o 19:51
[img=1562003481_v791mee.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jaskrawozielony Nachyłek 1 lipca 2019r. o 20:19
Korzystając z okazji chcę również wypowiedzieć się na temat bardzo
wysokich opłat za groby.Ceny jak z kosmosu / czy to ktoś w ogóle
kontroluje przed ich zatwierdzeniem ? /i dalej nie wiem za co,a ponadto
to brak informacji o ich wysokości na tablicach informacyjnych
na terenie cmentarza.Dopiero dostajemy szoku jak realizujemy należną
na 20 lat opłatę.Nie podoba mi się też brak możliwości dokonania tej opłaty
na 10 lat
tak jak jest już w wielu miastach.
I na koniec wydaje mi się, że stosowany cennik za usługi powinien
być wywieszony do publicznej wiadomości w miejscach przeznaczonych dla informowania potencjalnych klientów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnofioletowy Cyprysik 1 lipca 2019r. o 21:19
Właściwe prowadzenie cmentarza komunalnego to podstawowy obowiązek Gminy. Od wielu lat na forach czytamy o naszem cmentarzu niepochlebne komentarze,coś z tym trzeba zrobić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bananowy Eukomis 2 lipca 2019r. o 10:33
Niech mądry Filistyński się wypowie w tej kwestii. Kierownik z Bożej łaski!!!!!!! Wypierdzieliłabym go już dawno. Do czego on tam potrzebny? Żenada!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Zapraszamy