Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
A mury runą, runą, runą i pogrzebią stary świat
14240
M21W2
14 grudnia 2019r. o 14:22
Wiersz który mówi wszystko o stanie wojennym dedykuję go choć nie jest mój dwóm Panom emmemowi i Bernardowi . Trzynastego grudnia roku pamiętnego,
Wróg nie musiał przybyć z kraju sąsiedniego,
Bo on tu na miejscu, w Polsce się znajdował,
Jedną dłoń wyciągał, drugą cios szykował,
I działając podle na rozkaz sowiecki,
Zrobił okupację na sposób niemiecki.
Sejm, co niby polski, przez Gierka wybrany,
Na swą hańbę wieczną zatwierdza kajdany.
Krótka była wolność, pod pałkami kona,
Szarpie naród polski bolszewicka WRONa.
Pędzą nas ubeki do katorżnej pracy,
Siedzą po więzieniach najlepsi Polacy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnoturkusowy Kiścień niezalogowany
14 grudnia 2019r. o 14:51
M21W2 napisał(a): Wiersz który mówi wszystko o stanie wojennym dedykuję go choć nie jest mój dwóm Panom emmemowi i Bernardowi . Trzynastego grudnia roku pamiętnego,
Wróg nie musiał przybyć z kraju sąsiedniego,
Bo on tu na miejscu, w Polsce się znajdował,
Jedną dłoń wyciągał, drugą cios szykował,
I działając podle na rozkaz sowiecki,
Zrobił okupację na sposób niemiecki.
Sejm, co niby polski, przez Gierka wybrany,
Na swą hańbę wieczną zatwierdza kajdany.
Krótka była wolność, pod pałkami kona,
Szarpie naród polski bolszewicka WRONa.
Pędzą nas ubeki do katorżnej pracy,
Siedzą po więzieniach najlepsi Polacy.


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Srebrnoszara Cykoria niezalogowany
14 grudnia 2019r. o 15:01
Bolszewia nadal u koryta.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złocistozielony Hibiskus niezalogowany
14 grudnia 2019r. o 15:14
~~Pożółkła Perowskia napisał(a): Cześć panowie, z tej strony Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25



Mamy tu Monia takiego jednego ,magistra zresztą . pasuje do Ciebie jak ulał .Biedny ,bez samochodu i niezbyt urodziwy , z niepełnej rodziny.. Ale za to jajcarz jakich mało . Zostaw do siebie nr. telefonu , w stosunku do kobiet jest bardzo nieśmiały ale może się przełamie .Tylko ten wiek ,jemu już pod 40 tkę ,ale za to nieużywany .Prawiczek .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kasztanowoczerwona Rezeda niezalogowany
14 grudnia 2019r. o 15:41
zbynek szuka synowej :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
14 grudnia 2019r. o 16:18
M21W2 napisał(a): Wiersz który mówi wszystko o stanie wojennym dedykuję go choć nie jest mój dwóm Panom emmemowi i Bernardowi . Trzynastego grudnia roku pamiętnego,
Wróg nie musiał przybyć z kraju sąsiedniego,
Bo on tu na miejscu, w Polsce się znajdował,
Jedną dłoń wyciągał, drugą cios szykował,
I działając podle na rozkaz sowiecki,
Zrobił okupację na sposób niemiecki.
Sejm, co niby polski, przez Gierka wybrany,
Na swą hańbę wieczną zatwierdza kajdany.
Krótka była wolność, pod pałkami kona,
Szarpie naród polski bolszewicka WRONa.
Pędzą nas ubeki do katorżnej pracy,
Siedzą po więzieniach najlepsi Polacy.


wiersz nie jest twoj ale to, ze go wkleiles zobowiazuje ciebie do wyjasnienia mi tego co autor mial na mysli w skrocie cauminam albo jeszcze prosciej, odpowiedz mi na zadane pytania.
"I działając podle na rozkaz sowiecki,"
1. podaj nazwisko sowiety wydajacego rozkaz i jak on brzmial, jesli mozesz to podaj date, bedzie mi latwiej sprawdzic.
"Zrobił okupację na sposób niemiecki."
2. podaj miejsca w miastach na wioskach, przeznaczone do rozstrzeliwan, nazwy obozow koncentracyjnych i ewntualnie nazwy lasow, w ktorych zostali zakopani, rozstrzelani i zagazowani.
"Pędzą nas ubeki do katorżnej pracy,"
3. dlaczego ich pedza, czyzby pedzeni to nieroby, z tego co slyszalem, czlowieka praowietego nie pedzi sie do pracy, sam idzie i to chetnie.
4. skad ich pedza, z domow, z placow, ulic
5. wymien miejsca katorznej pracy, jak mozesz to wymien zaklady, wizowa nie wymieniaj bo juz wiem, ze taki byl, od ciebie.
"Siedzą po więzieniach najlepsi Polacy."
6. dlaczego najlepsi polacy siedza po wiezieniach
7. jak rozpoznac najlepszego polaka, czym sie zajmuje, scharakteryzuj i uzasadnij
8. ilu polakow, zalicza sie do najlepszych, podaj w liczbie procentowej

z gory dziekuje i wyczekuje na odpowiedz. wiem, ze jestes nerwowy, dlatego nie przeklinam i nie pisze ch uju, skad, zes to wytrzasnal.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ceglany Kuflik niezalogowany
14 grudnia 2019r. o 16:52
Widziałem osobiście jak w Trzebieniu o 6 rano miesiąc przed Stanem Wojennym z koszar Radzieckich wymaszerowała czwórkami kolumna w Polskich mundurach ,zastanawiałem się czy towarzysze już przebierają się w Nasze mundury /po czasie ktoś z WSW powiedział mi że powołano za dużo rezerwistów i nie było gdzie zakwaterować ? Do tego w NRD /byłe Wschodnie Niemcy dla młodych info / jak i w Czechosłowacji trwały "prace" pod kryptonimem "Karpaty" " Północ" a nawet zgromadzono na granicy z PRL wojska . Chcieli złożyć nam re wizytę za 1968 rok ? Więc generał musiał ich wyprzedzić !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1162
japimacho
15 grudnia 2019r. o 10:48
"...Ten z nami! Ten przeciw nam!
Kto sam ten nasz najgorszy wróg!
A śpiewak także był sam.

Patrzył na równy tłumów marsz,
Milczał wsłuchany w kroków huk,
A mury rosły, rosły, rosły;
Łańcuch kołysał się u nóg..."

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.