Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
A mury runą, runą, runą i pogrzebią stary świat
14240
M21W2
15 grudnia 2019r. o 15:00
~~Żółtawozielony Mamutowiec napisał(a): a ten dalej swoje ...:]
to może inaczej - byłeś internowany ?
tylko nie łżyj...
Nie nie byłem internowany , a ty podejrzewam że nie wiesz nic o wojskowych obozach internowania w jakim celu i dla kogo je utworzono , ja przedstawiłem relacje człowieka który tam przebywał . Teraz ja napiszą , proste pytanie prosta odpowiedź - wiesz coś czy nie .


Dopisane 15.12.2019r. o godz. 15:00:

~~Żółtawozielony Mamutowiec napisał(a): a co ty nagle taki ''rodzinny '' się zrobiłeś?

dlaczego ktoś ma nie wspominać twojego brata kiedy ty np. wspominasz mi mojego ojca?

ty ...Kali ...hahahahaha

wracając ..byłeś internowany czy nie ...
Podaj gdzie i kiedy , wiem że dużo piszą o ojcu Falco . nie znam ani Ciebie ani Twojego Ojca .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Żółtawozielony Mamutowiec niezalogowany
15 grudnia 2019r. o 15:01
owszem ...troszkę wiem ...


A CO?...MAM PODOBNIE JAK TY POWKLEJAĆ TROCHĘ TYCH MATERIAŁÓW Z WIKI?

taki pytanie na marginesie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
15 grudnia 2019r. o 15:09
~~Żółtawozielony Mamutowiec napisał(a): owszem ...troszkę wiem ...


A CO?...MAM PODOBNIE JAK TY POWKLEJAĆ TROCHĘ TYCH MATERIAŁÓW Z WIKI?

taki pytanie na marginesie...
Udowodnij że piszesz prawdę , który to materiał jest z wiki . Dobrze że choć troszkę wiesz , tylko czemu nie chcesz podzielić się tą wiedzą .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Żółtawozielony Mamutowiec niezalogowany
15 grudnia 2019r. o 15:38
M21W2 napisał(a):
~~Żółtawozielony Mamutowiec napisał(a): owszem ...troszkę wiem ...


A CO?...MAM PODOBNIE JAK TY POWKLEJAĆ TROCHĘ TYCH MATERIAŁÓW Z WIKI?

taki pytanie na marginesie...
Udowodnij że piszesz prawdę , który to materiał jest z wiki . Dobrze że choć troszkę wiesz , tylko czemu nie chcesz podzielić się tą wiedzą .


po pierwsze - sam piszesz do mnie ''komuchu'' patrząc bezkrytycznie na wpisy innych wypowiadających się w odniesieniu do mojego ojca ...takim jak ty nie zmieści się w głowie fakt że mój ojciec jednego dnia nie był w partii
inna historia jest z moim chrzestnym ...dlatego mój ojciec skończył służbę jako porucznik a chrzestny jako pod lub pułkownik ...
tego akurat nie pamiętam ...
mój ojciec był żarliwym katolikiem ale noszony mundur nigdy mu nie przeszkadzał w chodzeniu do kościoła ...
czy takie coś dociera do ciebie?...wątpię ...
ale to właśnie z nim po raz pierwszy słuchałem Radia Wolna Europa i Radia Londyn ...to właśnie z nim po raz pierwszy rozmawiałem nie o znanym już Katyniu ale i o Ostaszkowie i Starobielsku ...
za wspomnienie tego na pewnej lekcji historii pewien nauczyciel kazał mi przyjść z ojcem ...;)

ale ty i taki korniszon nic o tym nie wiecie ..nie dopuszczacie do siebie takich faktów ...nie jesteście w stanie objąć tego swoimi ''zakleszczonymi'' w pewnych ''ramkach'' umysłach ...
wieszacie ''psy'' na dawnych żołnierzach i jeśli mogę się z pewnymi sprawami zgodzić -dotyczących generalicji- to nigdy nie zgodzę się z tym byście poniewierali w swoich jakże płytkich wypowiedziach młodszych oficerów a tym bardziej żołnierzy szeregowych ...

dzisiaj ty mienisz się tu ''bojownikiem'' może nawet ''patriotą '' ale w sumie byłeś jak wspomniałem zwykłym''pionem'' w pierwszej kolejności do''zbicia''
właśnie niczym ten szeregowy żołnierz ...;)

ty chcesz żyć swoją ''historią '' ale wiesz dobrze że historię można nagiąć odpowiednio ''dopasowując''
i ty to robisz ...

mnie bardziej interesuje inna ,prawdziwa historia ...nie ta którą przez lata szkoły (robi się to nadal ) wbijano mi do głowy np. o Westerplatte ...
nie ta ,podobna historia historia o człowieku który ''kulom się nie kłaniał ''

podobnych bzdur jest w historii Polski wiele ...

ty chcesz pisać nową ale w wielu przypadkach fałszywą więc musisz się liczyć z krytyką bo -niestety dla ciebie i takich skornów- ludzie czytają i myślą własnymi myślami ,własną oceną ...

przykład?...po raz kolejny wrócę do fobiaka bo on wie co pisze ...

dobrze że nie napisałeś że byłeś internowany ...miałem już przygotowany do pobrania plik PDF z pełną listą internowanych ...;)



tobie też napiszę - pamiętaj że ''każdy kij ma dwa końce'' ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
15 grudnia 2019r. o 15:43
kc napisał(a):
fobiak napisał(a): nie odpowiedziales na zadne moje pytanie, moje pytania sa precyzyjne i dotycza tekstu wiersza.


Fobiak, no nie do końca. Każesz mu odpowiadać na pytania nie dotyczące treści wiersza, tylko twojej interpretacji treści wiersza a to jest różnica. Gdybym rozłożyła twoją bajkę na czynniki pierwsze, to by wyszedł stek bzdur, patrząc całościowo można dostrzec sens.


kc, obawiam sie, ze nie jestes na wlasciwym portalu a jesli chodzi o temat to z pewnoscia nie ten. wiem, ze dlugo spalas ale najwyzsza pora abys sie przeciagnela i przestala ziewac.
to w cudzyslowiu to wersy z wiersza, pod kazdym wersem, zadalem pytanie lub kilka pytan, zwiazanych tylko z zaznaczonym wersem. nie ma tam zadnej mojej interpretacji bo nie mam pojecia o przekazach poetow. dlatego pytam jak nie wiem.
bajek sie nie rozklada, albo sie w nie wierzy albo nie. rozlozyc to ty sobie mozesz nogi.
chodzi o to a nie o to co zniknelo w innym temacie

"I działając podle na rozkaz sowiecki,"
1. podaj nazwisko sowiety wydajacego rozkaz i jak on brzmial, jesli mozesz to podaj date, bedzie mi latwiej sprawdzic.
"Zrobił okupację na sposób niemiecki."
2. podaj miejsca w miastach na wioskach, przeznaczone do rozstrzeliwan, nazwy obozow koncentracyjnych i ewntualnie nazwy lasow, w ktorych zostali zakopani, rozstrzelani i zagazowani.
"Pędzą nas ubeki do katorżnej pracy,"
3. dlaczego ich pedza, czyzby pedzeni to nieroby, z tego co slyszalem, czlowieka praowietego nie pedzi sie do pracy, sam idzie i to chetnie.
4. skad ich pedza, z domow, z placow, ulic
5. wymien miejsca katorznej pracy, jak mozesz to wymien zaklady, wizowa nie wymieniaj bo juz wiem, ze taki byl, od ciebie.
"Siedzą po więzieniach najlepsi Polacy."
6. dlaczego najlepsi polacy siedza po wiezieniach
7. jak rozpoznac najlepszego polaka, czym sie zajmuje, scharakteryzuj i uzasadnij
8. ilu polakow, zalicza sie do najlepszych, podaj w liczbie procentowej
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płowa Irga niezalogowany
15 grudnia 2019r. o 15:45
kaczyński w stanie wojennym nie był internowany
ale teraz ma szansę
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
15 grudnia 2019r. o 15:58
~~Żółtawozielony Mamutowiec napisał(a):
mój ojciec był żarliwym katolikiem ale noszony mundur nigdy mu nie przeszkadzał w chodzeniu do kościoła


Nagle chodzenie do kościoła jest czymś pozytywnym? No i po co on łaził do tych "zakłamanych ksiądzów", hę? Przecież według twojej chłopskiej filozofii do kontaktów z bogiem nie trzeba pośredników : )

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
15 grudnia 2019r. o 16:18
fobiak napisał(a): "I działając podle na rozkaz sowiecki,"
1. podaj nazwisko sowiety wydajacego rozkaz i jak on brzmial, jesli mozesz to podaj date, bedzie mi latwiej sprawdzic.
"Zrobił okupację na sposób niemiecki."
2. podaj miejsca w miastach na wioskach, przeznaczone do rozstrzeliwan, nazwy obozow koncentracyjnych i ewntualnie nazwy lasow, w ktorych zostali zakopani, rozstrzelani i zagazowani.
"Pędzą nas ubeki do katorżnej pracy,"
3. dlaczego ich pedza, czyzby pedzeni to nieroby, z tego co slyszalem, czlowieka praowietego nie pedzi sie do pracy, sam idzie i to chetnie.
4. skad ich pedza, z domow, z placow, ulic
5. wymien miejsca katorznej pracy, jak mozesz to wymien zaklady, wizowa nie wymieniaj bo juz wiem, ze taki byl, od ciebie.
"Siedzą po więzieniach najlepsi Polacy."
6. dlaczego najlepsi polacy siedza po wiezieniach
7. jak rozpoznac najlepszego polaka, czym sie zajmuje, scharakteryzuj i uzasadnij
8. ilu polakow, zalicza sie do najlepszych, podaj w liczbie procentowej


1. Dlaczego ma podać nazwisko, przecież to jest uogólnienie ?
2. Dlaczego ma podać nazwy obozów koncentracyjnych , niemiecka okupacja to nie tylko obozy.
3.,4.5. Tutaj może troszkę autor poniosło, może dla niego katorżnicza praca to taka, za którą otrzymuje niewiele wkładając maksimum wysiłku.Może podmiotem lirycznym jest student, który chciał wyjechać za granicę do pracy a nie mógł, miał marzenia, aspiracje.
6. 7.8. Dla autora pewnie "najlepsi" to tacy, co nie boją się powiedzieć głośno, że coś im się nie podoba i bronić swoich racji, nawet kosztem tego, że za swoje poglądy pójdą do więzienia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza