Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Cuda, cuda ogłaszali - Orszak Trzech Króli
~~Złotoruda Puszkinia niezalogowany
6 stycznia 2020r. o 20:42
"Tylko na Bolcu' ... uwielbiam dominacje tego portalu
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złocista Irezyna niezalogowany
6 stycznia 2020r. o 20:44
często tu się niektórzy podśmiewają z tego że ktoś tam wspomniał o święcie pięciu króli ....
śmiesznie to brzmi tylko dla tych którzy są związani tradycją ,zresztą nie słowiańską a tylko narzuconą ...
więc może ten fragment coś im pokaże że nie wszystko musi być prawdą historyczną a bywa niekiedy tylko legendą ...

''....może wcale nie było ich trzech. Św. Mateusz nie podaje przecież ich liczby, mówi jedynie o trzech złożonych darach. Wprawdzie o trzech magach pisał Orygenes, trzech również pojawia się na większości malowideł w katakumbach, ale czasem malowano ich dwóch, czterech, sześciu czy nawet dwunastu. Trudno powiedzieć, czy przekazana przez tradycję liczba trzech magów miała oddawać historyczną prawdę, czy raczej wyrażać teologię. ...''

dlaczego trzech akurat tutaj?
nikt tego nie wie ale od wieków tej cyferce - 3- przypisywano magiczne wręcz wartości ...
więc i chrześcijaństwo też ją sobie przygarnęło ...

Trójca święta np. ...nie wystarczył bóg-ojciec i syn?...musiano sobie ''doklepać '' jeszcze jakiegoś ''ducha''?

wiedza o religiach to studnia bez dna ...każdą z nich można różnie interpretować ...
można im przypisywać wszystko od dobra po zło ..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Liliowobiały Kocanki niezalogowany
6 stycznia 2020r. o 20:58
Jest kilka tłumaczeń, wśród nich - CMB Christus Mansionem Benedicat "Niech Chrystus błogosławi temu domowi"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złocista Irezyna niezalogowany
6 stycznia 2020r. o 21:02
~~Cynobrowy Rozwar napisał(a):
~~Złocista Irezyna napisał(a): czyżby to był koniec dyskusji?

mogę to zrozumieć ...;)


Mam dla Ciebie radę na koniec dyskusji. Nie mierz innych swoją miarą.

Z Panem Bogiem !


dziwna ta Twoja ''rada''
jakbym wyczuwał pewną gorycz że musisz ''wątpić'' by się ''wzmocnić'' ;)

a ja nie muszę ...
dlatego Ty mi zarzucasz mierzenie innych swoją ''miarą '' jednocześnie nie zauważając że swoją uruchomiłeś ...;)

dlatego ja nie muszę nikogo personalnie oceniać ...wierzysz?...to Twoja sprawa w co?
są tacy co wierzą w kosmitów ..ja też w nich wierzę ...
i co? chyba mi nie napiszesz że to chrześcijanie a nie ktoś inny wymalował rysunki naskalne ...

ja tylko i wyłącznie porównuję fakty , często naginane przez Kościół da własnych interesów ...

więc dla pewnego wyjaśnienia ...pierwsze wzmianki o kacprach i innych baltazarach to legendy z wczesnego średniowiecza...IX w

Biblia o nich milczy...

a ''Bóg''?...to akurat raczej z Tobą bo ja wolę Wiedzę ...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złocista Irezyna niezalogowany
6 stycznia 2020r. o 21:06
~~Liliowobiały Kocanki napisał(a): Jest kilka tłumaczeń, wśród nich - CMB Christus Mansionem Benedicat "Niech Chrystus błogosławi temu domowi"


jest jeszcze to ...

Christus Multorum Benefactor - "Chrystus dobroczyńcą wielu".

to ze ''św. Augustyna ...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Pawa Turzyca niezalogowany
6 stycznia 2020r. o 21:26
Jeden kocioł- buhhhaha
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnoszary Jaśminowiec niezalogowany
6 stycznia 2020r. o 21:27
kocioł?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Limonkowa Sasanka niezalogowany
6 stycznia 2020r. o 22:35
Ludzie cieszcie się. Nawet jeśli nie wierzycie... Cieszcie się, że w Polsce jest jest jeszcze Chrześcijaństwo. Jakby go nie było to mielibyśmy tu świat ANARCHII i chaosu. Jeśli stracimy wiarę naszych ojców to władzę przejmą ci, którzy jeszcze w coś wierzą. I prawdopodobnie będą to muzułmanie. A oni poślą do piachu każdego kto nie z nimi. I skończy się wolność kobiet, skończy się wolność wyboru, balowanie i lekkość bytu. Nawet jeśli nie wierzycie (nikt nikogo do uczestniczenia w życiu Kościoła nie zmusza) to przynajmniej nie plujcie i nie kpijcie. Oczywiście każdy zrobi co będzie chciał zrobić. Zauważcie, że już nawet Anglicy, Niemcy i Francuzi uciekają ze swoich utraconych ojczyzn bo odnajdują w Polsce to co już dawno utracili. Jak drzewo usycha bez korzeni tak Ojczyzny umierają jak odetną się od tradycji, obyczajów i wiary.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza