Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Polecamy książki, które wciągną Cię bez reszty!
~~Kakaowy Berberys niezalogowany
21 marca 2020r. o 9:27
Chcesz zrozumieć co się właśnie dzieje na świecie i dlaczego polecam książkę David Icke "Największy sekret"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Trawiasta Mina niezalogowany
21 marca 2020r. o 12:28
~~Ciemnofioletowy Kosaciec napisał(a):
~~Trawiasta Mina napisał(a):
ja ostatnio przeczytałem ''Szachy ze śmiercią ''
można to też nazwać książką obyczajową ...


Biblia jest dla inteligentnych. A tu widzę pisaninę w stylu falco. Jeżeli to ty, to jest to za trudna lektura dla ciebie.



a możesz napisać dlaczego uważasz ze Biblia jest tylko dla inteligentnych? uważasz że ten kto nie przeczytał w/w nie może być takim? tylko jesli spróbujesz napisać daruj sobie pisanie w stylu że to ''głos Boży'' itd.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Mysi Miłorząb niezalogowany
21 marca 2020r. o 12:45
~~Trawiasta Mina napisał(a):
~~Ciemnofioletowy Kosaciec napisał(a):
~~Trawiasta Mina napisał(a):
ja ostatnio przeczytałem ''Szachy ze śmiercią ''
można to też nazwać książką obyczajową ...


Biblia jest dla inteligentnych. A tu widzę pisaninę w stylu falco. Jeżeli to ty, to jest to za trudna lektura dla ciebie.



a możesz napisać dlaczego uważasz ze Biblia jest tylko dla inteligentnych? uważasz że ten kto nie przeczytał w/w nie może być takim? tylko jesli spróbujesz napisać daruj sobie pisanie w stylu że to ''głos Boży'' itd.


Ktoś kto nie czytał Biblii jak najbardziej może być inteligentny. IQ nie zależy od tego, czy się Biblię czyta czy nie. Ale czytanie Biblii i jej interpretowanie to zajęcie dla dobrze oczytanych i inteligentnych ludzi. Albo wierzących i odczytujących słowa Biblii w świetle wiary.
Często spotyka się tak głupie interpretacje, że wytłumaczyć to można tylko ogólną niemocą umysłową. I tu na forum takich sporo. Polecam oglądnięcie na youtube, jak można interpretować Biblię i co to oznacza dla współczesnego, także niewierzącego, człowieka.



Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Trawiasta Mina niezalogowany
21 marca 2020r. o 13:50
oj myślę że zaciemniasz coś nie coś ;)

,, Biblia jest dla inteligentnych. A tu widzę pisaninę w stylu falco.''

już to pokazuje że masz falco za mało inteligentnego a przecież z interpretacją Biblii mają problemy również filozofowie a nawet przedstawiciele kleru

,, Ale czytanie Biblii i jej interpretowanie to zajęcie dla dobrze oczytanych i inteligentnych ludzi.''

a więc uważasz że dwóch religioznawców mających odpowiednie wykształcenie ale dwojako interpretujących dany kanon pokazuje że jeden z nich ma ,,niemoc umysłową''?

albo to

,,Albo wierzących i odczytujących słowa Biblii w świetle wiary.''

uważasz ze jeden jest bardziej wierzący a drugi mniej? to tak można?

na koniec

''Często spotyka się tak głupie interpretacje, że wytłumaczyć to można tylko ogólną niemocą umysłową. ''

czy kiedyś odważyłaś się tutaj interpretować Biblię pisząc dzisiaj że trafiają się tutaj,,głupie interpretacje''?

mam dwa pytania?
czy Jezus był Żydem?
czy Jezus był rabinem ?

później jeszcze jedno i być może ostatnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pozłocista Jeżówka niezalogowany
21 marca 2020r. o 14:47
~~Trawiasta Mina napisał(a): oj myślę że zaciemniasz coś nie coś ;)

,, Biblia jest dla inteligentnych. A tu widzę pisaninę w stylu falco.''

już to pokazuje że masz falco za mało inteligentnego a przecież z interpretacją Biblii mają problemy również filozofowie a nawet przedstawiciele kleru

,, Ale czytanie Biblii i jej interpretowanie to zajęcie dla dobrze oczytanych i inteligentnych ludzi.''

a więc uważasz że dwóch religioznawców mających odpowiednie wykształcenie ale dwojako interpretujących dany kanon pokazuje że jeden z nich ma ,,niemoc umysłową''?

albo to

,,Albo wierzących i odczytujących słowa Biblii w świetle wiary.''

uważasz ze jeden jest bardziej wierzący a drugi mniej? to tak można?

na koniec

''Często spotyka się tak głupie interpretacje, że wytłumaczyć to można tylko ogólną niemocą umysłową. ''

czy kiedyś odważyłaś się tutaj interpretować Biblię pisząc dzisiaj że trafiają się tutaj,,głupie interpretacje''?

mam dwa pytania?
czy Jezus był Żydem?
czy Jezus był rabinem ?

później jeszcze jedno i być może ostatnie



Dlatego właśnie polecam czytanie Biblii. Polecam słuchanie i czytanie tego, co ludzie lata pracujący nad tym tematem mają do powiedzenia i wyciąganie samemu wniosków. A takie fora jak to, nie są miejscem do interpretowania i dyskusji. Zbyt dużo tutaj "internetowych mędrców", którzy nie rozumiejąc naśmiewają się z ważnych i trudnych spraw.
Na tym forum nie ma moich interpretacji - są uwagi, żeby nie wypowiadać się w tematach, o których nie ma się pojęcia i żeby nie powtarzać nierozumnych uwag.
Pozdrawiam.

P.S.
I nie należy czytać grafomanii w stylu "50 twarzy Greya" czy Blanki Lipińskiej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Trawiasta Mina niezalogowany
21 marca 2020r. o 16:55
~~Pozłocista Jeżówka napisał(a):
~~Trawiasta Mina napisał(a): oj myślę że zaciemniasz coś nie coś ;)



Dlatego właśnie polecam czytanie Biblii. Polecam słuchanie i czytanie tego, co ludzie lata pracujący nad tym tematem mają do powiedzenia i wyciąganie samemu wniosków. A takie fora jak to, nie są miejscem do interpretowania i dyskusji. Zbyt dużo tutaj "internetowych mędrców", którzy nie rozumiejąc naśmiewają się z ważnych i trudnych spraw.
Na tym forum nie ma moich interpretacji - są uwagi, żeby nie wypowiadać się w tematach, o których nie ma się pojęcia i żeby nie powtarzać nierozumnych uwag.
Pozdrawiam.

P.S.
I nie należy czytać grafomanii w stylu "50 twarzy Greya" czy Blanki Lipińskiej.


jak widzę miałaś problemy z odpowiedzią na zadane pytania ale jednocześnie coś tam polecasz ;)
dlaczego więc inne teksty nazywasz ''grafomanią '' ?
przecież w odpowiedzi ja mam prawo teksty spisywane wiekami po Chrystusie nazywać tym samym ...
ile mamy Ewangelii? ilu tzw. ewangelistów je pisało?
dlaczego jedne zostały ujęte w kościelnych kanonach a inne odrzucone?
robisz dokładnie to samo co przez wieki robił Kościół :)
dopuszczasz to co po twojej myśli a reszta to ''bluźnierstwa'' ;)

pozwól innym na wyciąganie wniosków jak sama piszesz a jeśli są w twoim mniemaniu błędne spróbuj je uzasadnić dlaczego bo nie masz racji pisząc że to forum to nie miejsce na interpretację Biblii ...
a co?...forumowicze mają się zapisywać do seminarii? ;) a dyskutować tu można tylko trzeba chcieć a nie tylko pluć a innych za to że mają jakieś wątpliwości ...
tu kłania się jedna z myśli Woltera której ty do siebie nie dopuszczasz będąc przekonana że ''twoje jest lepsze''
chcesz namówić innych do czytania Biblii ale nie potrafisz uzasadnić tego dlaczego to może być lepsze od ''twarzy Greya'' czy chociażby powieści Folletta


''...są uwagi, żeby nie wypowiadać się w tematach, o których nie ma się pojęcia i żeby nie powtarzać nierozumnych uwag.''

czy tym chcesz pokazać że ''ty masz pojęcie''?
więc przeczytaj pierwsze zdanie jakie pozostawiłem ...;)

ps. jak widzisz proste pytania sprawiły ci na tyle trudność że je pominęłaś milczeniem
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Trawiasta Mina niezalogowany
21 marca 2020r. o 19:32
jak widzę zapadła głucha cisza ;)
ale tak to bywa nie tylko z książkami a ze wszystkim gdzie jednostka ''wie lepiej'' bo ukierunkowana np. na disco polo odrzuci np. rock progresywny...

a przecież ilu ludzi tyle osobowości ...
może kiedyś ,gdzieś wrócimy do dzisiejszych pytań ...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Mysi Miłorząb niezalogowany
21 marca 2020r. o 19:37
~~Trawiasta Mina napisał(a): jak widzę zapadła głucha cisza ;)
ale tak to bywa nie tylko z książkami a ze wszystkim gdzie jednostka ''wie lepiej'' bo ukierunkowana np. na disco polo odrzuci np. rock progresywny...

a przecież ilu ludzi tyle osobowości ...
może kiedyś ,gdzieś wrócimy do dzisiejszych pytań ...;)


Jak rozmawiać z kimś, kto uważa, że należy uzasadniać wyższość Biblii nad "50 twarzami Greya"? Nie dziwię się, że zapadła cisza. :)

Przyjemnej lektury Lipińskiej. Pewnie "uczta intelektualna" :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza