Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Tajemnica szmaragdu - odcinek drugi
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
17 sierpnia 2020r. o 11:26
~~Morelowy Liliowiec napisał(a): Len :) raczej trudno ci będzie wejść w dyskusję z kims kto wiecznie pieprzy o bułhakowach czy kosmitach i jahwe
zapytaj go czy przeczytał kiedyś coś o starym człowieku i morzu a japę otworzy jak wrota stodoły


Bułhakowa cenię sobie po nad wszystko ... czytałem Stary Testament JHWH , bo nowego nie warto . Czytałem Surry i Vedy w obszernych fragmentach ... niestety nie w oryginale .

Nie znam tych języków . I czytałem też " Pismo nieświęte " Cavany i " Pana Tadeusza " Mickiewicza . Łyska z pokładu Idy też czytałem . Dobry Omen Pratcheta i Flet z mandragory Łysiaka . Folwark zwierzęcy Orwella , to moja druga ulubiona lektura zaraz po Bułhakowie ...

Czy pamiętasz Liliowiec , że wszystkie świnie są równe , ale niektóre równiejsze ?

Łysiak we Flecie z mandragory umieścił takie scenario ... cytuję ze starczej pamięci i proszę o tolerancję ... Otóż kiedyś na geopolitycznej scenie pojawi się kapral , już nie generał , pokaże wam zaciśniętą łapę i spyta , czy macie coś jeszcze do powiedzenia "

Dzisiaj minister szumowidło twierdzi , że mamy koronaswirusa i MUSIMY na twarz .....

maseczkę ... czy macie coś jeszcze do powiedzenia ?

Warto czytać i wyciągać wnioski . Pochwalcie się , jakie książki leżą Wam na sercu.

Może Ty Karolino ? :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonożółty Pięciornik niezalogowany
17 sierpnia 2020r. o 11:41
Ja ostatnio - "Dziewczyny 44". Dobrze spisane wspomnienia sanitariuszek, peżetek i łączniczek o Powstaniu Warszawskim. Do tego mnóstwo zdjęć z tamtego okresu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Różowy Len niezalogowany
17 sierpnia 2020r. o 11:55
Pannazdzieckiem napisał(a): czytałem Stary Testament JHWH , bo nowego nie warto

Panna, warto. To jest księga pierwsza, przed wszystkimi innymi. To taka "Konstytucja" dla wszelkich innych ksiąg. Jeśli te są z nią niezgodne, to właśnie ich nie jest warto czytać. Zresztą już wkrótce się o tym przekonasz. Żyjemy w czasach ostatecznych. Do coraz większej liczby ludzi to dociera. Dotrze i do ciebie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
17 sierpnia 2020r. o 14:23
~~Różowy Len napisał(a):
Pannazdzieckiem napisał(a): czytałem Stary Testament JHWH , bo nowego nie warto

Panna, warto. To jest księga pierwsza, przed wszystkimi innymi. To taka "Konstytucja" dla wszelkich innych ksiąg. Jeśli te są z nią niezgodne, to właśnie ich nie jest warto czytać. Zresztą już wkrótce się o tym przekonasz. Żyjemy w czasach ostatecznych. Do coraz większej liczby ludzi to dociera. Dotrze i do ciebie.


O proroctwach Janka z Padmos pisałem na Bolcu już jakiś czas temu , więc nie strasz mnie apokalipsą , jeśli prosić mogę . Nowy Testament to nie jest żadna pierwsza księga , podobnie , jak Stary Testament JHWH . Tetragramatron , bandyci z kosmosu pozbawieni empatii od trzystu tysięcy lat zrobili sobie z tej planety fabrykę negatywnego luszu , bo takiej energii potrzebują . Dla nich to żarcie , jak chleb dla Ciebie.

Im więcej cierpienia wykreują , tym bardziej są syci .

Powiedz mi kto wpadł na pomysł eksplozji w Bagdadzie ? Nie sądzę , że to był człowiek ...
Człowiek przy całych swych ułomnościach , związanych również z religią i światopoglądem drugiego nie skrzywdzi . Kto skasował dwie wieże może arabscy terroryści. A kto skasował WTC 7 ?

Po owocach poznajemy , jak mawiał Jezus , a Nowy Testament , podobnie jak Stary możesz se w buty włożyć . Będziesz wyższy :D

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
18 sierpnia 2020r. o 7:34
~~Różowy Len napisał(a):
Pannazdzieckiem napisał(a): Ty podnosisz temat , a Karolina niech dalej pisze :)


A niech pisze. Ma dobre pióro to niech ćwiczy dziewczyna. Tylko na cholerę jej te lewackie pierdy? Tylko powietrze psują.


''lewackie pierdy''?...więc trochę urozmaicenia...

kiedy to już uporali się z tą górą śmieci ruszyli przed siebie leśną ścieżką...
brakowało mu tematu więc zagaił
-wiesz że niedawno właśnie tędy biegli ludzie w czymś co miało upamiętnić żołnierzy wyklętych?
-wiem
długa cisza jaka po tym zapadła nie dawała mu spokoju
- wiesz?...i co o tym myślisz ?..czyż to nie świetny pomysł?...taki patriotyczny?
-byłby takim gdyby wszyscy z tych którzy biegli wiedzieli o tym że biegną też za tych którzy zhańbili się w mordach ...czyżbyś o tym nie wiedział?
-wiem czy nie wiem jest nieważne ...nie musimy o tym rozmawiać
-dlaczego?


nie odpowiedział
wziął ją za rękę i skręcili w pobliską kępkę wrzosu...
po chwili szelest łamanych gałązek i ciche dziewczęce westchnienia były cichym dowodem jak ''lewackość'' można połączyć z ''prawicowością''

;)

''On chrząkając i sięgając po coś do tylnej kieszeni spodni,''

po to zapewne sięgał ...bo nie ma to jak się dobrze zabezpieczyć na każdą sytuację ...;)


''tylko na cholerę jej te lewackie pierdy? Tylko powietrze psują. ''

myślę że teraz tymi ''prawicowymi pierdami '' naprawiłem ''atmosferę'' :]

cd.

-Bolek?
-Tak?

spojrzała mu głęboko w oczy...
czy następnym razem możesz zmienić na malinowe?...nie lubię zapachu bananów...
-jasne ...zmienię ale pod jednym warunkiem
-jakim?
jak ty zmienisz poglądy...;)


:]

(czy w kolejnym odcinku będą jeszcze razem? )


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Czerwony Wrotycz niezalogowany
18 sierpnia 2020r. o 8:27
Tic Tac o zapachu banana roznosił się po lesie od ich oddechów. Nie odstraszył jednak gromadki komarów, które siadały na jej ciele. Klepnąć, czy nie? Gdy już zdecydował...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Różowy Len niezalogowany
18 sierpnia 2020r. o 11:41
Horus napisał(a): ''lewackie pierdy''?...więc trochę urozmaicenia...


Falco, pierdy zawsze psują atmosferę, niezależnie czy lewackie czy prawackie. Po twoim wpisie zrobił mi się tu taki fetor, że musiałem okno otworzyć.
Takie ideologiczne wstawki wyglądają mniej więcej jak te scenki z niskobudżetowego serialu, gdzie na końcu czytamy - program zawierał treści reklamowe.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
18 sierpnia 2020r. o 17:45
musiałeś okno otworzyć?
czyli ''prawicowe pierdy'' roznoszą większy fetor niż ''lewicowe''
po ''lewicowych '' nie pisałeś o otwieraniu okien...;)

słusznie więc zrobiłeś ...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.