Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Była sobie prasa
29
Bernard
12 grudnia 2020r. o 0:25
~~Szarobury Kuklik napisał(a): Mam pytanie do Pana Bernarda ale czy mi odpowie. Teoretycznie jeśli PO wygra wybory i Orlen będzie się pod rządami PO. Czy wtedy gazety już PO czyli Niemieckie będą wskazane czy Orlen powinien je wtedy sprzedać ?


Nie uważam że PO jest niemieckie, myślę, że gdyby było to byłby tam jakiś porządek i pomysł na przyszłość.

Dla mnie jest oczywiste, że państwowe i samorządowe firmy i instytucje nie powinny mieć mediów ani udziałów w nich. Chciałbym wierzyć w to, że jakaś władza umiałaby odbudować wiarygodność TVP i sprawić aby ta telewizja miała jakiś poziom. Ale nie wierzę. A propos, do rady mediów narodowych dołączył właśnie towarzysz Kwiatkowski : ))) Myślałem, że to fake, a to prawda : (


Dopisane 12.12.2020r. o godz. 00:25:

~~Cynobrowy Czosnaczek napisał(a): – By zrozumieć co tak naprawdę oznacza zakup niemieckiego wydawcy 20 z 24 gazet i portali regionalnych przez polski podmiot, trzeba uświadomić sobie, z jak patologiczną sytuacją w mediach mamy obecnie do czynienia. W wyniku naprawdę skandalicznie przeprowadzonej w latach 90. prywatyzacji polskiej prasy drukowanej mamy dziś sytuację, w której na rynku królują podmioty zagraniczne – najwięcej gazet w Polsce (ponad 200 milionów egzemplarzy) sprzedaje niemieckie wydawnictwo Bauer, tuż za nim jest niemiecko-szwajcarski koncern Ringer Axel Springer (ponad 120 mln), a numerem trzy jest spółka Polska Press (ponad 100 mln gazet drukowanych rocznie), której właścicielem jest niemieckie wydawnictwo Verlagsgruppe Passau – wskazała dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

– W ten sam sposób skomentowało ten zakup Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, największa i najstarsza organizacja dziennikarska w Polsce, która od lat zabiega o to, by likwidować monopole koncernów zagranicznych na rynku mediów w naszym kraju.


Nie wiem czy ktokolwiek pracujący w mediach ma wątpliwości na temat roli SDP. To stowarzyszenie dziennikarskie funkcjonujące czasem jakby działało w służbie PiS, które nawet nie broniło dziennikarzy zwalnianych np. z Trójki czy atakowanych podczas demonstracji w Warszawie.

Ale nawet na stronie SDP można znaleźć artykuł ze słowami:

"W przypadku mediów koncentracja może być opłacalna biznesowo, ale zdecydowanie nieopłacalna dla zachowania pluralizmu. "

Albo cytat z innego tekstu ze strony SDP (Warzecha):

"Można by uznać, że zagrożenie, iż gazety Polska Press staną się po prostu kolejną trybuną rządu, jest względnie małe, gdyby rządzący dowiedli, że powierzone im publiczne media są faktycznie publiczne i spełniają należycie swoją misję. Niestety – w ciągu pięciu lat dowiedli czegoś wprost przeciwnego.

Dobrą praktyką w każdym szanującym się wydawnictwie jest postawienie muru, a przynajmniej ogrodzenia pomiędzy właścicielem i wydawcą a redakcją. Oczywiście nie znaczy to, że właściciel i wydawca nie może mieć generalnego wpływu na linię medium. Wykluczone są jednak bezpośrednie interwencje w działania redakcji. I znów: niestety, praktyka traktowania mediów publicznych przez obecnie rządzących każe wątpić w gotowość do przestrzegania takiej zasady. I jest to najdelikatniejsze możliwe określenie."


bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Alabastrowa Aukuba niezalogowany
12 grudnia 2020r. o 4:56
A bronili redakcji Wprost i Latkowskiego po opublikowaniu taśm z sowy? Nikt nawet palcem.... Historia stara jak świat. Kto ma media ten ma władzę.. Kazda partia będzie miała swojego Lisa, Kraśke, Holecką czy Rachonia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
29
Bernard
12 grudnia 2020r. o 10:41

Naczelny NTO:

"Ten niezależny kurs naszego tytułu był możliwy, bo wszyscy kolejni właściciele nto, ze Skandynawii, Wysp Brytyjskich i z Niemiec, ale także nasz regionalny współudziałowiec, zachowywali się wobec zespołu dziennikarskiego niezwykle profesjonalnie.

Nigdy, podkreślam NIGDY nie ingerowali w linię polityczną gazety. Wszyscy oni wysoko cenili kompetencje kierowanego przeze mnie zespołu. Wszyscy oni ufali w kompetencje moje i moją osobistą uczciwość. Czego efektem jest już czternasty rok na stanowisku redaktora naczelnego, co zawsze było dla mnie niezwykłym zaszczytem i zobowiązaniem."

https://nto.pl/wolnosc-slowa-nie-jest-na-sprzedaz-komentarz-krzysztofa-zyzika-redaktora-naczelnego-nowej-trybuny-opolskiej/ar/c15-15339940

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Brązowopłowy Omieg niezalogowany
12 grudnia 2020r. o 14:12
"Gdyby było PO to byłby tam jakiś porządek i pomysł na przyszłość" ..................................
Śmiać się płakać...................
Więcej pytań nie mam.
Jak mawiają Hiszpanie, basta plis.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
12 grudnia 2020r. o 15:22
W sumie nie ma się czym przejmować.
Co nas tam prasa.

Niech sobie rząd przejmuje, ale w końcu media będą POLSKIE a nie niemieckie ;)
Może jeszcze przejmą też to Bolec.Info, bo to antyrządowy i lewacki portal, a mógłby być polski i narodowy. A może Bolec.Info się samo zamknie?

Potrzebne komuś niezależne media? Do czego? ;-)

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
12 grudnia 2020r. o 15:32
~Brązowopłowy Omieg napisał(a): "Gdyby było PO to byłby tam jakiś porządek i pomysł na przyszłość" ..................................
Śmiać się płakać...................
Więcej pytań nie mam.
Jak mawiają Hiszpanie, basta plis.


Gdyby był ktokolwiek inny niż PiS był by prawdopodobnie tradycyjny bałagan . Ale nie było by wyrafinowanej nastawionej na nachalną propagandę stronniczości.
Wystarczy prześledzić wszystkie media publiczne . Oraz Republikę i Trwam.
PiS wygrywając wybory zawłaszczył sobie prawo do " wzięcia całej puli " zapominając że w tym samym kraju żyją ludzie o odmiennych poglądach.
No i ta gospodarka zmierzająca do ręcznego sterowania przejętego żywcem z minionej NIBY epoki.
TKM -- w pełnej krasie.[img=1607783544_9ikrlxx.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Rdzawoczerwony Bambus niezalogowany
12 grudnia 2020r. o 15:54
"Żelazem wypalę wszystko co związane jest z PiS", chyba tak wyrażał się kandydat PO na prezydenta Polski podczas kampanii prezydenckiej.
To już nie bądźcie tacy biedni pokrzywdzeni przez los.
PiS rządzi już 5 lat i krytyka rządu przez prawie wszystkie media z wyjątkiem TVP trwa i ma się dobrze.
Nie płaczcie że jakaś gazeta czy portal ośmieli się w Polsce napisać przychylnie o Polskim rządzie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
12 grudnia 2020r. o 16:25
emem napisał(a): W sumie nie ma się czym przejmować.
Co nas tam prasa.

Niech sobie rząd przejmuje, ale w końcu media będą POLSKIE a nie niemieckie ;)
Może jeszcze przejmą też to Bolec.Info, bo to antyrządowy i lewacki portal, a mógłby być polski i narodowy. A może Bolec.Info się samo zamknie?

Potrzebne komuś niezależne media? Do czego? ;-)


Niech będzie lewacki i antyrządowy . Mi nie przeszkadza , ale niech będzie nadal własnością Marczewskich Marcinie . Jeśli sprzedasz prawo własności ... komukolwiek , to w zaświatach będę Cię straszył aktem notarialnym :D

Miłego wieczoru :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza