Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Jaki piękny Bolesławiec!
~~Rdzawoczerwona Żurawina niezalogowany
16 grudnia 2020r. o 21:09
Po przeczytaniu artykułu nie mam wątpliwości że autor nie ma pojęcia o niuansach planowania przestrzennego, które zawiera więcej składowych, niż felietony bolec.info zawierają błędów.
Najlepszy przykład:
Urząd chce "narzucić" jeden kolor elewacji w budynkach dla spójności całej zabudowy. Nawet jeśli obiekty posiadają różne bryły to takie element będzie łączyć je w jakiś układ.
I już słyszę żale i artykuły na bolcu:
- kto za to zapłaci!
- wspólnoty nie mają pieniędzy!
- to mój dom! nikt nie będzie mi kazał jakiego ma być koloru!
- dla czego akurat en kolor!
Jeśli nikt nie będzie miał żalu to kolor elewacji w nowych budynkach na etapie budowy musi być uwzględniony, W istniejących obiektach zmiana nastąpi dopiero przy remoncie lub przebudowie. Nagle okazuje się aby coś wyglądało "ładnie" od momentu wprowadzenia minie x lat.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
29
Bernard
16 grudnia 2020r. o 22:33
~~Rdzawoczerwona Żurawina napisał(a): Po przeczytaniu artykułu nie mam wątpliwości że autor nie ma pojęcia o niuansach planowania przestrzennego, które zawiera więcej składowych, niż felietony bolec.info zawierają błędów.
Najlepszy przykład:
Urząd chce "narzucić" jeden kolor elewacji w budynkach dla spójności całej zabudowy. Nawet jeśli obiekty posiadają różne bryły to takie element będzie łączyć je w jakiś układ.
I już słyszę żale i artykuły na bolcu:
- kto za to zapłaci!
- wspólnoty nie mają pieniędzy!
- to mój dom! nikt nie będzie mi kazał jakiego ma być koloru!
- dla czego akurat en kolor!
Jeśli nikt nie będzie miał żalu to kolor elewacji w nowych budynkach na etapie budowy musi być uwzględniony, W istniejących obiektach zmiana nastąpi dopiero przy remoncie lub przebudowie. Nagle okazuje się aby coś wyglądało "ładnie" od momentu wprowadzenia minie x lat.




Autor zupełnie nie uważa się za kogoś kompetentnego w sprawach planowania przestrzennego. Pokazał tylko brzydotę miasta.
Ale z ładem przestrzennym naszego miasta jest jak z gospodarką odpadami: Obecne władzy miały co najmniej kilkanaście lat na ogarnięcie tematu a wciąż go nie ogarniają. Może po prostu wystarczyłoby zatrudnić fachowców i ich słuchać?

Oczywiście, że dbanie o miasto to praca na lata. I lata mijają a efekty widać na zdjęciach.


Dopisane 16.12.2020r. o godz. 22:33:

~~Brunatnoczerwona Śliwa napisał(a): A ja myślę że autorowi głównie chodzi o te budkę w Rynku. Poświęcił jej aż dwa zdjęcia, choć trudno powiedzieć by jakoś szczególnie psuła widok. Reszta zdjęć dla podbudowania grozy. Ciekawe czym się naraził redaktorowi właściciel tej budki.


Niczym się nie naraził. Jak prezentuje się budka widać na zdjęciach. Działka przed kościołem lata temu miała zostać sprzedana i zagospodarowana.

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnopopielata Golteria niezalogowany
16 grudnia 2020r. o 23:45
Gdzie jest Prezydent Miasta?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4199
pinio65
17 grudnia 2020r. o 7:35
Może w końcu miasto sprzeda działkę w Rynku a nowy właściciel postawi tam brakujące kamienice... [img=1608186959_jqy3hre.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoczerwona Śliwa niezalogowany
17 grudnia 2020r. o 8:27
Bernard napisał(a): Działka przed kościołem lata temu miała zostać sprzedana i zagospodarowana.

Tak, miał tam powstać hotel. Tylko że co to za hotel bez parkingu. Chyba dlatego wciąż mamy tu trawnik. A budka? Wydaje mi się że ten trawnik wygląda lepiej z tą budką, niż bez niej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
29
Bernard
17 grudnia 2020r. o 8:34
~~Brunatnoczerwona Śliwa napisał(a):
Bernard napisał(a): Działka przed kościołem lata temu miała zostać sprzedana i zagospodarowana.

Tak, miał tam powstać hotel. Tylko że co to za hotel bez parkingu. Chyba dlatego wciąż mamy tu trawnik. A budka? Wydaje mi się że ten trawnik wygląda lepiej z tą budką, niż bez niej.


Niewątpliwie : )

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jaskrawozielona Bylica niezalogowany
17 grudnia 2020r. o 9:03
Miasto jest ładne tylko w rynku reszta straszy niestety... nikt nad tym nie panuje, straszydło goni straszydło. Plac na Zgorzeleckiej to pomnik naszej władzy, nieudolnej władzy .... plac koło nowego hotelu też zaczyna straszyć , nikt nie dba o wygląd miasta, tylko co kilka lat odmalują kamieniczki żeby z ratusza był dobry widok, potem prezydent do domku i ma w dupie całą resztę. Po pierwsze mieszkańcy mają płacić podatki a reszta kolesiów odbierze nagrody. tak to wygląda w tym mieście ... tu czas się zatrzymał....wstyd żeby miasto nie miało architekta miejskiego .... czyżby żaden koleś nie skończył architektury? no tak bo zawód prezes to byle kto może z partii się załapać ale już znać się na czymkolwiek to niezbyt ....miasto układzików, partyjnych zależności, tylko to się liczy ....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
670
ramaj
17 grudnia 2020r. o 9:16
pinio65 napisał(a): Może w końcu miasto sprzeda działkę w Rynku a nowy właściciel postawi tam brakujące kamienice... [img=1608186959_jqy3hre.jpg]

Pinio.Po co tak daleko sięgać.Jeszcze w latach 70-tych był tam sklep Uniwersal i knajpa Piast.
A tak a propos.Coś mi się widzi ,że problem z zabudową tego kawałka jest w bazylice.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.