Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Ruszyły szczepienia w Bolesławcu
14240
M21W2
5 stycznia 2021r. o 20:34
~~Ciemnoczekoladowa Facelia napisał(a):
M21W2 napisał(a): Panowie Przemysław M. i Lucjan Złotkowski wiedzą że należy czerpać pełną garścią z nauki i osiągnięć naukowców .
Zadałem proste pytanie , jaka jest alternatywa dla szczepionki , zero konkretów z waszej strony .

~~Żółtawordzawa Cieszynianka , nie wiem czy dobrze zrozumiałem , porównuje Pan siebie do czekających szczurów ? .
Cywilizację ludzką z dziką zwierzęcą ? .

Panie Lucjanie czy Pan wie co to jest ironia , Ja przytoczyłem Humor o szczurach a Pan zaczyna obrażać .A ta ludzka cywilizacja to do tej pory na kim jak nie na szczurach
przeprowadza wszystkie doświadczenia .






Jeżeli poczuł się Pan obrażony ta Bardzo Przepraszam , myślałem że wie Pan co to są pytania retoryczne .

Pytanie retoryczne – figura stylistyczna i retoryczna; pytanie zadane nie dla uzyskania odpowiedzi, lecz w celu skłonienia odbiorcy do przemyśleń na określony temat, podkreślenia wagi problemu;



Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jaskraworóżowy Limnantes niezalogowany
5 stycznia 2021r. o 20:37
M21W2 napisał(a): ~~Jaskraworóżowy Limnantes , czy aby na pewno przeczytałeś artykuł którego link wkleiłeś .

Jak szacuje money.pl, ukryta liczba ofiar epidemii zbliżyła się do 50 tys. Nie miały testu, nie miały potwierdzonego wirusa, więc w statystykach COVID-19 ich nie ma. I nie będzie. Dlatego są to ukryte ofiary epidemii (co warto podkreślić - nie samego wirusa, a epidemii jako takiej).

Mamy niewydolną , niedoinwestowaną służbę zdrowia od dziesięcioleci , wniosek jest prosty ,
Koronawirus zabija bezpośrednio - przez wirusa i chorobę, którą wywołuje, ale też pośrednio. Przez skupioną na jednym temacie służbę zdrowia, trudniejszy lub niemożliwy dostęp do lekarzy, mniej badań specjalistycznych i diagnostyki nowotworów lub po prostu przez strach przed medykami i wizytami w szpitalach.

Nie mam najmniejszej wątpliwości , należy zwalczyć jak najszybciej wirusa , zaufać nauce i naukowcom , skorzystać z szansy jaką są szczepionki .
Sianie fermentu nic tu nie pomorze , kto z was widzi inną alternatywę niech ją przedstawi , ja nie widzę , więc się zaszczepię .

Pozdrowienia Piotrze tym razem od zalogowanego .



Panie Lucjanie, ja dobrze przeczytałem i dobrze zinterpretowałem wyniki. W artykule jasno piszą, że umierają ludzie nie z powodu Covida. Prosze spojrzeć na drugi wykres w artykule - wykres osób, które umarły nie mając covid i to jest główny wzrost zgonów. Wszyscy wiemy, że do covida przypisano więcej osób, niż naprawdę należało. Czyli mamy pewność, że wzrost zgonów nie dotyczy osób zakażonych covid! Jak pan wyżej przytoczył wirus zabija pośrednio. I to jest obecnie główna przyczyna zgonów - demontaż przez rząd służby zdrowia i brak dostępu pacjentów do niezbędnej opieki.
Dlaczego prawie całkiem zniknęła grypa? Proszę to wytłumaczyć. Albo p roszę spojrzeć na wykres z oficjalnych, rządowych stron PZH - razem z początkiem epidemii covid ilość zachorowań na grypę spadła 40-krotnie! Czy uważa pan to za normalne i dane są wiarygodne? Po prostu wszystko przypisano do covid! W innych latach spadki sezonowe były na poziomie 4-5 razy w tym czasie, a w 2020 aż 40-krotny! (Wykres jest w skali logarytmicznej, a nie liniowej i należy wziąć to pod uwagę).
A po co pandemia, to już ktoś wkleił w innym wątku. Warto przeczytać:
https://www.pch24.pl/wielki-reset-kapitalizmu--koniec-swiata-jaki-znamy-,81044,i.html
I warto zobaczyć to, bo pokazuje kontekst pandemii:


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brudnoszara Lnica niezalogowany
5 stycznia 2021r. o 20:38
M21W2 napisał(a):
~~Ciemnoczekoladowa Facelia napisał(a):
M21W2 napisał(a): Panowie Przemysław M. i Lucjan Złotkowski wiedzą że należy czerpać pełną garścią z nauki i osiągnięć naukowców .
Zadałem proste pytanie , jaka jest alternatywa dla szczepionki , zero konkretów z waszej strony .

~~Żółtawordzawa Cieszynianka , nie wiem czy dobrze zrozumiałem , porównuje Pan siebie do czekających szczurów ? .
Cywilizację ludzką z dziką zwierzęcą ? .

Panie Lucjanie czy Pan wie co to jest ironia , Ja przytoczyłem Humor o szczurach a Pan zaczyna obrażać .A ta ludzka cywilizacja to do tej pory na kim jak nie na szczurach
przeprowadza wszystkie doświadczenia .











Jeżeli poczuł się Pan obrażony ta Bardzo Przepraszam , myślałem że wie Pan co to są pytania retoryczne .

Pytanie retoryczne – figura stylistyczna i retoryczna; pytanie zadane nie dla uzyskania odpowiedzi, lecz w celu skłonienia odbiorcy do przemyśleń na określony temat, podkreślenia wagi problemu;





Ja nie ukończyłem tylu fakultetów co Pan ,Pańska wiedza jest nieograniczona ale Pan też nie rozumie co to jest,, Ironia "'
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jaskraworóżowy Limnantes niezalogowany
5 stycznia 2021r. o 20:46
M21W2 napisał(a): Panowie Przemysław M. i Lucjan Złotkowski wiedzą że należy czerpać pełną garścią z nauki i osiągnięć naukowców .
Zadałem proste pytanie , jaka jest alternatywa dla szczepionki , zero konkretów z waszej strony .


Alternatywą jest zachowanie zdrowego rozsądku. Jeżeli pan chce naukowo podejść do tematu to należy bazować na:
1. dostępnych danych, które nie wskazują na konieczność podejmowania takich kroków, jak podejmuje się w Europie;
2. korzystać z rozwiązań zweryfikowanych, a nie szczepionkach dopuszczonych warunkowo do stosowania;
3 . zachować sceptycyzm, bo takie podejście jest podejściem naukowym; pana podejście do szczepionki jest raczej religijne niż naukowe - pan wierzy prorokom typu Simon, chociaż podaje on dane na temat szczepionki inne niż w oficjalnych dokumentach producenta.
Brak zdroworozsądkowego podejścia i sceptycyzmu właśnie doprowadził do tego, że ludzie umierają nie na covid, ale na inne choroby, bo rozwalono służbę zdrowia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
5 stycznia 2021r. o 20:48

Panie Lnica , kieruje Pan dyskusję w niewłaściwym kierunku .

Dzięki za dyskusję , mam nadzieję że nie to miał Pan na myśli , nie taką ironię .

W najprostszym znaczeniu ironia oznacza ukrytą złośliwość, pogardę, kpinę wyrażona przy pomocy pozornej aprobaty lub szyderstwo ukryte w wypowiedzi .

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Krwistoczerwona Karagana niezalogowany
5 stycznia 2021r. o 20:57
~~Jaskraworóżowy Limnantes napisał(a):
M21W2 napisał(a): ~~Jaskraworóżowy Limnantes , czy aby na pewno przeczytałeś artykuł którego link wkleiłeś .

Jak szacuje money.pl, ukryta liczba ofiar epidemii zbliżyła się do 50 tys. Nie miały testu, nie miały potwierdzonego wirusa, więc w statystykach COVID-19 ich nie ma. I nie będzie. Dlatego są to ukryte ofiary epidemii (co warto podkreślić - nie samego wirusa, a epidemii jako takiej).

Mamy niewydolną , niedoinwestowaną służbę zdrowia od dziesięcioleci , wniosek jest prosty ,
Koronawirus zabija bezpośrednio - przez wirusa i chorobę, którą wywołuje, ale też pośrednio. Przez skupioną na jednym temacie służbę zdrowia, trudniejszy lub niemożliwy dostęp do lekarzy, mniej badań specjalistycznych i diagnostyki nowotworów lub po prostu przez strach przed medykami i wizytami w szpitalach.

Nie mam najmniejszej wątpliwości , należy zwalczyć jak najszybciej wirusa , zaufać nauce i naukowcom , skorzystać z szansy jaką są szczepionki .
Sianie fermentu nic tu nie pomorze , kto z was widzi inną alternatywę niech ją przedstawi , ja nie widzę , więc się zaszczepię .

Pozdrowienia Piotrze tym razem od zalogowanego .



Panie Lucjanie, ja dobrze przeczytałem i dobrze zinterpretowałem wyniki. W artykule jasno piszą, że umierają ludzie nie z powodu Covida. Prosze spojrzeć na drugi wykres w artykule - wykres osób, które umarły nie mając covid i to jest główny wzrost zgonów. Wszyscy wiemy, że do covida przypisano więcej osób, niż naprawdę należało. Czyli mamy pewność, że wzrost zgonów nie dotyczy osób zakażonych covid! Jak pan wyżej przytoczył wirus zabija pośrednio. I to jest obecnie główna przyczyna zgonów - demontaż przez rząd służby zdrowia i brak dostępu pacjentów do niezbędnej opieki.
Dlaczego prawie całkiem zniknęła grypa? Proszę to wytłumaczyć. Albo p roszę spojrzeć na wykres z oficjalnych, rządowych stron PZH - razem z początkiem epidemii covid ilość zachorowań na grypę spadła 40-krotnie! Czy uważa pan to za normalne i dane są wiarygodne? Po prostu wszystko przypisano do covid! W innych latach spadki sezonowe były na poziomie 4-5 razy w tym czasie, a w 2020 aż 40-krotny! (Wykres jest w skali logarytmicznej, a nie liniowej i należy wziąć to pod uwagę).
A po co pandemia, to już ktoś wkleił w innym wątku. Warto przeczytać:
https://www.pch24.pl/wielki-reset-kapitalizmu--koniec-swiata-jaki-znamy-,81044,i.html
I warto zobaczyć to, bo pokazuje kontekst pandemii:

Każdy zdroworozsądkowo myślący człowie już się połapał o co w tym szaleństwie chodzi. Mi się udało już na początku marca. Covidiotom tego nie wytłumaczysz,dla nich to religia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Krwistoczerwona Karagana niezalogowany
5 stycznia 2021r. o 20:57
~~Jaskraworóżowy Limnantes napisał(a):
M21W2 napisał(a): ~~Jaskraworóżowy Limnantes , czy aby na pewno przeczytałeś artykuł którego link wkleiłeś .

Jak szacuje money.pl, ukryta liczba ofiar epidemii zbliżyła się do 50 tys. Nie miały testu, nie miały potwierdzonego wirusa, więc w statystykach COVID-19 ich nie ma. I nie będzie. Dlatego są to ukryte ofiary epidemii (co warto podkreślić - nie samego wirusa, a epidemii jako takiej).

Mamy niewydolną , niedoinwestowaną służbę zdrowia od dziesięcioleci , wniosek jest prosty ,
Koronawirus zabija bezpośrednio - przez wirusa i chorobę, którą wywołuje, ale też pośrednio. Przez skupioną na jednym temacie służbę zdrowia, trudniejszy lub niemożliwy dostęp do lekarzy, mniej badań specjalistycznych i diagnostyki nowotworów lub po prostu przez strach przed medykami i wizytami w szpitalach.

Nie mam najmniejszej wątpliwości , należy zwalczyć jak najszybciej wirusa , zaufać nauce i naukowcom , skorzystać z szansy jaką są szczepionki .
Sianie fermentu nic tu nie pomorze , kto z was widzi inną alternatywę niech ją przedstawi , ja nie widzę , więc się zaszczepię .

Pozdrowienia Piotrze tym razem od zalogowanego .



Panie Lucjanie, ja dobrze przeczytałem i dobrze zinterpretowałem wyniki. W artykule jasno piszą, że umierają ludzie nie z powodu Covida. Prosze spojrzeć na drugi wykres w artykule - wykres osób, które umarły nie mając covid i to jest główny wzrost zgonów. Wszyscy wiemy, że do covida przypisano więcej osób, niż naprawdę należało. Czyli mamy pewność, że wzrost zgonów nie dotyczy osób zakażonych covid! Jak pan wyżej przytoczył wirus zabija pośrednio. I to jest obecnie główna przyczyna zgonów - demontaż przez rząd służby zdrowia i brak dostępu pacjentów do niezbędnej opieki.
Dlaczego prawie całkiem zniknęła grypa? Proszę to wytłumaczyć. Albo p roszę spojrzeć na wykres z oficjalnych, rządowych stron PZH - razem z początkiem epidemii covid ilość zachorowań na grypę spadła 40-krotnie! Czy uważa pan to za normalne i dane są wiarygodne? Po prostu wszystko przypisano do covid! W innych latach spadki sezonowe były na poziomie 4-5 razy w tym czasie, a w 2020 aż 40-krotny! (Wykres jest w skali logarytmicznej, a nie liniowej i należy wziąć to pod uwagę).
A po co pandemia, to już ktoś wkleił w innym wątku. Warto przeczytać:
https://www.pch24.pl/wielki-reset-kapitalizmu--koniec-swiata-jaki-znamy-,81044,i.html
I warto zobaczyć to, bo pokazuje kontekst pandemii:

Każdy zdroworozsądkowo myślący człowie już się połapał o co w tym szaleństwie chodzi. Mi się udało już na początku marca. Covidiotom tego nie wytłumaczysz,dla nich to religia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jaskraworóżowy Limnantes niezalogowany
5 stycznia 2021r. o 21:08
No i dodatek dla pana Lucjana: https://wiadomosci.wp.pl/nowa-mutacja-w-anglii-zakazenia-rosna-lawinowo-ministerstwo-zdrowia-mamy-bufor-bezpieczenstwa-6593928265481024a

To może pan wytłumaczy, czy szczepionka działa na nową mutację? I skąd wiedzą to mądrale, które mówi, że tak skoro nie badano tego?
I jak to jest, że szczepią się w Wlk. Brytanii na potęgę i tylko się pogorszyło? Naukowe podejście, tak przez pana lubiane, mówi, że jeżeli podjąłem działania, a efekt jest przeciwny do zamierzonego, to chyba te działania nie są właściwe.
Nienaukowe, ale religijne podejście stosowane przez wyznawców szczepień będzie im kazało powiedzieć, że trzeba jeszcze zwiększyć tempo szczepień.
A naukowe podejście kazałoby tez zadać pytanie - czy ta mutacja nie jest spowodowana przez pierwszą szczepionkę z mRNA? Przy okazji - czy pan wie, że Anglicy przestali szczepić tą szczepionka i wprowadzają swoją? Może to ma związek.
I jeszcze jedno na temat naukowego podejścia - "Wiem, że nic nie wiem". To powiedział nie byle kto.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza