Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca dla Ciebie
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Mamy zamek w Bolesławcu?
~~Żółtozielony Szczodrzeniec niezalogowany
16 sierpnia 2021r. o 21:29
~~rysiek napisał(a): Był zamek ,pałac w lesie idąc ul.Leśną prosto i w prawo od wylęgarni
Mariana Stachowa jeszcze w latach 1959/60 stały mury

Zamek a pałac to dwie różne kategorie.
Zamek, oprócz funkcji mieszkalnej był w równej mierze, a czasem głównie, budowlą obronną.
Pałac to budowla o charakterze mieszkalno-reprezentacyjnym.
Pałaców było i jest tydiąc
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~klucznick niezalogowany
17 sierpnia 2021r. o 8:11
chyba błyskawiczny,zwany suwakiem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kamilla niezalogowany
17 sierpnia 2021r. o 8:49
Szok i niedowierzanie!!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ija niezalogowany
17 sierpnia 2021r. o 14:13
Ale jaja!!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Lena Romanowna niezalogowany
24 sierpnia 2021r. o 11:20
Witajcie kochani!
Jestem w części odpowiedzialna za powstałą skuchę graficzną. Również ubolewam nad faktem integracji obu Bolesławców. Jest to swoisty biały kruk.. ;)
Nie załamujcie się jednak, wkleiliśmy sylwetkę Muzeum Ceramiki zamiast rzeczonego zamczyska. Paniom w Muzeum bardzo przypadła do gustu nowa wersja.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brązoworuda Gęsiówka niezalogowany
24 sierpnia 2021r. o 11:28
~~Lena Romanowna napisał(a): Witajcie kochani!
Jestem w części odpowiedzialna za powstałą skuchę graficzną. Również ubolewam nad faktem integracji obu Bolesławców. Jest to swoisty biały kruk.. ;)
Nie załamujcie się jednak, wkleiliśmy sylwetkę Muzeum Ceramiki zamiast rzeczonego zamczyska. Paniom w Muzeum bardzo przypadła do gustu nowa wersja.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Witold Rudalewicz niezalogowany
4 marca 2023r. o 15:40
~~Kremowy Żywotnikowiec napisał(a):
Ktoś napisał: ~~rysiek napisał(a): Był zamek ,pałac w lesie idąc ul.Leśną prosto i w prawo od wylęgarni
Mariana Stachowa jeszcze w latach 1959/60 stały mury


teraz taki pałac ,każd ma kto sie buduje

Mam 69 lat...w 1961 zamieszkałem z rodziną w Bolesławcu...tu spotkałem mądrego sąsiada , który oprowadzał mnie ,7letniego chłopca po naszym mieście... pokazał mi pałacyk przy ul.lesnej...bylem uzdolniony plastycznie więc malowałem ołówkiem ściany tego pałacyku gdzie jeszcze na ścianach były kafelki, płytki łazienkowe...zrobiłem dokumentację tego co pozostało...przy wejściu do parku stał dwa kwadratowe słupy,chyba od bramy... dzisiaj z wielkim żalem wspominam ów pałacyk bowiem ludziska zaczęli go rozbierać na materiał budowlany... niestety,miałem rodzenstwo i ktoś spalił lub wyrzucił moje ,dziecka wypociny...teraz ze smutkiem wspominam !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Hebanowy Bluszczyk niezalogowany
4 marca 2023r. o 19:28
~~Witold Rudalewicz napisał(a):
Mam 69 lat...w 1961 zamieszkałem z rodziną w Bolesławcu...tu spotkałem mądrego sąsiada , który oprowadzał mnie ,7letniego chłopca po naszym mieście... pokazał mi pałacyk przy ul.lesnej...bylem uzdolniony plastycznie więc malowałem ołówkiem ściany tego pałacyku gdzie jeszcze na ścianach były kafelki, płytki łazienkowe...zrobiłem dokumentację tego co pozostało...przy wejściu do parku stał dwa kwadratowe słupy,chyba od bramy... dzisiaj z wielkim żalem wspominam ów pałacyk bowiem ludziska zaczęli go rozbierać na materiał budowlany... niestety,miałem rodzenstwo i ktoś spalił lub wyrzucił moje ,dziecka wypociny...teraz ze smutkiem wspominam !
Zgłoś do moderacji

Taż pamiętam ten pałacyk. Obok niego było zabudowanie faceta który miał konie, karawan i woził z obecnej Bazyliki trumny na cmentarz w trakcie pogrzebu. Orszak szedł przez cały Bolesławiec. Chyba się Caban nazywał. Konie nakryte żałobnymi szatami szły miarowym wolnym krokiem. Jako łebkowi bardzo mi się to podobało. A drugo pałacyk był w miejscy dzisiejszego ZUS-u.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.