Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Okruszki Historii: Armia Czerwona naciera na Bolesławiec
~~Wesoły Romek niezalogowany
12 lutego 2022r. o 11:01
~~Żółtoczerwona Jeżówka napisał(a): A tak na poważnie to ta Armia Czerwona naprawdę może na Bolesławiec i to w niedługim czasie nacierać. Patrząc na to co ten KGB-owiec zaczyna na wschodzie wyrabiać to sytuacja staje się nie za wesoła. Do wybuchu I wojny światowej wystarczyła iskra z zabicia starego dziadka. Teraz też zaczyna się zabawa zapałkami nad rozlanym paliwem.

Putin chce sprawdzić czy Berlin już odbudowali :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~DEBIL z peło niezalogowany
12 lutego 2022r. o 11:12
No i bardzo doborze że będzie może wojna , przynajmniej PIS nie będzie rządzić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rdzawozłoty Nawłoć niezalogowany
12 lutego 2022r. o 11:39
~~Polak napisał(a): Czas, aby wszyscy zrozumieli, że odsunięcie PiSS od władzy to nasze wspólne być albo nie być
Wybieram "albo nie"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Polak niezalogowany
12 lutego 2022r. o 12:26
Pewnie zaraz zostanę ruską onucą ale prawda jest prawdą
Taka sobie moja rodzinna opowieść :
Historia mojego ojca :
Mój ojciec jako niemowlak , przeżył tylko dlatego że gdy Ukraińcy otoczyli wieś moja babcia a jego matka z nim na ręku oraz z 5 letnia siostrą schowały się w zbożu , dziadek który wrócił po resztę rodzeństwa zginął zamordowany w bestialski sposób razem z reszta rodziny i mieszkańcami wioski....
Historia mojej mamy:
Mama w czasie wojny pracowała przymusowo u Bauera ( niemieckiego rolnika ) , gdy zbliżał się front ,niemiecki oddział żołnierzy spędził wszystkich przymusowych robotników i zaczął ich gnać na zachód ,trwało to kilka dni ,w pewnym momencie gdy było już słychać Rosjan bardzo blisko , Niemcy ustawiali robotników pod mur i zaczęli rozstrzeliwać ale nie zdążyli wszystkich ,nagle wpadli Rosjanie i pozabijali Niemców .Mama przeżyła , Rosjanie im pomogli nakarmili , napoili , opatrzyli rannych
Dzisiejsze czasy.:
Dzisiejsza Polska chce abyśmy ja i moi synowie w wypadku konfliktu Rosji z Ukrainą szli bronić Ukrainców którzy tym co zamordowali mi dziadka stawiają teraz pomniki i uważają za ich bohaterów narodowych, a mam strzelać do potomków tych co uratowali mi mamę . Jak by dali nam broń do ręki po czyjej stronie staniemy i w kogo ją wycelujemy jak myślicie ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zgniłozielony Migdałowiec niezalogowany
12 lutego 2022r. o 19:06
~~Polak napisał(a): Pewnie zaraz zostanę ruską onucą ale prawda jest prawdą
Taka sobie moja rodzinna opowieść :
Historia mojego ojca :
Mój ojciec jako niemowlak , przeżył tylko dlatego że gdy Ukraińcy otoczyli wieś moja babcia a jego matka z nim na ręku oraz z 5 letnia siostrą schowały się w zbożu , dziadek który wrócił po resztę rodzeństwa zginął zamordowany w bestialski sposób razem z reszta rodziny i mieszkańcami wioski....
Historia mojej mamy:
Mama w czasie wojny pracowała przymusowo u Bauera ( niemieckiego rolnika ) , gdy zbliżał się front ,niemiecki oddział żołnierzy spędził wszystkich przymusowych robotników i zaczął ich gnać na zachód ,trwało to kilka dni ,w pewnym momencie gdy było już słychać Rosjan bardzo blisko , Niemcy ustawiali robotników pod mur i zaczęli rozstrzeliwać ale nie zdążyli wszystkich ,nagle wpadli Rosjanie i pozabijali Niemców .Mama przeżyła , Rosjanie im pomogli nakarmili , napoili , opatrzyli rannych
Dzisiejsze czasy.:
Dzisiejsza Polska chce abyśmy ja i moi synowie w wypadku konfliktu Rosji z Ukrainą szli bronić Ukrainców którzy tym co zamordowali mi dziadka stawiają teraz pomniki i uważają za ich bohaterów narodowych, a mam strzelać do potomków tych co uratowali mi mamę . Jak by dali nam broń do ręki po czyjej stronie staniemy i w kogo ją wycelujemy jak myślicie ?

Ja nie znalazłem nigdzie takiej informacji abyśmy w wypadku konfliktu Rosji z Ukrainą mieli iść bronić Ukraińców.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zgniłozielony Migdałowiec niezalogowany
12 lutego 2022r. o 19:08
~~Zgniłozielony Migdałowiec napisał(a): ak by dali nam broń do ręki po czyjej stronie staniemy i w kogo ją wycelujemy jak myślicie ?

O to byśmy się najpierw pozabijali nawzajem. Foliarze na szczepanów, zwolennicy PO na zwolenników PIS-u. Na wojnę z obcymi to już by nie miał kto iść.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnożółta Macierzanka niezalogowany
12 lutego 2022r. o 21:40
Ciekawe perypetie rodziny migdałowca, takie historie powinno się przenieść na ekran
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza