Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
W Bolesławcu powstanie strzelnica za ponad 200 tysięcy złotych
~~bazyliszek niezalogowany
11 sierpnia 2022r. o 14:43
Horus napisał(a): strzelnice jak kogoś to pociąga niech powstają ... oby tylko za tym nie poszło uproszczenie przepisów nadających łatwiejszy dostęp do broni... jako społeczeństwo nie dorośliśmy do tego...
zresztą jest to widoczne też w innych przypadkach ...
myślę że nasze społeczeństwo dorosło do miana posiadania broni palnej , wystarczy prosty przykład na broni śrutowej kilka przypadków głupoty a w każdej chałupie jest.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
11 sierpnia 2022r. o 14:47
nie w każdej ...
ja np. śrutowej nie mam ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonobrunatna Morwa niezalogowany
11 sierpnia 2022r. o 14:47
Horus napisał(a): strzelnice jak kogoś to pociąga niech powstają ... oby tylko za tym nie poszło uproszczenie przepisów nadających łatwiejszy dostęp do broni... jako społeczeństwo nie dorośliśmy do tego...
zresztą jest to widoczne też w innych przypadkach ...


To, że Horus nie dorósł do posiadania broni to każdy wie. Nawet on sam. Horus, inni ludzie naprawdę są mądrzejsi niż ci się wydaje. Ale dlaczego innych Horus osądza swoją miarą?
Społeczeństwo polskie powinno mieć łatwy dostęp do broni. Z małymi wyjątkami, takimi jak Horus. Jemu nawet swobodny dostęp do internetu to za dużo, co widać dosyć często na tym forum.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~pocotokomu niezalogowany
11 sierpnia 2022r. o 15:22
Horus napisał(a): strzelnice jak kogoś to pociąga niech powstają ... oby tylko za tym nie poszło uproszczenie przepisów nadających łatwiejszy dostęp do broni... jako społeczeństwo nie dorośliśmy do tego...
zresztą jest to widoczne też w innych przypadkach ...

Kilkaset tysięcy czarnoprochowców, dostępnych bez żadnej rejestracji i pozwolenia, w rękach "niedorośniętego społeczeństwa", a jakoś strzelaniny na ulicach nie widać, nie słychać; może Horus nie dorósł również do posiadania prawka?
Niemniek, szkoda kasy na strzelnicę pneumatyczną; po co to komu?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
11 sierpnia 2022r. o 15:42
zastanówcie się do czego wy ''dorośliście'' skoro z taką łatwością przychodzi wam ocenianie innych...
jaką macie gwarancję że ja już pewnej broni nie posiadam?

jakiś tydzień wstecz kupiłem nawet kilka granatów...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~pocotokomu niezalogowany
11 sierpnia 2022r. o 15:53
Horus napisał(a): pocotokomu

No tak, bo Ty dorosłeś, ale sąsiad i społeczeństwo, nie dorósł. A "...jako społeczeństwo nie dorośliśmy do tego..." - to nie jest ocenianie innych?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
11 sierpnia 2022r. o 16:13
ja odnoszę się ogólnie do społeczeństwa a nie poddaję klasyfikacji jednostek...
zauważ że napisałem o tym by zanim się podpisze kolejną ''ustawkę '' na przysłowiowym ''kolanie'' zwrócić uwagę na solidną ocenę kogoś kto ubiega się o takie zezwolenie...
wiesz na ile pytań trzeba dzisiaj odpowiedzieć by zaliczyć test?
a jednak później broń często pozostaje bez nadzoru ,jest nieodpowiednio zabezpieczona ...itd.

nawet ludzie odpowiednio przeszkoleni popełniają zaniedbania stąd wypadki...
a to broń wypaliła na posterunku i zginął niewinny człowiek ...a to broń zostaje skradziona...itd.

dzisiaj po wypadku autokaru trwają dyskusje jak można było za kierownicą posadzić 70-olatka...
ale nikt jakoś nie zastanawiał się nad stanem jego psychiki ...
myślę że z posiadaczem broni będzie podobnie ...
dopóki ktoś kogoś w jakimś amoku nie zabije nikt nad tym się nie będzie zastanawiał...

popatrz na niedawny akt ''terroryzmu'' kiedy to rzucono jajkiem w autko mkkwacza...
a gdyby to była wspomniana broń czarnoprochowa?
mielibyśmy dzisiaj lokalnego binladenka'' ;D

sumując bo nie chce mi się szerzej o tym pisać...
żyjemy obecnie w tak spolaryzowanym społeczeństwie że szeroki dostęp do broni może zrodzić wiele tragedii ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
11 sierpnia 2022r. o 16:55
~~Zielonobrunatna Morwa napisał(a):
Ktoś napisał: Horus napisał(a): strzelnice jak kogoś to pociąga niech powstają ... oby tylko za tym nie poszło uproszczenie przepisów nadających łatwiejszy dostęp do broni... jako społeczeństwo nie dorośliśmy do tego...
zresztą jest to widoczne też w innych przypadkach ...


To, że Horus nie dorósł do posiadania broni to każdy wie. Nawet on sam. Horus, inni ludzie naprawdę są mądrzejsi niż ci się wydaje. Ale dlaczego innych Horus osądza swoją miarą?
Społeczeństwo polskie powinno mieć łatwy dostęp do broni. Z małymi wyjątkami, takimi jak Horus. Jemu nawet swobodny dostęp do internetu to za dużo, co widać dosyć często na tym forum.


I znów zaorany.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.