Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
72-letnia kobieta potrącona przez samochód na Wesołej
~~Lilioworóżowy Krwawnik niezalogowany
23 grudnia 2022r. o 22:15
Tam jest bardzo jasno
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~bazyliszek niezalogowany
24 grudnia 2022r. o 5:38
głupie przepisy głupi ludzie i efekt tego taki że trupy na pasach , oby tak dalej , jak ktoś kto nie ma prawa jazdy ustala to jak ma się jeżdzić ? to tylko pis tak potrafi , banda obcych która niszczy polske i polaków
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Tak niezalogowany
24 grudnia 2022r. o 6:36
~~bazyliszek napisał(a): głupie przepisy głupi ludzie i efekt tego taki że trupy na pasach , oby tak dalej , jak ktoś kto nie ma prawa jazdy ustala to jak ma się jeżdzić ? to tylko pis tak potrafi , banda obcych która niszczy polske i polaków

Przepisy są raczej ok, żeby byc pieszym nie potrzeba zadnych uprawnien , pieszy to moze byc osoba malo inteligentna nieogarniająca rzeczywistości wiec cieżko od niej wymagać. Po prostu może być nim każdy . Natomiat kierowcy to już osoby z uprawnieniami, które nie powinien każdy posiadać. Kiedyś miałem taką sytułację: jadę drogą osiedlową widzę jak biegnie chodnikiem jakiś chłopak w tym samym kierunku. W podobnym czasie zbliżyliśmy się do pasów i on nagle cyk nie patrzac, że za plecami ma jadące auto wbiegł na pasy. Na szczęcie nie zabrakło mi wyobraźni zwolniłem i wyhamowałem. Chłopak był upośledzony ( nikogo nie wyzywam, poprostu był chory). To były jeszcze czasy starych przepisów. Weź mi teraz odpowiedz czy stare przepisy byly ok?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
24 grudnia 2022r. o 7:00
jest obecnie cała masa bzdurnych przepisów...zarówno dla pieszych jak i tych dla kierowców...
jeden z nich to NAKAZ przepuszczenia pieszego ZBLIŻAJĄCEGO SIĘ do przejścia ...

innym przykładem są tzw. śluzy rowerowe...
jeszcze innym przepisy dotyczące przejść dla pieszych dzielonych tzw. wysepką ...
często na rondzie obok Kauflandu obserwuję z pewnym uśmiechem że tak to nazwę ''nadgorliwość'' :D niektórych kierowców ...
to nadgorliwość czy jednak braki wiedzy?
to też jedna z przyczyn pojawiających się tam zatorów...

długo by można było pisać o wielu innych bzdurnych niekiedy przepisach ...
ale czy czasem nie są one tworzone po to by łatwiej było zbierać ''haracz''?

szkoda tylko że martwym nadal przepisem jest karanie pieszych za przechodzenie przez jezdnię z telefonem przy uchu lub pisanie w trakcie sms-a...
nie tak dawno pewnej ''lali'' powiedziałem by jeszcze stanęła i trzasnęła sobie selfie...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
24 grudnia 2022r. o 7:22
właśnie tak...

''konia z rzędem'' temu kto w tzw. strefie ruchu zachowuje narzuconą 30-kę...
samo sprzęgło na dwójce ''ciągnie '' mi więcej...;D

mam ''dusić '' silnik?...mam go na własne życzenie niszczyć?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Woskowożółta Forsycja niezalogowany
24 grudnia 2022r. o 7:32
Wchodzenie na przejście, dające pieszemu pierwszeństwo przed pojazdem, rozpoczyna się więc w momencie, gdy zachowanie danej osoby będzie można obiektywnie rozpoznać i potraktować jako zmierzanie do przekroczenia jezdni w obrębie danego przejścia. Jeśli więc w klarownej sytuacji na drodze pieszy równym krokiem idzie przed siebie, obraca się w obie strony, tak że monitoruje sytuację na drodze, i w równym tempie zbliża się do przejścia, to choćby znajdował się 5 metrów od jezdni ma już pierwszeństwo przed pojazdami zbliżającymi się do przejścia.
wyjaśnia dr Mikołaj Małecki, wykładowca prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
24 grudnia 2022r. o 7:52
~~Woskowożółta Forsycja napisał(a):

Jeśli więc w klarownej sytuacji na drodze pieszy równym krokiem idzie przed siebie, obraca się w obie strony, tak że monitoruje sytuację na drodze, i w równym tempie zbliża się do przejścia, to choćby znajdował się 5 metrów od jezdni ma już pierwszeństwo przed pojazdami zbliżającymi się do przejścia.



no nie rób sobie ''jaj'' ;D
pięć metrów????
a jaka to jest ta ''klarowna sytuacja''? ;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~bazyliszek niezalogowany
24 grudnia 2022r. o 9:14
Horus napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Woskowożółta Forsycja napisał(a):

Jeśli więc w klarownej sytuacji na drodze pieszy równym krokiem idzie przed siebie, obraca się w obie strony, tak że monitoruje sytuację na drodze, i w równym tempie zbliża się do przejścia, to choćby znajdował się 5 metrów od jezdni ma już pierwszeństwo przed pojazdami zbliżającymi się do przejścia.



no nie rób sobie ''jaj'' ;D
pięć metrów????
a jaka to jest ta ''klarowna sytuacja''? ;D
klarowna sytuacja jest wtedy kiedy pieszy leży martwy, nienawidzę pieszych a sam nie chodzę po pasach wyjątek sygnalizacja świetlna
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego