Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
77 lat temu pierwsi osadnicy z Jugosławii przybyli do Bolesławca
~~Poznaj historię niezalogowany
7 kwietnia 2023r. o 9:19
~~bazyliszek napisał(a): W czasach Agnieszki Durdy była to duża, mieszana etnicznie wioska, zamieszkana zarówno przez Polaków, jak i Rusinów (tak jeszcze nazywano wtedy Ukraińców)kłamstwo promocja krainy U , cz ty masz pojęcie o histori ? cz piszesz co ci tam na gurze powiedzą ? bo jak nie napiszesz co ci każą to gazetke zamkną i trzeba będzie pujść do uczciwej pracy. Moja babcia przyjechała z jygoslaviji do polski i jak pamiętam z opowieśći to najbardziej nienawidzili ukraińców tak mi opowiadała , zawzięci nie mili roszczeniowi bydło i tyle.


Kto wyjeżdżał w monarchii Austrowęgierskiej na początku XX wieku do Bośni, Serbii, Chorwacji i Macedonii, biedota z terenów Małopolski wschodniej ( Polacy, Rusini i w mniejszości Słowacy).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~PAP niezalogowany
7 kwietnia 2023r. o 12:51
~~Jugo Frugo napisał(a): Młodych to dzisiaj nie interesuje , starsi wymarli a emeryci prubuja coś z tej pamięci uratować i przekazać ale to zanika i tradycja i obyczaje . Teraz wnusio ma zdezelowane BMW którym szaleje po wsi i Bogami pije " szczeniaczki " a także odkrył że ma Smartfona a jakie Zioła dobre i tabletki od dealera . Po co im tradycja jak ma to co mu trzeba oprócz pracy . Niestety Polacy się nie schodzą już między sobą , nie biesiadują nie śpiewają a coraz więcej roboty ma Policja w święta i rodzinne awantur . Zdziczały naród od głupoty pisowskiej i ogólnego rozpi.....ju. Parę rodzin zostało co kultywuje tradycje , reszta nie pamięta. Ze jego dziad marzył o misce Palenty z mlekiem a nie z wodą kiedy jego prawnuczek marzy żeby coś zaj.....ć i kupić małpke i wypić za sklepem . Szkoda gadać że to zanika niestety . Podziękowania dla osób którym się to jeszcze chce kultywować .


W 1946 roku do Polski wrócili Polacy i ich potomkowie którzy żyli na terenach byłej Jugosławii, ludzie zmęczeni wojną, okrucieństwem, bluźnierstwami jakie słyszeli pod swoim adresem od autochtonów którzy tam mieszkali i mieszkają do dzisiaj.
Nie mamy za czym tęsknić i nie potrzeba nam to kultywować, byliśmy i jesteśmy Polakami i tego się trzymajmy.
Dzięki temu, że rodziny w czasie II wojny światowej mieszkali w Jugosławii uniknęły rzezi Polaków, której to sprawcami byli Ukraińcy-banderowcy, dzięki temu mamy polskość na naszym terenie. Utrzymywanie czyjejś kultury ujmuje tej polskość w naszym regionie.
Możemy o tym mówić, możemy zrobić muzeum które będzie upamiętniać te czasy. Nie powinniśmy kultywować czyjejś, nie naszej-polskiej kultury.
Tu jest Polska i tego się trzymajmy, powiat bolesławiecki to terytorium Polski, a my jesteśmy Polakami.
Kto mówi i twierdzi inaczej ten jest zdrajcą, ten działa przeciw Polsce i Polakom.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szmaragdowozielona Czereśnia niezalogowany
7 kwietnia 2023r. o 13:58
~~bazyliszek napisał(a): na gurze powiedzą ?

na gurze powiedzą ? ja pindole czytasz to po sobie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ww niezalogowany
7 kwietnia 2023r. o 14:04
Wszystkie treści na Bolec.info w sektorze okruszków maja dużo wyswietleń, wszystkie są poddawane mniejszej lub wiekszej krytyce Dariusz to złoty człowiek jeśli chodzi o podbijanie wyświetleń tej witryny. w tej kategorii Gratki. 10/10
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Horus niezalogowany
7 kwietnia 2023r. o 14:59
ma z tego kasiorę więc to robi...

a ja tu proszę ....''wolontariusz'' ....;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnopopielaty Bodziszek niezalogowany
7 kwietnia 2023r. o 15:10
Odbudowali miasto , a teraz głosują na PIS.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Horus niezalogowany
8 kwietnia 2023r. o 18:05
Ja z tego nic nie rozumiem bo nie jestem istotą, która pojmuje chociaż część tego co inni ludzie, dlatego wielbię Pana Putina.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Teo niezalogowany
8 kwietnia 2023r. o 21:11
~~Horus napisał(a): Ja z tego nic nie rozumiem bo nie jestem istotą, która pojmuje chociaż część tego co inni ludzie, dlatego wielbię Pana Putina.

Wiesz który to Putin z kilku sobowtórów?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza