Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Kto zamierzał zburzyć kościół na placu Zamkowym?
~~Sinoniebieski Bambus niezalogowany
20 listopada 2023r. o 17:16
ramaj napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):

W artykule nie wspomniano o bardzo istotnym fakcie, który miał związek z oddaniem budowli pod opiekę Kościołowi. Wspomniał o tym kilka lat temu Proboszcz parafii przy okazji koronacji obrazu Matki Boskiej. Chodzi o to, że na terenie kościoła dokonano gwałtu i zabójstwa młodej kobiety. Pod wpływem tego zdarzenia władze chciały, by miejsce jak najszybciej stało się bardziej bezpieczne, a mógł to wtedy zapewnić tylko Kościół. O tym morderstwie mówiło się jeszcze przez lata. Proboszcz wspominał jak przewrotne bywają koleje losu. Z jednej strony mężczyzna brutalnie pozbawił kobietę życia, z drugiej zaś strony uratowało to kościół przed wyburzeniem.

Legenda.Morderstwo popełniono nie w kościele ale w baraku gdzie dzisiaj jest szklarz.
Fakt ,że kościół był bardzo zdewastowany i podejrzane miejsce.Ks.Bober to był właściwy człowiek na właściwym miejscu,trzeba było naprawdę takiego człowieka aby poradzić sobie z tym zadaniem.


Nieprawda.
Do morderstwa doszło na terenie obecnego ogrodu przed kościołem.
Byłem wśród mieszkańców obserwujących tam wizję lokalną przeprowadzaną z udziałem mordercy, demonstrującego jak do morderstwa doszło.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Błękitnozielony Dzwonek niezalogowany
20 listopada 2023r. o 20:23
Z Grodna:
https://www.archimemory.pl/pokaz/janusz_bachminski,10384
Drążymy dalej, co to był za tuz.
Z niecierpliwością czekam na listę likwidatorów cmentarza przy Garncarskiej.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Myszaty Dyptam niezalogowany
20 listopada 2023r. o 20:38
~~Yaga napisał(a): To były czasy komunizmu i tak naprawdę żadne ziemie odzyskane tylko zabrane Niemcom z piachem i glina za żyzne ziemię za wschodnią granicą . Mnie zaś nurtuje pytanie kto rozmontował Bonitex , Hankę , Wozów , Orlenie czy BZMO jak myślicie to byli Komuniści , ci co,sprzedali Zodiak też komunistami albo Ceramika i został plac wstydu to też wina ruskich komunistów.

Dobrze prosperującą BFFiA "Polfa"też oddali Niemcom nie wiadomo dlaczego?Przecież Ampułki nawet za komuny utrzymywały kontakty handlowe z Francją,Belgią, Szwecją, RFN i innymi krajami.Był to zakład niezadłużony, rozwijający się technologicznie.To co stało się z zakładami pracy w Bolesławcu, w czasie tak zwanej transformacji ustrojowo-gospodarczej, to czysta granda,
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pomarańczowoczerwony Tojad niezalogowany
20 listopada 2023r. o 21:16
O Bachmińskim:
https://muzeum.boleslawiec.pl/storage/2018_Rocznik_Boleslawiecki.pdf
strony 142-143.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szarobiały Miłek niezalogowany
20 listopada 2023r. o 21:19
Myszaty Dyptam niezalogowany
19 min. temu
~~Yaga napisał(a): To były czasy komunizmu i tak naprawdę żadne ziemie odzyskane tylko zabrane Niemcom z piachem i glina za żyzne ziemię za wschodnią granicą .
Mnie zaś nurtuje pytanie kto rozmontował Bonitex , Hankę , Wozów , Orlenie czy BZMO jak myślicie to byli Komuniści , ci co,sprzedali Zodiak też komunistami albo Ceramika i został plac wstydu to też wina ruskich komunistów. „

To należy do zadań lokalnego kłamcy , oszusta i nieuka , mającego być nauczycielem historii , pana Piotra Romana .

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnoturkusowy Ligustr niezalogowany
20 listopada 2023r. o 21:51
nie wiem gdzie popełniono morderstwo
ale zwłoki młodej kobiety (nagie )
widziałem w pomieszczeniu
w którym był duży piec
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~polak mały niezalogowany
20 listopada 2023r. o 22:05
Zniszczenie cmentarza przy ul. Garncarskiej - do jego dewastacji wykorzystano bolesławieckich harcerzy coś o tym powinien wiedzieć pan Abramowicz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jaskraworóżowy Moszenki niezalogowany
21 listopada 2023r. o 9:16
~~Sinoniebieski Bambus napisał(a):
Ktoś napisał: ramaj napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):

W artykule nie wspomniano o bardzo istotnym fakcie, który miał związek z oddaniem budowli pod opiekę Kościołowi. Wspomniał o tym kilka lat temu Proboszcz parafii przy okazji koronacji obrazu Matki Boskiej. Chodzi o to, że na terenie kościoła dokonano gwałtu i zabójstwa młodej kobiety. Pod wpływem tego zdarzenia władze chciały, by miejsce jak najszybciej stało się bardziej bezpieczne, a mógł to wtedy zapewnić tylko Kościół. O tym morderstwie mówiło się jeszcze przez lata. Proboszcz wspominał jak przewrotne bywają koleje losu. Z jednej strony mężczyzna brutalnie pozbawił kobietę życia, z drugiej zaś strony uratowało to kościół przed wyburzeniem.

Legenda.Morderstwo popełniono nie w kościele ale w baraku gdzie dzisiaj jest szklarz.
Fakt ,że kościół był bardzo zdewastowany i podejrzane miejsce.Ks.Bober to był właściwy człowiek na właściwym miejscu,trzeba było naprawdę takiego człowieka aby poradzić sobie z tym zadaniem.


Nieprawda.
Do morderstwa doszło na terenie obecnego ogrodu przed kościołem.
Byłem wśród mieszkańców obserwujących tam wizję lokalną przeprowadzaną z udziałem mordercy, demonstrującego jak do morderstwa doszło.

Jak widać, to morderstwo jeszcze po 50 latach wzbudza sporo emocji. Warto więc było o nim wspomnieć, omawiając właścicielskie perturbacje tej świątyni.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.