Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Poznaj azjatyckie tajemnice Bolesławca!
~~Ceglasty Kielichowiec niezalogowany
19 maja 2024r. o 19:42
Jak się mamy ubrać? Przebrania jakieś? Ubiór z epoki?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Granatowa Werbena niezalogowany
19 maja 2024r. o 19:53
~~Ciemnogranatowy Cis napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Granatowa Werbena napisał(a): Może tajemnice Sybiru 1940-1945 i repatrianci oraz ich wkład w rozwój Bolesławca.Mozna też młody historyku podnieść w tym kontekście postać ambasadora Niemiec w Japonii.

Znajomy z Bolca wrócił z Sybiru w 57 roku, a rusy wzięli go z Żytomierza w 39 roku, to nie pisz jak nie wiesz 40/45 rok.
. Pierwsze masowe wywózki miały miejsce w lutym 1940 roku a ostatnie po tzw.wyzwoleniu w latach 1944-45.Nie podawałem ram czasowych repatriacji.A tak na marginesie pierwsza masowa zsyłka nastąpiła w wyniku Konfederacji Barskiej.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Tabaczkowy Floks niezalogowany
19 maja 2024r. o 19:59
Azjatyckie tajemnice tajemnicami,ale jakas prawdziwie azjatycka knajpka (chiny ,wietnam) by się przydała.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Dariusz Gołębiewski niezalogowany
19 maja 2024r. o 20:03
~~Ceglasty Kielichowiec napisał(a): Jak się mamy ubrać? Przebrania jakieś? Ubiór z epoki?

Nie ma żadnych specjalnych wymagań, ale azjatyckie stroje mile widziane :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ja niezalogowany
19 maja 2024r. o 20:13
~~Tabaczkowy Floks napisał(a): Azjatyckie tajemnice tajemnicami,ale jakas prawdziwie azjatycka knajpka (chiny ,wietnam) by się przydała.

Moim zdaniem i tak wystarczajaco w Bolesławcu jest ''multi kulti''... ostatnio coraz mniej słyszy sie jezyk polski ...co jest bardzo ciekawe ...Polacy wyjezdzajac poza granice sa zmuszeni nauczyc sie jezyka a tutaj widze odwrotnie ;-P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ula niezalogowany
19 maja 2024r. o 21:48
~~Tabaczkowy Floks napisał(a): Azjatyckie tajemnice tajemnicami,ale jakas prawdziwie azjatycka knajpka (chiny ,wietnam) by się przydała.

To otwórz - pomysł dobry
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Seledynowy Czosnaczek niezalogowany
19 maja 2024r. o 22:25
~~Ula napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Tabaczkowy Floks napisał(a): Azjatyckie tajemnice tajemnicami,ale jakas prawdziwie azjatycka knajpka (chiny ,wietnam) by się przydała.

To otwórz - pomysł dobry

Na pszedmiesciach Bola pszeciez jest - tylko nie zagladajcie do kuchni bo nie zjecie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.