Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Stop rzezi polskich koni
2951
#Anonim2951 nieaktywny
15 lutego 2013r. o 13:30
Dziwne, że TEN ŚWIAT nie uznał USA za KRAJ, który DOKUMENTNIE pozbył się swojego "dziedzictwa" MORDUJĄC 90% POPULACJI Indian, resztę zamykając w rezerwatach !

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 lutego 2013r. o 13:41
mmmm... dobry kabanosik nie jest zły :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Malkon niezalogowany
15 lutego 2013r. o 15:09
Nie wiem o jakiej rzezi polskich koni autor myśli. W naszym powiecie z wyjątkiem koni do rekreacji prawie nie ma koni roboczych. Kilkadziesiąt lat temu, kiedy to polskie rolnictwo było napędzane konikiem, w Polsce było 6 ubojni końskich. Jedna z nich znajdowała się we Lwówku Śląskim. Ubój konia to nie była tzw. rzeź. Ubój był dokonywany w sposób zgodny jaki jest przyjmowany dla norm uboju humanitarnego. W bolesławieckich zakładach mięsnych zdarzały się uboje koni, ale były to pojedyncze uboje z tzw. konieczności i wynikały z zaleceń weterynaryjnych. Koninę eksportowano do krajów Beneluksu, Francji, Włoch.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
15 lutego 2013r. o 15:12
Widzę, że Bolec.info już odlatuje zupełnie. Co niby złego jest w tym, że koń jest zwierzęciem rzeźnym? Jaka różnica, czy do rzeźni trafi koń, czy koza, baran, świnia, wół?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mir.ko niezalogowany
15 lutego 2013r. o 15:13
albo psy i koty
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
15 lutego 2013r. o 15:16
~mir.ko napisał(a): albo psy i koty

Albo psy i koty. Jeśli są chętni na takie mięso, to dlaczego nie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 lutego 2013r. o 15:30
To Bolec info jeszcze nie wpadło na to że zwierze można wytresować aby służyło człowiekowi?
Jak koń może towarzyszyć Polakowi w jego historii? Koń to było zwierzę rolne i używane do wojen, WYTRESOWANE a nie czujące przywiązanie do człowieka samo z siebie, ze swojej natury.
Wiem że Arabowie jeździli kiedyś na wielbłądach i spełniały one taką samą rolę jak koń w europie.
No i co, mamy zabronić zabijać wielbłądy?
Albo nie zabijamy zwierząt w ogóle albo zabijamy wszystkie, gdy znajdzie się amator na takie mięso.
Najbardziej inteligentne zwierzę to w dalszym ciągu szczur, i co, mamy go nie zabijać? A może chodzi tylko o polskie konie a o inne nie?
Z tego co wiem, konie ruskie i niemieckie tratowały polskich powstańców w wojnie. Ruskie i niemieckie można zabijać? :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Lidka niezalogowany
15 lutego 2013r. o 19:18
Myślę,że każde zwierze nie powinno być zabijane,bo również ma życie jak i my...ale co powiedzą osoby,które uwielbiają mięso?? Jeśli umiecie czytać to jest jasno napisane,że koń służył człowiekowi,był wierny,walczył tak samo na wojnach jak i ludzie...Myślicie,że ile koni zginęło?? Tyle samo co ludzi....proste obliczenia matematyczne.Dlatego mam dla nich taki sam szacunek jak do ludzi,którzy walczyli za wolną Polskę. Uważam,że koń nie powinien trafiać na ubój z tego powodu,że jest to zwierze zaliczane do osobników domowych jak pies i kot...PSA I KOTA NIE JEMY W POLSCE (rzadkie przypadłości)i KONIA też nie powinniśmy!! A jeśli chociaż chcecie jeśc konie,psy,koty to chociaż zawalczcie z nami o humanitarne warunki dla nich...Każdy może się w to wczytać lub oglądnąc na youtube jak konie są transportowane.Myślę,że zmienilibyście zdanie.Pozdrawiam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.