Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Jacek Protasiewicz w Bolesławcu
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
1 marca 2013r. o 9:25
falco napisał(a): a ja popatrzyłem na zdjęcie tego gościa ,całkowicie mi nieznanego i zobaczyłem w jego uśmiechu... ;)
no właśnie ...co Wy widzicie lub czego można się dopatrzeć... :)


Zęby owszem , ale ja widzę ... siedemsetpiędziesiątegotrzeciego biurokratę eurokołchozu ... jeszcze jakieś 5 tys. i będziemy mieli dobrobyt. Nie wiem , czy zdajecie sobie sprawę , że w Europie żyje 450 mln ludzi , jeśli każdy zrozumie czym jest władza i mamona , która dzisiaj tą władzę zapewnia ... jest szansa na powstanie tzw. Masy Krytycznej i wtedy Transformacja każdej jednostki będzie możliwa.

Gonić polityków i banksterów ... Chapaczy.
Uczyć się ich kochać.
Nie dać sobą pomiatać.

Miłego Wam życzę. :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3688
#Pynchoon nieaktywny
1 marca 2013r. o 10:04
Pannazdzieckiem napisał(a): Jeśli już jednak o geografi mówimy , powiedz Skornik , w jakim kraju dzieje się akcja tego filmu :

(...)

Zadajcie szanownemu prelegentowi pytanko , co na ten temat myśli :)


Panna, zacząłem oglądać ten film, z przykrością stwierdzam, że jeśli idzie o skalę manipulacji jest ona gigantyczna i aż ordynarna:

1. Zaczyna się od ostrzeżenia, sugerującego że ja jestem ślepy i że ktoś chce wyjawić mi prawdę. Już na wstępie ktoś zakłada, że ja nie ma m pojęcia co się dzieje i on mnie będzie oświecał. Tak jasne, ja malutki, głupiutki i ślepy potrzebuję oświecenia.
2. Zaraz potem fragment z Matrix, co ma ten film do całej sytuacji? Nic, od filmu dokumentalnego oczekiwałem, że będzie dokumentem przedstawiającym fakty, a nie dopasowującym urywki różnych filmów do z góry założonej tezy.
3. Teza - to jest coś czego nienawidzę w dokumencie, ktoś z góry zakłada, że ma racje a potem zabiera się za jej udowadnianie. Nie przedstawia faktów a dowody na potwierdzenie swojej tezy. Nie ma zamiaru dać mi szansy abym to ja ocenił całość okoliczności ale będzie mi prezentował urywki, które udowodnią przedstawioną tezę. W ten sposób bez problemu udowodnisz, że Hitler czy Stalin to najwięksi przyjaciele ludzkości zniszczeni przez Żydów i masonów.
4. I na koniec dowody prezentowane w filmie - ordynarna manipulacja, na wstępie wrzucony fragment przemówienia JFK, wyrwany z kontekstu sytuacji, czasu kiedy przemówienie było wygłaszana (w okresie kulminacji zimnej wojny), który odnosił się do innego problemu - zimnej wojny i działań ZSRR, wystarczy przejrzeć cały tekst przemówienia.

Założyłeś kiedyś temat o manipulacji przez media, zgadzam się, każde media manipulują, ponieważ przedstawiają swoją subiektywną wizję świata, zgodną z linią programową, poglądami wydawcy. Również ten film jest taką subiektywną wizją i wyrazem dążenia do manipulacji.

I wcale nie uważam, że świat jest święty, jest w nim aż za dużo s...syństwa, jednak nie jest to nic nowego. Ono było zawsze i niestety będzie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
1 marca 2013r. o 10:30
Pynchoon napisał(a):
I wcale nie uważam, że świat jest święty, jest w nim aż za dużo s...syństwa, jednak nie jest to nic nowego. Ono było zawsze i niestety będzie.


No dobrze :) Jeśli miałbyś określiś Sk... wo tego Świata , jak je nazwiesz , co wchodzi w skład , dlaczego jest tak , a nie inaczej .... cokolwiek miałoby to znaczyć . Poproszę Cię o odpowiedź Pynchoonie :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3688
#Pynchoon nieaktywny
1 marca 2013r. o 10:56
Pannazdzieckiem napisał(a):
No dobrze :) Jeśli miałbyś określiś Sk... wo tego Świata , jak je nazwiesz , co wchodzi w skład , dlaczego jest tak , a nie inaczej .... cokolwiek miałoby to znaczyć . Poproszę Cię o odpowiedź Pynchoonie :)


Ja się odniosłem jedynie do filmu, który przedstawiłeś. Dla Twojej ciekawości, tego typu manipulacje, jak w filmie, są dla mnie również s....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
1 marca 2013r. o 11:07
Pynchoon napisał(a):
Pannazdzieckiem napisał(a):
No dobrze :) Jeśli miałbyś określiś Sk... wo tego Świata , jak je nazwiesz , co wchodzi w skład , dlaczego jest tak , a nie inaczej .... cokolwiek miałoby to znaczyć . Poproszę Cię o odpowiedź Pynchoonie :)


Ja się odniosłem jedynie do filmu, który przedstawiłeś. Dla Twojej ciekawości, tego typu manipulacje, jak w filmie, są dla mnie również s....


Ale nie odpowiedziałeś mi na pytanie ... po raz drugi , lub trzeci.
Ogarnij się chłopie , jeśli wiesz , co jest prawdą , nie manipulacją , przedstaw proszę :)

I WŚ , bezwzględna konieczność , prawda ?
II WŚ , rywalizacja faszyzmu z komunizmem , prawda ?
WTC , atak terorrystów , prawda ?
Szepionki , dobrodziejstwo ludzkości , prawda ?
GMO , walka z głodem na Świecie , prawda ?
PO , jedyna polityczna siła w tym kraju , zdolna doprowadzić nas do dobrobytu , prawda ?
UE tego potrzebujemy do szczęścia , prawda ?

Co tu jest prawdą , co kłamstwem ? Pynchoon , wiesz , że Cię lubię i na Ciebie liczę :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3688
#Pynchoon nieaktywny
1 marca 2013r. o 11:27
Pannazdzieckiem napisał(a):
Ale nie odpowiedziałeś mi na pytanie ... po raz drugi , lub trzeci.
Ogarnij się chłopie , jeśli wiesz , co jest prawdą , nie manipulacją , przedstaw proszę :)


Panna, odpowiedziałem Ci na Twoje pytanie (tak jak na każde poprzednio), to że odpowiedź nie jest dla Ciebie satysfakcjonująca jest wyłącznie skutkiem jego małej konkretności. Zadaj konkretne pytanie (pytasz kogoś kto ceni konkret, a nie słodkie bajdurzenie w stylu Przemysława), a nie coś rodzaju, czym wg. Ciebie jest dobro i zło. Nie bawimy się tu w dyskurs filozoficzny z elementami religii.

Pannazdzieckiem napisał(a):
I WŚ , bezwzględna konieczność , prawda ?
II WŚ , rywalizacja faszyzmu z komunizmem , prawda ?
WTC , atak terorrystów , prawda ?
Szepionki , dobrodziejstwo ludzkości , prawda ?
GMO , walka z głodem na Świecie , prawda ?
PO , jedyna polityczna siła w tym kraju , zdolna doprowadzić nas do dobrobytu , prawda ?
UE tego potrzebujemy do szczęścia , prawda ?

Spłycasz, przyczyny wszystkiego są najczęściej bardziej złożone i nigdy nie jest tak, że skutek jest następstwem jednego prostego zdarzenia.

A zadawanie pytań w stylu odpowiedz tak lub nie jest dla mnie jedynie wyrazem manipulacji. Jak chcesz możemy spróbować, Panna odpowiedz na poniższe pytanie tak lub nie - czy skończyłeś już z seksualnym wykorzystywaniem oraz gwałceniem ośmioletnich dzieci? Pamiętaj możesz odpowiedzieć tylko tak lub nie, czekam na odpowiedź :-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
1 marca 2013r. o 11:30
Pynchoon napisał(a): ...


Niechby Ktoś poprawił , czytać się nie da :) Proszę :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3688
#Pynchoon nieaktywny
1 marca 2013r. o 11:36
Proszę bardzo :-)

Pannazdzieckiem napisał(a):
Ale nie odpowiedziałeś mi na pytanie ... po raz drugi , lub trzeci.
Ogarnij się chłopie , jeśli wiesz , co jest prawdą , nie manipulacją , przedstaw proszę :)


Panna, odpowiedziałem Ci na Twoje pytanie (tak jak na każde poprzednio), to że odpowiedź nie jest dla Ciebie satysfakcjonująca jest wyłącznie skutkiem jego małej konkretności. Zadaj konkretne pytanie (pytasz kogoś kto ceni konkret, a nie słodkie bajdurzenie w stylu Przemysława), a nie coś rodzaju, czym wg. Ciebie jest dobro i zło. Nie bawimy się tu w dyskurs filozoficzny z elementami religii.

Pannazdzieckiem napisał(a):
I WŚ , bezwzględna konieczność , prawda ?
II WŚ , rywalizacja faszyzmu z komunizmem , prawda ?
WTC , atak terorrystów , prawda ?
Szepionki , dobrodziejstwo ludzkości , prawda ?
GMO , walka z głodem na Świecie , prawda ?
PO , jedyna polityczna siła w tym kraju , zdolna doprowadzić nas do dobrobytu , prawda ?
UE tego potrzebujemy do szczęścia , prawda ?


Spłycasz, przyczyny wszystkiego są najczęściej bardziej złożone i nigdy nie jest tak, że skutek jest następstwem jednego prostego zdarzenia.

A zadawanie pytań w stylu odpowiedz tak lub nie jest dla mnie jedynie wyrazem manipulacji. Jak chcesz możemy spróbować, Panna odpowiedz na poniższe pytanie tak lub nie - czy skończyłeś już z seksualnym wykorzystywaniem oraz gwałceniem ośmioletnich dzieci? Pamiętaj możesz odpowiedzieć tylko tak lub nie, czekam na odpowiedź :-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego