Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Problem z przyjazdem karetki

~justyna niezalogowany
16 marca 2013r. o 8:40
dwa lata temu moja corka sie zakrztusila przez sen... karetka nie chciala przyjechac odrazu dostala goraczke po klotni z pania dystrybutorka przyjechala karetka. ratownik stwierdzil ze powinnam z granatowych dziecki z goraczka uda sie do przychodni do lekarza rodzinnego a nie dzwonic na pogotowie! wyklucilam sie z nim ze ma nas zabrac do szpitala corka bardzo ciezko oddychala. oczywiscie w czasie drogi do szpitala pan zdazyl mnie ponizyc do poziomu totalnego zera i braku zajmowania sie dzieckiem. po badaniu okazalo sie ze mala po zakrztuszeniu musi zostac w szpitalu poniewax moze sie rozwinac zapalenie pluc... i tak tez bylo spedzilysmy ponad dwa tygodnie w szpitalu biorac antybiotyki :(
a pan ratownik wielokrotnie spotykany na korytarzu nie raczyl nawet przeprosil za swoje chamskie zachowanie...to co sie dzieje z pogotowiem to jest jakis zart!! czlowiek predzej umrze niz te dzidy wysla karetke...oni chyba tam sa od picia kawy i stwarzania pozorow ze cos robia... :/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
16 marca 2013r. o 14:48
Bellusia napisał(a): Dziecko od rana miało stan podgoraczkowy sasiadka była u lekarza ten stwierdził ze to przeziebienie . Przepisał ibum i powiedział ze do wieczora powinno sie polepszyc. Wieczorem Wikusiowi sie pogorszyło. Karetka była wzywana 3 razy az wkoncu przyjechała lekarz zabrał go do szpitala okazało sie ze dziecko ma zawansowane zaplenie oskrzeli wiec ibum napewno mu nie pomogł a zmniejszył objawy tylko :|


O nawet się w IBUM wstrzeliłam.Sie wie jak leczą bo też czasami trzeba iść do lekarza z dzieckiem.Niech lepiej diagnozują to nie trzeba będzie karetek wysyłać.


Dopisane 16.03.2013r. o godz. 14:48:

~ napisał(a): Kilka fni temu moja kuzynka sama zawiozla dziecko na pogotowie i tez mialo zapalenie oskrzeli. Ja sama nie raz jechalam ze swoim i nie mieszkam jak wy w B-c.



No i?Ja też sama jechałam i co w związku z tym?To z tego powodu może jesteś lepszą matką czy do czego pijesz?
A może nie ma auta ani na taxe a poza tym to o czym tu mowa oni są od tego jak d.. od s... sie dzwoni i mają przyjechać nie mówie że do skaleczonego paluszka ale jest za dużo przykładów że przez ich mądrości że nie trzeba wysyłać ludzie padają jak muchy

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 marca 2013r. o 15:22
A wiesz ile kosztuje wyjazd karetki ? Karetki ktora jest po to zeby ratowac zycie. Karetka przyjechalaby tylko po to zeby zabrac dziecko do szpitala, bo nie daja recept, ani antybiotykow. I co to za wytlumaczenie, ze nie mam auta ? Karetka to darmowe taxi ? W Polsce wzywa sie karetki do wszystkiego. I co innego jesli dziecko traci przytomnosc, nie ma z nim kontaktu , leci przez rece. Matka w ogole probowala zbic goraczke ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
16 marca 2013r. o 15:35
~ napisał(a): Matka w ogole probowala zbic goraczke ?

A wydawało mi się że jak piszesz to potrafisz też czytać :|

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ciekawski niezalogowany
16 marca 2013r. o 16:01
W tym cały zdarzeniu, zakończonym happy endem tak naprawdę bardziej chodziło o pomoc lekarską niż o karetkę z ratownikiem. Tak więc zamiast na necie lamentować należało dziecko zawieźć do szpitala w celu skorzystania z porady lekarskiej, skoro wcześniej nie zamówiono domowej wizyty do wysoko gorączkującego dziecka. Karetka ratunkowa SOR nie jest panaceum na wszystkie ludzkie dolegliwości , bo gdyby tak było to ludzie nawet na łupież zamawialiby ją.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
16 marca 2013r. o 16:08
A więc tak jak już mówiłam,tłumacząc ich(bo tym razem was temat nie dotyczy)nie zdziwcie się kiedy do was karetka nie wyjedzie a faktycznie będzie potrzebna.

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~jaa niezalogowany
16 marca 2013r. o 17:34
Byłam w 7 miesiącu ciąży. Miałam silne skurcze brzucha. Zadzwoniłam na pogotowie ratunkowe przedstawiałam im sytuacje,a Pani która odebrała telefon powiedziała mi żebym sama przyszła na oddział, gdy ja nie miałam siły iść. I to jest służba zdrowia ?? Ciekawe tylko kto by wtedy odpowiedział za to jakbym straciła dziecko ??
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ciekawski niezalogowany
16 marca 2013r. o 18:42
~jaa napisał(a): Byłam w 7 miesiącu ciąży. Miałam silne skurcze brzucha. Zadzwoniłam na pogotowie ratunkowe przedstawiałam im sytuacje,a Pani która odebrała telefon powiedziała mi żebym sama przyszła na oddział, gdy ja nie miałam siły iść. I to jest służba zdrowia ?? Ciekawe tylko kto by wtedy odpowiedział za to jakbym straciła dziecko ??


Ty! Są bowiem taksówki! Karetka pogotowia, to nie jest taxi aby każdego potrzebującego dowoziła do lekarza! Pogotowie jest od wypadków,nagłych przypadków zagrożenia życia itp.W innych przypadkach trzeba samemu zadbać o transport do szpitala a nie robić z siebie ostatniej łamagi, lamentując w necie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza