Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Można? Jasne, że można! Nie wszędzie śmieci to paranoja!
~Bolesławianin niezalogowany
4 kwietnia 2013r. o 23:07
~Geodeta z Łazisk napisał(a):
~Bolesławianin napisał(a):
~Marta napisał(a): ROMAN stawki ustalił , RADA klepnęła. ;(


Klepnęła to Ciebie położna w głowę - zamiast w pupę przy porodzie :)
Przepraszam bardzo Marto ale jak nie Wiesz o czym Piszesz to proszę nie Pisz...

Ciągnę wątek.Kto spłodził uchwałę rady miejskiej? Się pod nią podpisał,pieczątkę przystawił? Over


Nie bardzo wiem z kim polemizuję??? Ale jeżeli Marta to Geodeta z Łazisk??? To Boże chroń przed takimi geodetami - za znajomość tematu...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
41
#jegomosc nieaktywny
5 kwietnia 2013r. o 9:53
Thor napisał(a):
Jegomość napisał(a): Jestem od niedawna mieszkańcem małej wioski przy nieco tylko większym miasteczku (Bolesławiec - przyp. mój). .................trafiłem na przerażający tekst autorstwa Eryka( z Ruszowa - przyp. mój), grafika z którego usług z wielką radością od czasu do czasu korzystam, postanowiłem wreszcie dowiedzieć się co „śmieciowa rewolucja” ma do mnie.


~Eryk napisał(a): Jestem przedsiębiorcą, grafikiem, pracuje przy biurku w ciągu roku generuję do 1 kg śmieci w firmie. ............To prawie 700zł rocznie!


Jegomość napisał(a): Złapałem więc za telefon, co by dowiedzieć się ile ja będę musiał płacić, i zadzwoniłem do Urzędu Gminy Wiejskiej Bolesławiec, bo na ich stronie internetowej nie znalazłem ani słowa o opłatach za śmieci dla firm


Wystarczająco wytłumaczyłem ? :>


Oj chyba nie do końca masz rację:) Zobacz sobie ten filmik



Jest dokładnie tak samo jak z tym Masajem - musisz mieć porównanie, żeby móc coś ocenić. Dlatego świetne regulacje z Gminy Wiejskiej Bolesławiec porównuje z fatalnymi z Ruszowa oraz z tymi z miasta Bolesławiec. Po co? Ano po to, żebyś przemyślał jedną rzecz - skoro urzędnicy w GW Bolesławiec potrafią stworzyć prawo przyjazne mieszkańcom (i przede wszystkim drobnym przedsiębiorcom) to znaczy, że równie dobrze takie regulację mogą działać gdzie indziej.

Ciężko mi wprost porównywać opłaty w GW Bolesławiec i w mieście - bo usługi są różne, w gminie wiejskiej śmieci odbierane są raz w miesiącu, na dodatek można mieć własny kompostownik itp. Ale ty spokojnie możesz, mając "porównanie" ocenić obie stawki:)

www.djdowynajecia.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xx niezalogowany
5 kwietnia 2013r. o 15:15
po pierwsze mieszkancy zaplaca za smieci nooooooooooooo i nam Roman znowu zgotował kolejne opłaty i podwyżki jak cholera ....................... może w końcu ludzie pójda po rozum do glowy i odwolaja ratusz??????????
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 kwietnia 2013r. o 15:46
~ napisał(a): popieram w 100%
ale co zrobić jak ludzie z Czernej do Burmistrza petycje nawet pisali nic z tego nie wziął jej pod uwagę Wygląda na to że rozliczymy się dopiero na wyborach a do tego czasu będziemy bulić.



Nie dość, ze stawki sa określone jak z kosmosu (chyba w nie są wliczone już pieniążki na kary) to jeszcze pojemniki zbiorcze są całkowicie dysfunkcyjne, wbrew celom jakie nałożyła na gminy ustawa. System ma za zadanie odzyskać jak największą ilość odpadów, a tutaj Rajcowie zadecydowali, że segregujemy wg śmiesznego systemu donoszenia,Gmina podstawia pojemniki typu dzwon. Przeciętny Kowalski z workami odpadów przez kilkanaście minut przerzuca pojedynczo swoje odpady z woreczka do pojemnika typu dzwon! Zdaniem jednego z urzędników pojemniki maja takie wloty aby uzyskać jednorodna frakcję.

Pojemniki powinny być dostosowane do potrzeb

Wzorcowy system jest w Gminie Grójec (ze strony Gminy):

"Obowiązkowo każdy mieszkaniec ma segregować odpady. Na worki z odpadami segregowanymi naklejany będzie kod kreskowy identyfikujący mieszkańca. Jeżeli segregacja będzie źle prowadzona, automatycznie po jednym ostrzeżeniu podniesiona zostanie opłata za odbiór odpadów z 8 zł na 12 zł za osobę w danym gospodarstwie domowym. Worki bez kodu kreskowego nie będą odbierane i pozostaną do zabrania z powrotem przez właściciela nieruchomości w celu oznakowania ich i wystawienia do odbioru następnym razem. Rejestrowana będzie ilość wystawianych worków. Jeżeli worki nie będą wystawiane lub będzie ich mało w stosunku do ilości osób zamieszkujących i jednocześnie w pojemniku plastikowym z balastem znajdować się będzie papier, szkło, plastik, co oznacza brak wykonywania segregacji, opłata będzie automatycznie podniesiona do 12 zł za osobę."


Teraz trzeba wnieść o zmianę uchwały i zmienić system na przyjezdny mieszkańcom,a nie wbrew nim. pod przykrywką wysokich cen. Gmina ościenna bolesławiec stawki i warunki ma o wiele korzystniejsze.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~jolako niezalogowany
7 kwietnia 2013r. o 10:08
no i zaś biedne mieszczuchy dostaną po kieszeni dlaczego na wsi czteroosobowa rodzina zapłaci 19zł a w mieście 44zł paranoja.Może więcej radnych jest ze wsi gr gr
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
41
#jegomosc nieaktywny
7 kwietnia 2013r. o 11:09
~jolako napisał(a): no i zaś biedne mieszczuchy dostaną po kieszeni dlaczego na wsi czteroosobowa rodzina zapłaci 19zł a w mieście 44zł paranoja.Może więcej radnych jest ze wsi gr gr


Trzeba pamiętać, że jednak te usługi się od siebie różnią (w gminie wiejskiej śmieci odbierane są raz w miesiącu, w mieście częściej). Ale duża gęstość zatrudnienia powinna obniżać cenę...

www.djdowynajecia.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Gmina Nowogrodziec niezalogowany
7 kwietnia 2013r. o 12:41
Czerna pisze petycje do Relicha i nic z tego.Proszę pojechać do Czernej tam jest koło Cmentarza potężne wysypisko śmieci na które ani radny Potyszka ani burmistrz nie reaguje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~odpady_nowogrodziec niezalogowany
7 kwietnia 2013r. o 13:27
~Gmina Nowogrodziec napisał(a): Czerna pisze petycje do Relicha i nic z tego.Proszę pojechać do Czernej tam jest koło Cmentarza potężne wysypisko śmieci na które ani radny Potyszka ani burmistrz nie reaguje.



Witam
sam mam kilka zastrzeżeń co do proponowanych rozwiązań systemowych związanych z gospodarką odpadami. Jestem na etapie ich analizowanie przed wszczęciem procedur administracyjnych z naciskiem na:

- zakwestionowanie pobierania dodatkowych opłat da odbiór odpadów u operatora,

- sprzeczności systemu selektywnej zbiórki opartej tylko na "donoszeniu" z celem ustawy (w uzasadnieniu do jednego z wyroków WSA, gmina oświadczyła iż system na donoszeniu jest tylko rozwiązaniem częściowym do czasu wdrożenia selektywnej zbiórki u źródła, teraz cały system opiera na "donoszeniu", a w praktyce nic się nie zmienia poza ceną.

- nałożenie niewykonalnych obowiązków na mieszkańców tj dostarczenia pojemników z odpadami do miejsc przejazdu śmieciarek jeżeli stan techniczny dróg nie gwarantuje dojazdu do nieruchomości (profesjonalna firma mająca środki nie może dojechać, jak ma to zrobić mieszkaniec) etc. Zapewnienie dojazdy do nieruchomości nie jest zadaniem mieszkańców.

Odpady z mocy ustawy są własnością Gminy, a skoro budynki są zamieszkane dojazd jest. Obowiązek ich odbioru gmina powinna zapewnić poprzez ogłoszenie przetargu profesjonalnej firmie.
Podobną argumentację przyjazną mieszkańcom prezentuje Gmina Wronki.

http://wronki.pl/Gospodarka-odpadami-w-pytaniach-i-odpowiedziach,0,2054/

Bardzo proszę o wszelkie uwagi i spostrzeżeniowa, w tym również petycje kierowane do Gminy (odpady_nowogrodziec@o2pl).

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.