Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Święto flagi
~skorn niezalogowany
3 maja 2013r. o 22:48
Czy powiewająca flaga w kolorze biało-czerwonym stoi w sprzeczności z połączonymi szczęśliwymi rodzinami?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Amnesty niezalogowany
3 maja 2013r. o 23:22
Pannazdzieckiem napisał(a): Powiewająca flaga , dowolnego koloru, czy połączone , szczęśliwe rodziny ? Ilu Polaków jest na zarobkowej emigracji , głąbie ?


ja jestem na emigracji ale flage mam.....wiec nie rozumiem wywodu. Albo wez sie za siebie - albo wyjedz skoro ci tak nie odpowiada Polska....

Zmoderowano 05.05.2013 godz.21:26 - powód: korekta cytowania (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
5 maja 2013r. o 10:33
Pannazdzieckiem napisał(a): ..., głąbie ?


Całą sobotę dręczyły mnie wyrzuty sumienia.

Bardzo Cię przepraszam Kolego IP: 31.61.140.**

Moim celem nie było obrażanie Cię , a próba radykalnego zwrócenia uwagi na zjawiska społeczne , które mieć miejsca nie powinny.
Szczycimy się barwami narodowymi , ale przy Polskich flagach wywieszane są symbole Czwartej Rzeszy , popularnie zwanej Unią Europejską. Czy jeszcze możemy mówić o Polskiej suwerenności , jeśli Polski Naród jest źródłem taniej siły roboczej dla Europy ?
A i sama Europa upada pod jarzmem banksterów.

Jeśli już o Orwellu mówimy , skoro, zanim się urodziłem czytałeś „folwark” , to pewnie Jego drugie wielkie dzieło również czytałeś. Panują opinie , że Orwell nie był wizjonerem , miał jedynie dostęp do materiałów źródłowych . Na tej podstawie napisał , co się będzie działo i to się dzieje.
Sugestia jest taka , że jest to konsekwentnie realizowany przez elity , na przestrzeni prawie trzystu lat, plan zarządzania całą cywilizacją . Uniwriłowka na całego. Takie gustowne połączenie folwarcznego komunizmu z futurystyczną , absolutną, faszystowską władzą Wielkiego Brata . Gdzie każdy przejaw swobodnego myślenia , karany jest śmiercią. Gdzie umiera nie tylko wolna myśl , ale również Nadzieja , nie mówiąc o Miłości.

Zawsze dziwiło mnie , dlaczego bądź , co bądź inteligentni ludzie nie potrafią spojrzeć na Świat , przez pryzmat doświadczenia historycznego , a ostatnim horyzontem jest czubek ich własnego nosa. Czyżby Mamona doszczętnie zawładnęła już Światem ?

Jeszcze raz Cię przepraszam , nie miałem złych intencji. :)

Połączone , szczęśliwe rodziny z radością szczyciły by się bielą i czerwienią Pawle , dzisiaj częściej przeżywają frustrację , niż dumę z narodowych barw.

Amnesti powodzenia , ja zostanę tutaj , ponieważ kocham kraj moich przodków.

Miłej Niedzieli Wam życzę :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
5 maja 2013r. o 10:59
przeczytałem Twój post i tak sobie pomyślałem
(bo od czasu do czasu wbrew pozorom-myślę) ;)
co mnie po historii kiedy obecna,tworząca się na moich oczach jest do d...
co mnie po tym że dziady i pradziady walczyli o ten skrawek materiału który dla nich miał wartość a przyszłe i obecne pokolenie ma to już gdzieś ;)
co mnie po tej fladze która kiedyś była utożsamiana z patriotyzmem a dzisiaj wdeptywana jest w ,,błoto,, przez samych tzw. przedstawicieli narodu
flaga dzisiaj dla mnie nic nie znaczy
każdy z Was może mieć odmienne zdanie a moje jest własnie takie co z tego że zaraz mi ,,pojedziecie,,?
kiedy troszke głębiej o tym pomyślicie kto wie do jakich wniosków dojdziecie :)
tylko czy potraficie o tym napisać?...głośno i dobitnie?
Polska to nie tylko ziemia,miasta i wioski
to zwłaszcza ludzie a ci już nie liczą się we własnym kraju
dlatego Panno mój ,,horyzont,, to tak jak piszesz ,,własny nos,, i tylko to co jest mi bliskie lub najbliższe czyli przyjaciele i Rodzina... :)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
5 maja 2013r. o 11:14
Szacunek do flagi, do barw narodowych, do naszej historii, wcale nie zależy od poziomu naszej majętności, ani od pochodzenia, ani od wykształcenia, ani od tego jaką mamy inteligencję, czy też wiek. Flagi wywieszają biedni i bogaci, murarze i profesorowie, ludzie starsi i młode rodziny. Wszystko zależy od naszego wychowania, od rodziców, od wartości jakimi kierujemy się w życiu. Znam rodzinę bardzo biedną, która nie narzeka nad swoim losem, są szczęśliwą rodziną, zawsze widzę w święta państwowe flagę w ich oknie. To są ludzie dumni, że są Polakami. Mimo, że wiele w naszej Ojczyźnie bym zmienił, poprawił, zawsze byłem dymny z naszej historii i tego, że jestem Polakiem. W moim oknie również była flaga.

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
5 maja 2013r. o 11:23
falco napisał(a): ... dlatego Panno mój ,,horyzont,, to tak jak piszesz ,,własny nos,, i tylko to co jest mi bliskie lub najbliższe czyli przyjaciele i Rodzina... :)


Szanuję Twoje zdanie Papugo , wielu tak postępuje.
Problem polega jednak na tym , że kiedy nas świadomych nadchodzącego zła zabraknie , następne pokolenia pozbawione właściwej edukacji, stan permanentnej dominacji Wielkiego Brata uznają za normę. My byliśmy wychowywani w poczuciu negacji komunizmu , choć cenimy sobie jego niektóre osiągnięcia , to komunistyczna władza była nam zawsze cierniem w oku. Współcześni, zakręceni ogłupiającą rozrywką nie pytają o flagę. Na co dzień latają za kasą , która stała się Ich bogiem. Kiedy ta pogoń na chwilę odpuszcza , są zbyt zmęczeni , aby się zastanawiać. Znam to z autopsji.
Martwi mnie fakt , że swoim dzieciom zmuszony jestem zostawić Kraj …. Świat , w którym jest co raz mniej przestrzeni życiowej , do szczęśliwego życia. I dlatego też robię , co mogę … oprócz codziennych obowiązków , ma się rozumieć :) , aby przecierać ludziom oczy .

Daleki jestem od urażania czyichkolwiek , jakichkolwiek uczuć. Bardzo bym sobie życzył , aby Panowie i Panie z fotografii powyżej, zastanowili się , co jeszcze mogą zrobić dla tego nieszczęśliwego kraju , oprócz defilowania. :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
5 maja 2013r. o 12:31
W Chicago też świętowali! Może nawet lepiej niż u nas :)

http://fakty.interia.pl/swiat/news-polonia-na-trzeciomajowej-paradzie-w-chicago,nId,963098

[img=1367749167_zxak3oo.jpg]



Dopisane 05.05.2013r. o godz. 12:20:

[img=1367749210_a6qz6pk.jpg]



Dopisane 05.05.2013r. o godz. 12:20:

[img=1367749247_ptk0mpa.jpg]



Dopisane 05.05.2013r. o godz. 12:21:

[img=1367749282_zkpot6r.jpg]



Dopisane 05.05.2013r. o godz. 12:21:

[img=1367749315_qy6ps4i.jpg]



Dopisane 05.05.2013r. o godz. 12:29:

utaj więcej fotek :)
[img=1367749793_y6vjmfz.jpg]



Dopisane 05.05.2013r. o godz. 12:31:

http://www.faktychicago.com/zdjecia/parada-trzeciomajowa-2013-w-chicago,galleries,356.html#.UYWNvLWG268

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
5 maja 2013r. o 14:53
też tam ,,świętowali,,?
a nie lepiej aby to robili tutaj na miejscu?
w tym kraju ?...w ,,swojej ,, Ojczyznie?

ilu z nich chce wrócić?
i dlaczego nie wracają skoro to ich Ojczyzna ;)
wiem coś na ten temat bo mój kuzyn mieszka w NY. i wiem dlaczego nie jest jego marzeniem powrót do kraju przodków

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.