Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Patrioci to bandyci?
~Iza niezalogowany
17 listopada 2013r. o 15:21
Pannazdzieckiem napisał(a): :D socjalizm korporacyjny ... hmm, uwielbiam mądrych ludzi.
Miłego dnia Droga Arystokratko :)

Też Cię bardzo lubię, Panienko :* , obydwoje doskonale wiemy, co na nas działa jak płachta na byka i dlaczego :D :D
Pozdrawiam :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9714
#BPM nieaktywny
17 listopada 2013r. o 17:33
~Iza napisał(a):
Ok, BPM-ie, ale mówiąc o nienaruszalności praw własności i dziedziczenia, raczej myśli się o relacjach człowiek -człowiek :) . Pozdrawiam :)

Raczej mysli sie o innych relacjach. Mozna odroznic dwa antagonistyczne rodzaje wlasnosci. Jest to, primo, wlasnosc wielka (najczesciej dziedziczna oraz, "secundo" wlasnosc osiagnieta wlasna praca. Deabsolutyzacja prawa wlasnosci miala byc di Wilhelma Roepkego (ojciec cudu gospodarczego w Niemczech) srodkiem do zbudowania sprawnej, sluzacej spoleczenstwu, gospodarki. Skuteczna walka z monopolami wszelkiego rodzaju, z wahaniami wartosci pieniadza oraz innymi przyczynami koncentracji wlasnosci, moze byc srodkiem do budowania dobra wspolnego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Iza niezalogowany
17 listopada 2013r. o 18:48
BPM napisał(a):
Raczej mysli sie o innych relacjach. Mozna odroznic dwa antagonistyczne rodzaje wlasnosci. Jest to, primo, wlasnosc wielka (najczesciej dziedziczna oraz, "secundo" wlasnosc osiagnieta wlasna praca. Deabsolutyzacja prawa wlasnosci miala byc di Wilhelma Roepkego (ojciec cudu gospodarczego w Niemczech) srodkiem do zbudowania sprawnej, sluzacej spoleczenstwu, gospodarki. Skuteczna walka z monopolami wszelkiego rodzaju, z wahaniami wartosci pieniadza oraz innymi przyczynami koncentracji wlasnosci, moze byc srodkiem do budowania dobra wspolnego.

To nie są przeciwstawne rodzaje własności :)
Własność duża, najczęściej wynikająca z jej pomnażania przez pokolenia, nie jest czymś złym, jeżeli nie opiera się na krzywdzie ludzkiej, czy grabieży. Także roztropne dzielenie się majątkiem z państwem ;) tak, aby prowadziło to do harmonijnego rozwoju kraju i całego społeczeństwa oraz ich wzbogacania. Dlatego z jednej strony powinno działać prawo własności i dziedziczenia, a z drugiej solidaryzm społeczny i praca na rzecz dobra wspólnego, w innym przypadku "koła zamachowe" mogą przenieść się do innych krajów, które im to zagwarantują.
Pozdr. :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10897
#Anonim10897 nieaktywny
17 listopada 2013r. o 18:54
Witaj Izo , napisałaś , jak zwykle ,rzeczowo . Mam pytanie - to Twój komentarz : "Dlatego z jednej strony powinno działać prawo własności i dziedziczenia, a z drugiej solidaryzm społeczny i praca na rzecz dobra wspólnego," - jak Ty wyobrażasz ten solidaryzm społeczny , kiedy jeden będzie miał wiele a drugi nic
??
Czy sądzisz ,że to , co napisałaś ,jest możliwe do zrealizowania choćby dziś i choćby w Polsce ??

Rozważania , rozważania...A konkrety ?? Pozdrawiam :*
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9714
#BPM nieaktywny
17 listopada 2013r. o 19:14
~Iza napisał(a): a z drugiej solidaryzm społeczny i praca na rzecz dobra wspólnego, w innym przypadku "koła zamachowe" mogą przenieść się do innych krajów, które im to zagwarantują.
Pozdr. :)

Nawet nie mysle, aby przeniesc sie do innych Krajow. Wg niektorych jestem powaznym przedsiebiorca na boleslawieckim rynku. Jestem wierzacym i praktykujacym katolikiem. Dlatego bardzo wazne jest wg mnie pytanie. Czy i jak moze realizowac swoje powolanie chrzescijanin dzialajacy na wolnym rynku? To pytanie zostalo postawione z cala moza przez Jana Pawla II, i to wlasnie w kontekscie przemian w Europie Srodkowo-Wschodniej. Jak stwierdza Ojciec Swiety, istnieje taki kapitalizm, w ktorym katolik powinien czuc sie dosyc obco, ale istnieje tez i taka wersja wersja gospodarki wolnorynkowej, ktora Kosciol zdecydowanie popiera

Zmoderowano 17.11.2013 godz.19:38 - powód: błąd przy dodawaniu posta (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Iza niezalogowany
17 listopada 2013r. o 19:15
virgo napisał(a): Witaj Izo , napisałaś , jak zwykle ,rzeczowo . Mam pytanie - to Twój komentarz : "Dlatego z jednej strony powinno działać prawo własności i dziedziczenia, a z drugiej solidaryzm społeczny i praca na rzecz dobra wspólnego," - jak Ty wyobrażasz ten solidaryzm społeczny , kiedy jeden będzie miał wiele a drugi nic
??
Czy sądzisz ,że to , co napisałaś ,jest możliwe do zrealizowania choćby dziś i choćby w Polsce ??

Rozważania , rozważania...A konkrety ?? Pozdrawiam :*

Witaj, Virgo, wyobrażam sobie... tak działali kiedyś moi przodkowie i zapewniam Cię, że potrafili się dzielić tak, że inni też mieli coś. Ale zaraz mnie dopadnie Panienka...
Czy jest możliwe obecnie w Polsce ?, za dużo złodziejstwa, prywaty i braku działań na rzecz dobra wspólnego. Tak dużo wartościowych ludzi wyjechało właśnie z braku perspektyw.
Tak z ciekawości zapytam, chciałabyś, aby Twoje dzieci, wnuki, prawnuki... zawsze zaczynały od zera, albo z kredytem? ;)
Miłego :)

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10897
#Anonim10897 nieaktywny
17 listopada 2013r. o 19:33
~Iza napisał(a):
...tak działali kiedyś moi przodkowie i zapewniam Cię, że potrafili się dzielić tak, że inni też mieli coś. Ale zaraz mnie dopadnie Panienka...
Czy jest możliwe obecnie w Polsce ?, za dużo złodziejstwa, prywaty i braku działań na rzecz dobra wspólnego. Tak dużo wartościowych ludzi wyjechało właśnie z braku perspektyw.
Tak z ciekawości zapytam, chciałabyś, aby Twoje dzieci, wnuki, prawnuki... zawsze zaczynały od zera, albo z kredytem? ;)
Miłego :)


Dziękuję za odpowiedź :* choć w dzisiejszych realiach brzmi ona bajkowo ;) Gdybyś była zalogowana , mogłybyśmy szerzej omówić temat , w oparciu o konkrety. A tak...napisałam cos kiedyś w kontekście przeszłości i majątków , spotkało się to z bezrozumną ripostą...Jak to u nas ;) Widzisz Izo , moi przodkowie też byli w stanie dzielić się i utrzymywać wiele , wiele , wiele...Do dziś ich spuścizna jest obecna ( wykorzystywana w rózny sposób)ale już nie dla spadkobierców. ;( Czy chcę by moje dziecko i wnuki zaczynały od zera albo z kredytem ?? Na to Izo , by dziecko nie zaczynało od zera , pracuję ja :D i dość "ostro". Posłużę się sloganem " bo tylko praca narody wzbogaca" ;) jeżeli dziecko będzie obrotne i świetnie wykształcone na dobrych uczelniach (!) , tez potrafi zapewnić sobie godny byt.Więc wszystko sprowadza się do pomnażania przez pracę wielopokoleniową. A co będzie , jeśli historia się powtórzy ?? i chuzarska dzicz , jak nazywa Panienka ,zagarnie wszystko ?? Nic nie jest trwałe a już najmniej prawa własności stanowione przez człowieka :> Można zakończyć to tak : "Dobrze ,że życie nie trwa wieki , że nikt nie wraca z mgieł dalekiej krainy..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Iza niezalogowany
17 listopada 2013r. o 19:48
BPM napisał(a):
Nawet nie mysle, aby przeniesc sie do innych Krajow. Wg niektorych jestem powaznym przedsiebiorca na boleslawieckim rynku. Jestem wierzacym i praktykujacym katolikiem. Dlatego bardzo wazne jest wg mnie pytanie. Czy i jak moze realizowac swoje powolanie chrzescijanin dzialajacy na wolnym rynku?
To pytanie zostalo postawione z cala moca przez Jana pawla II, i to wlasnie w kontekscie przemian w Europie Srodkowo-Wschodniej. Jak stwierdza Ojciec Swiety, istnieje taki kapitalizm, w ktorym katolik powinien czuc sie dosyc obco, ale istnieje tez i taka wersja wersja gospodarki wolnorynkowej, ktora Kosciol zdecydowanie popiera

I to się chwali BPM-ie, ja też nie mogę narzekać :D
Ale pytanie postawiłeś kluczowe, chodzi o odpowiedzialność wobec osób zależnych od Ciebie, na ile jest to możliwe - zagwarantowania im poczucia bezpieczeństwa, godnej płacy, warunków pracy , szacunku i uczciwości. Dość prosta zasada ;). Pomnażanie Twojego majątku zależy w pewnym stopniu od ich pracy, zaangażowania, czy identyfikacji z firmą, ale to Ty podejmujesz decyzje.
Pozdr. :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza