Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Kobiety są piękne
~ niezalogowany
7 grudnia 2013r. o 10:42
też się z Tobą zgadzam E
nie ma piękniejszego widoku
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
7 grudnia 2013r. o 10:44
E napisał(a): .. jak i mężczyźni są piękni,


Wszyscy mężczyźni są tacy sami, mają tylko różne twarze, żeby można ich było rozpoznać! (Marilyn Monroe)

:>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
7 grudnia 2013r. o 10:48
Kobiety bez towarzystwa mężczyzn więdną, a mężczyźni bez kobiet głupieją!
(Antoni Czechow)
:>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9040
#BoEna nieaktywny
7 grudnia 2013r. o 13:19
~m napisał(a): dokladnie, oto chodzi w obróbce nie komercyjnej. ja używam Lightroom 3.5 64 bit. genialna rzecz do pracy na .raw- korekcja jeśli trzeba odcienia koloru, temperatury barw. najczęściej regulacja ekspozycji, głębi czerni, mocy świateł [słońca], wypełnienie światłem ciemniejszych scen.

wszystko nie po to by robić ze zwykłych czy słabych zdjęć robić podobające się karykatury rzeczywistości tylko by uzyskać naturalny obraz, czsami nie ustawimy najlepiej aparatu, czasami obiektyw bedzie potrzebowac pomocy. oczywiscie nie kazde zdjecie mozna w ten sposob poprawic, są granice


I, otóz to.Ja mam kilka fajnych kadrów z dziewczynami,wyszły świetnie.Niestety mój ówczesny aparat nie poradził sobie w ciemnym pomieszczeniu,a lampy jeszcze nie miałam.Matryca w sprzęcie nie najwyższych 'lotów' parametry nie dały rady.Fotografie mocno zaszumiały.Ratowanie tego w programie jest trudno wykonalne .Pracowałam na krzywych, ściągałam też szumy,ale efekt marny.Zdjęcia trafiły do kosza. Szkoda.
Obecnie nowy sprzęt,lampa powinno być technicznie lżej. :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4885
#Anonim4886 nieaktywny
7 grudnia 2013r. o 15:02
~m napisał(a): troche za ciemny masz ten portret mimo to w oryginale, może czas za krótki albo ISO tylko 100.

Jest jak najbardziej prawidłowy ponieważ jest to RAW wywołany bez żadnych profili.
Akurat tego nie podejrzysz w LR (przynajmniej ja tego nie znalazłem), ponieważ zawsze "wywołuje" on z danym profilem, zazwyczaj - Adobe Standard. Czyli plik już na wlocie dostaje podstawową obróbkę.

Tak w ogóle, mało który program pokaże RAW liniowy, czyli bez żadnych ingerencji.
Jednym z nich jest BreezeBrowser
http://www.breezesys.com/BreezeBrowser/index.htm

Można pobrać wersję 15-dniową.
Otwierasz w nim daną fotkę RAW, klikasz - Convert - i w okienku - Conversion Method - wybierasz - Linear.
I to jest właśnie prawdziwy RAW prosto z matrycy, co może dziwić, i dać pojęcie jak bardzo dany obraz jest później "podkręcany"

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
7 grudnia 2013r. o 15:43
,,szary,, :) sorki za zdrobnienie

nie moge Twoich zdjęć krytykować bo nie jestem w tej dziedzinie żadnym autorytetem :D
napisałem tylko to że lubię zdjęcia naturalne ,jak je nazywam -nieustawiane ;)
co do ,,obiektów,, ;)
jak to z obiektami...lepsze i ...gorsze ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4885
#Anonim4886 nieaktywny
7 grudnia 2013r. o 16:06
falco napisał(a): ,,szary,, :) sorki za zdrobnienie

nie moge Twoich zdjęć krytykować bo nie jestem w tej dziedzinie żadnym autorytetem :D
napisałem tylko to że lubię zdjęcia naturalne ,jak je nazywam -nieustawiane ;)
co do ,,obiektów,, ;)
jak to z obiektami...lepsze i ...gorsze ;)


To że wiem, jak powinien smakować dobry kotlet, wcale nie oznacza, że muszę wiedzieć jak go przyrządzić.

A ludzie " z zewnątrz" często widzą więcej od ukierunkowanych fachowców.

Także, spoko !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~otto niezalogowany
7 grudnia 2013r. o 16:34
Ja pamiętam pierwsze zdjęcia Bożeny właściwie to gnioty były ale biegała z tym swoim aparacikiem niskiej klasy a dziś proszę jaki duzy krok do przodu.Wyszkoliła się i ma oko do tego to przyznać trzeba.Jeszcze ją pewnie szaryman szkoli i staje się naprawdę dobrym fotografem.Do tego trzeba mieć smykałkę inaczej super sprzęt ani program nie pomoże.Ona na pewno to ma i szaryman oczywiście też.Gratulacje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza