Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
XLVIII sesja Rady Miasta
11445
PanM
23 lutego 2014r. o 15:36
Prezydent Bolesławca oraz wspierająca go część Rady Miasta okłamali Bolesławian.
Do wyborów szli z hasłem " Po pierwsze mieszkańcy " co sugerowało że będą prowadzić politykę w interesie mieszkańców.Tymczasem realizują jedynie wizjonerskie plany Pana Prezydenta przynoszące długi i trwałe wydatki a "Po pierwsze mieszkańców " przymuszają do spłacania tych wizji.
Dowód ; -- przed ustawą śmieciową MZGK był zakładem rentownym .Znaczy się nie dokładał do interesu "WYWÓZ ŚMIECI "
Po zmianach opłata wzrosła o 50 % a ponad to szykuje się nowa opłata za dzierżawę pojemników.
W międzyczasie pojawiły się w Bolesławcu firmy skupujące niemal wszystkie surowce wtórne .Wielu z Bolesławian segregujących odpady ma niemal puste pojemniki.
Jest segregacja , zmniejszyła się ilość odpadów niesegregowanych a cena znacznie wzrosła.Moim zdaniem jest to skok na kasę po pierwsze mieszkańców.
Woda , ścieki , śmieci , podatek od nieruchomości , cmentarz komunalny , ciepłownia ,targowiska nie są już jednostkami komunalnymi działającymi na rzecz mieszkańców a służą do ukrytej fiskalizacji.
Fiskalizacji niezbędnej do pozyskania środków na spłacenie prezydenckich fantazji.
Najpierw praca , zdrowie , bezpieczeństwo a potem świecidełka i drogie zabaweczki.
Dlaczego my mieszkańcy Bolesławca mamy bezczynnie się przyglądać jak nasze dzieci i wnuki wyjeżdżają za chlebem poza Polskę ?

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
23 lutego 2014r. o 17:48
PanM napisał(a): Woda , ścieki , śmieci , podatek od nieruchomości , cmentarz komunalny , ciepłownia ,targowiska nie są już jednostkami komunalnymi działającymi na rzecz mieszkańców a służą do ukrytej fiskalizacji.
Fiskalizacji niezbędnej do pozyskania środków na spłacenie prezydenckich fantazji.


PanieM kolejny raz jesteś gołosłowny. To wytłumacz mieszkańcom łaskawie na czym polega ta "fiskalizacja"! Nie masz pojęcia o czym piszesz, to raczej ty miewasz fantazje :)

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mieszkańcy niezalogowany
23 lutego 2014r. o 18:19
Na tym,że wszystko drożeje .Napisałem to powoli ,abyś zrozumiał.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
23 lutego 2014r. o 18:26
~mieszkańcy napisał(a): Na tym,że wszystko drożeje .Napisałem to powoli ,abyś zrozumiał.


Infantylne rozumowanie dzieciaka, którego nie stać na lizaczka, więc wini o to wszystko i wszystkich.

Według prawa funkcjonowanie firm komunalnych nie ma nic wspólnego z "fiskalizacją".

PanM brednie pisze i bredniami to tłumaczy.

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
23 lutego 2014r. o 20:53
alter napisał(a):
~mieszkańcy napisał(a): Na tym,że wszystko drożeje .Napisałem to powoli ,abyś zrozumiał.


Infantylne rozumowanie dzieciaka, którego nie stać na lizaczka, więc wini o to wszystko i wszystkich.

Według prawa funkcjonowanie firm komunalnych nie ma nic wspólnego z "fiskalizacją".

PanM brednie pisze i bredniami to tłumaczy.


Mam tu taki namacalny przykład Panie Alter ;
Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Faktura VAT NR FS/****** /* NIE MOGĘ PODAĆ DANYCH OSOBY ZMARŁEJ /
POZYCJA NR 6 / Wykopanie grobu dużego -z rotacji -- 755,42 PLN
POZYCJA NR 7 / Złożenie trumny do grobu ziemnego dużego z rotacji i zakopanie grobu --- 487,92 PLN
POZYCJA NR 10 / Opłata za wydanie zezwolenia i nadzór nad wykopaniem grobu ziemnego --- 281,41 PLN
POZYCJA NR 2 / Opłata za czynności przygotowawcze do pogrzebu , wskazanie miejsca pod grób , przygotowanie dokumentacji , wpis do księgi itp --- 230,05 PLN
POZYCJA NR 1 / Opłata za przyjęcie i wydanie zwłok z chłodni --- 80,25 PLN
POZYCJA NR 11 / Opłata za przechowywanie zwłok w chłodni za każdą rozpoczętą dobę 128,40 razy ilość dni
POZYCJA NR 9 / Opłata za wjazd na cmentarz na ceremonię pogrzebową .Ryczałt za 10 aut. 107,00 PLN

Wymieniłem tu tylko część z pozycji widniejącej na fakturze.Czy powyższa " TWÓRCZOŚĆ " sprawia wrażenie usługi dla klienta czy grabieży na kliencie ?
Moim zdaniem jest to bezduszne bezwzględne i nieludzkie żerowanie na cudzym nieszczęściu przy wykorzystaniu pozycji monopolisty.

Teraz zawodowi hejtarzy mogą sobie poużywać.
Fakturę podpisał nijaki Pan Dariusz Filistyński .

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~adek4454 niezalogowany
23 lutego 2014r. o 21:30
Mamy koniec lutego i już są konieczne zmiany w budżecie miasta?Kto go uchwalał,czyj podpis widnieje pod jak się okazuje "Finansowym bublem"? ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
23 lutego 2014r. o 22:22
PanM napisał(a): Mam tu taki namacalny przykład Panie Alter ;
Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Faktura VAT


PanieM, nie wiesz o czym piszesz, mylisz pojęcia, nie znasz znaczenia terminów, które używasz. Bezduszne jest to, że opiera się PanM na temacie bardzo emocjonalnym, jak opłaty pogrzebowe. To proste granie na obniżki cen komunalnych, granie na podwyżki zarobków, i wszelkie dobroczynne dla mieszkańców rozdawnictwo, które ekonomicznie nigdy nie zrealizuje. To zwykły populizm, celowany
na polityczny kapitał. JAk dotąd nic PAnM nie zrobił dla mieszkańców. Nic nie zrobiła partia Palikota. No chyba, że głosowanie za wiekiem emerytalnym 67. Uśmiech

Firmy komunalne nie mają nic wspólnego z “fiskalizacją”. Dlatego wszelka PanaM argumentacja nie ma sensu! Chyba, że ma PAnM informacje o łamaniu prawa? A wtedy są organa, do których PanM zawsze ma prawo się zwrócić. PanieM proszę wziąć tę fakturę i udać się do prokuratury. To dlatego zapytałem o “mechanizm” fiskalizacji.
To dowodzi, że to PanM fantazjuje Uśmiech

PanieM, dopóki wasza argumentacja merytoryczna będzie na takim poziomie, jak teraz, dopóty nie macie szans
w żadnych wyborach.


Dopisane 23.02.2014r. o godz. 22:22:

"Woda , ścieki , śmieci , podatek od nieruchomości , cmentarz komunalny , ciepłownia ,targowiska nie są już jednostkami komunalnymi działającymi na rzecz mieszkańców a służą do ukrytej fiskalizacji.
Fiskalizacji niezbędnej do pozyskania środków na spłacenie prezydenckich fantazji."

W powyższej wypowiedzi PanM zawarł zarzut => "ukrytej fiskalizacji" "do pozyskania środków na spłacenie prezydenckich fantazji" ... a to już pomówienia, na które trzeba mieć twarde dowody, ponieważ to są sugestie o działaniu wbrew prawu. To mnie utwierdza, że PanM brakuje odpowiedzialności, i jak mi się zdaje mentalność "grochu z kapustą, czytaj: wrzucanie wszystkiego do jednego gara" co z merytorycznymi argumentami nie ma nic wspólnego.

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
23 lutego 2014r. o 22:30
Cos jest w tym co pisze PanM.
Te oplaty pogrzebowe to sciema. Oplata za wjazd na cmentarz - ryczal na 10 aut 100 zl? Kosmos.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.