Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Duże promocje w Orce
~pecik niezalogowany
9 czerwca 2014r. o 23:02
~proszę o odpowiedź napisał(a): Pecik , co ty masz do powiedzenia na ten temat ? Nie wiesz nic , więc się nie wciskaj. Za wszelką cenę chcesz zaistnieć na forum. Zamilcz , jak nie masz nic sensownego do powiedzenia !

O odpowiedź proszę osoby , które zajmują się w "Orce" tymi sprawami . Albo ..może redaktorzy przeprowadzą na ten temat rozmowę z kierownictwem "Orki" i coś napiszą na ten temat :>

Zaistnieć na forum? Nie ośmieszaj sie :) ja nawet zarejestrowany nie jestem. A na odpowiedzi "nikogo" liczysz na furum w malowaznym temacie? Idz do redakcji i z imienia i nazwiska "zapodaj " temat, jeszcze zapytaj o podpaski i tampony :/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~proszę o odpowiedź kadrę ORKI niezalogowany
10 czerwca 2014r. o 15:58
Jak często i w jakie dni tygodnia wymieniana jest woda we wszystkich basenach ?

Dlaczego wchodzący na basen , zwilżają tylko kostiumy kąpielowe pod prysznicem a nie myją ciała ? (proponuję obszerny instruktaż przed wpuszczeniem na pływalnię )

Czy można wchodzić na basen w pampersach ?

Jak często kontroluje SANEPID czystość wody w basenach ? Czy wyniki tych badań podawane są do wiadomości publicznej ?

Mam nadzieję ,że otrzymam odpowiedź od kadry ORKI. Sa to pytania , które zadają sobie korzystający z "uroków" parku wodnego. zadających tego typu pytania - jest mniejszość...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 czerwca 2014r. o 17:54
~proszę o odpowiedź kadrę ORKI napisał(a): Jak często i w jakie dni tygodnia wymieniana jest woda we wszystkich basenach ?

Dlaczego wchodzący na basen , zwilżają tylko kostiumy kąpielowe pod prysznicem a nie myją ciała ? (proponuję obszerny instruktaż przed wpuszczeniem na pływalnię )

Czy można wchodzić na basen w pampersach ?

Jak często kontroluje SANEPID czystość wody w basenach ? Czy wyniki tych badań podawane są do wiadomości publicznej ?

Mam nadzieję ,że otrzymam odpowiedź od kadry ORKI. Sa to pytania , które zadają sobie korzystający z "uroków" parku wodnego. zadających tego typu pytania - jest mniejszość...


Po pierwsze nie tu jest miejsce na takie pytania, czy Ty myślisz, że ktokolwiek z kierownictwa odpowie na forum?? Naiwne myślenie. Zresztą będą mieli racje. Jak chcesz się czegoś dowiedzieć to wystosuj pismo do prezesa, wyślij mu poleconym za zwrotnym potwierdzeniem a nie wątek zaśmiecasz. Nie jestem pracownikiem ale stałym użytkownikiem tego basenu i postaram się Tobie odpowiedzieć.
Kwestia nie mycia się, a jedynie zwilżania ciała należy do kultury i higieny osobistej korzystających- niestety jest na niskim poziomie. Ale Ty mi powiedz jakie widzisz rozwiązanie? Piktogramy, plakaty, czy może dodatkowy pracownik, który skontroluje czy klient się dobrze umył? Ja m.in. dlatego nie korzystam z jacuzii ponieważ tam zwykle "domywają" się brudasy-przepraszam jeśli kogoś uraziłem.
Na basen można wchodzić w pampersach, nawet należy w przypadku małych dzieci, które nie rozumieją że siusiu do wody nie robimy albo jeszcze nie potrafią utrzymać moczu. Są to specjalne pampersy przeznaczone do kąpieli właśnie. Technika idzie do przodu chłopie/dziewczyno.
A co do pytania o wymianę wody to policz sobie ile m3 wody mieści się w basenach (obliczanie objętości brył tu masz sportowy 25x12,5 m, mogę się trochę mylić) następnie policz ile ta woda i jej ogrzanie kosztuje i sam sobie odpowiedz na pytanie. To nie jest koszt równy wymianie wody w wannie. Dlatego też stosuje się środki dezynfekcyjne, w tym przypadku niestety chlor zamiast nowocześniejszego systemu ozonowania wody(trudno mleko się wylało). Na ostatnie pytanie niestety Ci nie odpowiem ale gdyby woda nie spełniała norm bakteriologicznych to by decyzją administracyjną zamknęli obiekt do czasu usunięcia problemu. No chyba że sanepid się podkłada bo jest układ z miastem, że tego obiektu nie wolno zamknąć ale to musiałby być jakiś kamikadze żeby brać taką odpowiedzialność na klatę. Tyle w tym temacie, spadam na basen. Miłego dnia. :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 czerwca 2014r. o 19:13
~proszę o odpowiedź kadrę ORKI napisał(a): Jak często i w jakie dni tygodnia wymieniana jest woda we wszystkich basenach ?

Dlaczego wchodzący na basen , zwilżają tylko kostiumy kąpielowe pod prysznicem a nie myją ciała ? (proponuję obszerny instruktaż przed wpuszczeniem na pływalnię )

Czy można wchodzić na basen w pampersach ?

Jak często kontroluje SANEPID czystość wody w basenach ? Czy wyniki tych badań podawane są do wiadomości publicznej ?

Mam nadzieję ,że otrzymam odpowiedź od kadry ORKI. Sa to pytania , które zadają sobie korzystający z "uroków" parku wodnego. zadających tego typu pytania - jest mniejszość...


brodzik i whirpoole - zmiana wody codziennie, reszta co 2gi dzień,

dlaczego? nie wiem :)

Można, pod wrunkiem że sa to pampersy specjalnie przeznaczone do użytku w wodzie,

wyniki są dostapne w biurze
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 czerwca 2014r. o 19:39
Zmiana? chyba masz na myśli puszczenie przez filtry :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Pani z Bolesławca niezalogowany
10 czerwca 2014r. o 19:52
W sprawie szczegółowych informacji odnośnie kontroli "ORKI" najlepiej udać się do Sanepidu przy ul. Górników 8 i poprosić o rozmowę z bardzo sympatyczną Panią w sekretariacie - blond włosy i bodajże ma na imię Jola.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~MAMA niezalogowany
11 czerwca 2014r. o 3:51
Dziękuje Pani Joli za autopromocje:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10897
#Anonim10897 nieaktywny
11 czerwca 2014r. o 14:41
~ napisał(a): Po pierwsze nie tu jest miejsce na takie pytania, czy Ty myślisz, że ktokolwiek z kierownictwa odpowie na forum?? (..).
Kwestia nie mycia się, a jedynie zwilżania ciała należy do kultury i higieny osobistej korzystających- niestety jest na niskim poziomie. Ale Ty mi powiedz jakie widzisz rozwiązanie?(...) policz ile ta woda i jej ogrzanie kosztuje i sam sobie odpowiedz na pytanie. To nie jest koszt równy wymianie wody w wannie.


Dołożę swoje trzy grosze do tematu. Też jestem częstym użytkownikiem basenu.
Myślę ,że skoro basen jest publiczny , to osoba zadająca ww pytania na forum publicznym , powinna otrzymać odpowiedź od kadry zarządzającej basenem również na forum publicznym.To nie tajemnica , temat dotyczy zdrowia mieszkańców , użytkowników basenu.
Nazywasz "kulturą" sprawę braku higieny przed wejściem na pływalnię. To ewidentny BRAK KULTURY! Niejednokrotnie , jestem świadkiem , jak panie po przebraniu się , od razy lecą na pływalnię , bez - nawet - zamoczenia kostiumu. Czyżby to nawyki prastare jeszcze , że "kto pierwszy w kolejce ten lepszy?" Jak rozwiązać problem ?Bardzo prosto - zamiast fajnej muzyczki z głośników , niech lecą komunikaty w stylu "przed wejściem na basen , prosimy o umycie całego ciała pod prysznicem" . Taki komunikat pozwoli korzystającym "napiętnować" tych , którzy nie myją się przed wejściem, chociażby zawołaniem " hej , pani , dlaczego się nie umyłas?" Wystarczy chyba kilka razy...mam nadzieję.

I ostatnia sprawa związana z Twoim komentarzem - koszt wymiany wody. Że to nie jest wanna , to korzystający i zarządzający wiedzą. Co obchodzi korzystającego koszt wymiany wody ? On chce mieć czystą pod względem bakteriologicznym wodę ( proponuję wyniki badań wody pod względem czystości wywiesić na tablicy chociażby przy kasie ) i mieć tym samym gwarancję zdrowia !
Basen , prawdopodobnie , w całej Polsce nie przynosi zysków z działalności. W B-cu został sprzedany przez Miasto dla ZEC . Czy w takiej sytuacji nie może zajść przypuszczenie , iż stratę na działalności basenu mogą pokrywać wszyscy mieszkańcy miasta do których ZEC dostarcza ciepło ( chodzi o ich lokale ) ? Przecież bardzo łatwo jest podwyższyć li tylko koszt jednej kilokalorii ciepła i...po krzyku.Albo cenę "przesyłową" :P Więc summa summarum - kosztem wymiany wody w basenach Ty się nie przejmuj. ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego