Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

traktowanie bezdomnych

11564
#wilczek nieaktywny
30 lipca 2014r. o 23:32
Większość z was pewnie zna bezdomnego młodego faceta, który chodzi od marketu do marketu, odstawia wózki i prosi o jakieś drobne. Od jakiegoś czasu zaczepiał mnie i prosił o pieniądze ale nigdy nie chciałem mu dać ze względu na dość oczywistą sprawę że pewnie by to przepił i to mu powiedziałem. Nie raz z nim pogadałem, poczęstowałem go papierosem. Zawsze był uprzejmy w stosunku do mnie, przywitał się podziękował itd.

Dzisiaj sytuacja była troszkę inna. Zaczepił mnie jak zwykle, lecz nie prosił o pieniądze zapytał mnie czy kupił bym mu bułkę i pasztet bo jest głodny a nikt nie chce mu nic dać cały dzień. Zrobiłem mu zakupy dużo więcej niż to o co prosił, ja od tego nie zbiednieje a on przynajmniej zje coś dobrego.

Teraz czemu o tym pisze, dlatego że zastanawiam się jakim społeczeństwem się stajemy. Kraj wielce katolicki a nikt nie chce nakarmić głodnego człowieka. Większość ludzi uważa się za dobrych a bezdomnych mijają dużym łukiem a to przecież są tacy sami ludzie jak my.

Wiem że zaraz poleje się duża ilość jadu odnośnie bezdomnych itd bo hejterzy muszą się wyładować, mam do gdzieś! Zastanówcie się sami dla siebie co ostatnio dobrego zrobiliście dla drugiego człowieka.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ziutek niezalogowany
31 lipca 2014r. o 0:04
Czy To Ten Co Nieraz Urzęduje Pod Biedronka Na Chrobrego
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4783
#Quuczy nieaktywny
31 lipca 2014r. o 0:56
Tak, Ty mu kupisz bułkę i pasztet, paru innych da mu po pare złoty i tak każdego wieczoru jest w żabce na Jana Pawła/Asnyka i kupuje Rompery. Brawo.
Ma ręce, ma nogi, głowę? To niech się weźmie do roboty, chociażby do spółdzielni klatki sprzątać.


//Quczy

Once a White Eagle, always a White Eagle.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Kacper Kret niezalogowany
31 lipca 2014r. o 1:21
Quuczy?
Wiesz czym jest perspektywa?
Nie wiesz ignorancie jeden.
(...)
Znasz Pana osobiście, może jego pamiętnik czytałeś? Może wiesz co myśli i doskonale znasz jego sytuację? Stawiasz tak odważną tezę na podstawie czego?

Twoje słowa dają pełen pogląd na Twoją osobę.
Jesteś w swoich poglądach osamotniony.

Szczęśliwego życia (ironizuję)

Zmoderowano 31.07.2014 godz.9:56 - powód: złośliwości (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
31 lipca 2014r. o 9:23
Jeżeli ktoś prosi o jedzenie a nie o pieniądze to trzeba takiego człowieka nakarmić...ja pieniędzy nigdy nie dam ale jedzenia nigdy nie odmówię.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
31 lipca 2014r. o 11:01
Głodnego nakarmić, spragnionego napoić, strapionego pocieszyć, to powinności każdego przyzwoitego człowieka, niekoniecznie będącego Katolikiem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
31 lipca 2014r. o 11:39
ci co mają kupe kasy napewno nie kupią nic bo są to skompcy którzy potraktują taką osobe jak wroga bo nie wiedzą co to bieda,a ci co są przeciętni i nie liczy im sie w życiu tylko pieniądz pomogą zawsze taka jest zasada ,ja też bym pomógł jak by ktoś mnie poprosił o bułke.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~asd niezalogowany
31 lipca 2014r. o 11:49
uwazaj zeby ci teraz samochodu farbą nie oblali, bos sie musial chwalic wiielki katolu :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego