Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Breslau powraca do Niemiec

~ niezalogowany
10 września 2014r. o 11:57
rafi napisał(a): Może i stosujemy ale może tak jest łatwiej ??


Im tez jest łatwiej, to żaden argument, a tym bardziej zarzut. Są u siebie i nazywają po niemiecku miasta ( które w przeszłości były niemieckimi). My także używamy polskich nazw: Lwów a nie Lwiw, Stanisławów a nie Iwano-Frankowsk itd.
Dla mnie nie do zaakceptowania jest stosowanie na tablicach drogowych na Opolszczyźnie niemieckich nazw miejscowości, gdzie w tychże miejscowościach ( a to wielokrotnie sprawdzałem np. w Gogolinie, Zdzieszowicach) nikt w mowie potocznej nie używa niemieckich nazw i słusznie bo to są miasta w Polsce zamieszkałe przez obywateli polskich, czasami posiadających sympatie do Niemców a to nie jest, moim zdaniem, jeszcze argument do stosowania niemieckich nazw tychże miejscowości przez ich władze lokalne.

Zmoderowano 10.09.2014 godz.13:11 - powód: zbędne cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 września 2014r. o 12:10
rafi napisał(a): My też używamy polskich nazw np. Lipsk a nie Leipzig, Drezno a nie Dresden itp.
Może i stosujemy ale może tak jest łatwiej ??
A może Niemcom też tak jest łatwiej?
A co do nazw niemieckich w okolicach Opola, to u Niemców na Łużycach, na przykład w okolicach Budziszyna (Bautzen) jest podobnie i jakoś nikt z tego powodu afery nie robi.

Zmoderowano 10.09.2014 godz.13:11 - powód: zbędne cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2438
#rafi nieaktywny
10 września 2014r. o 12:43
~ napisał(a): Im tez jest łatwiej, to żaden argument, a tym bardziej zarzut. Są u siebie
i nazywają po niemiecku miasta ( które w przeszłości były niemieckimi). My także używamy polskich nazw: Lwów a nie Lwiw, Stanisławów a nie Iwano-Frankowsk itd.
Dla mnie nie do zaakceptowania jest stosowanie na tablicach drogowych na Opolszczyźnie niemieckich nazw miejscowości, gdzie w tychże miejscowościach ( a to wielokrotnie sprawdzałem np. w Gogolinie, Zdzieszowicach) nikt w mowie potocznej nie używa niemieckich nazw i słusznie bo to są miasta w Polsce
zamieszkałe przez obywateli polskich, czasami posiadających sympatie do Niemców a to nie jest, moim zdaniem, jeszcze argument do stosowania niemieckich nazw tychże miejscowości przez ich władze lokalne.
Może i masz racje ale na Opolszczyznie będą stosowane tablice dwóch językach bo tak było wcześniej tylko usunięto. Mówisz że to są Polskie miasta ale zamieszkałe też przez obywateli z Niemiec i to dla nich ma być ułatwienie może się tam tych nazw nie używa ale dla Niemców może to być łatwiej

Zmoderowano 10.09.2014 godz.13:12 - powód: zbędne cytowanie (moderator)

Lej na anonimów to wyrzutki bolec info. Wywalają swoje łzy na forum ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucz-nick niezalogowany
10 września 2014r. o 12:55
a co w tym dziwnego ?? to i tak długo pisali po polsku znaki dla takich cymbałów (jak każdy wie)każdy kraj ma znaki drogowe w swoim języku tak mówi traktat międzynarodowy .(...)

Zmoderowano 10.09.2014 godz.13:12 - powód: spam (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2438
#rafi nieaktywny
10 września 2014r. o 12:59
Mają prawo mają ;) tylko dlaczego stosują nazwy których się u nas nie stosuje ?? to że my mówimy ich nazwy swoim języku to ok a dlaczego stosują swoje stare nazwy ?? i wprowadzają przy tym w błąd

Lej na anonimów to wyrzutki bolec info. Wywalają swoje łzy na forum ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucz-nick niezalogowany
10 września 2014r. o 13:18
rafi napisał(a): Mają prawo mają ;) tylko dlaczego stosują nazwy których się u nas nie stosuje ?? to że my mówimy ich nazwy swoim języku to ok a dlaczego stosują swoje stare nazwy ?? i wprowadzają przy tym w błąd
co ty bredzisz ?? chłopcze,jeżeli na tablicy przed drogowskazowej widnieje napis Breslau i kieruje na Wrocław,a tablica stoi w Niemiec to w czym problem ?? gdyby taka tablica stała w polsce to może byłby problem,rufio daj na luz,(...)

Zmoderowano 10.09.2014 godz.13:20 - powód: ubliżanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2438
#rafi nieaktywny
10 września 2014r. o 15:13
~klucz-nick napisał(a):
rafi napisał(a): Mają prawo mają ;) tylko dlaczego stosują nazwy których się u nas nie stosuje ?? to że my mówimy ich nazwy swoim języku to ok a dlaczego stosują swoje stare nazwy ?? i wprowadzają przy tym w błąd
co ty bredzisz ?? chłopcze,jeżeli na tablicy przed drogowskazowej widnieje napis Breslau i kieruje na Wrocław,a tablica stoi w Niemiec to w czym problem ?? gdyby taka tablica stała w polsce to może byłby problem,rufio daj na luz,(...)Zmoderowano 10.09.2014 godz.13:20 - powód: ubliżanie (moderator)
Nie mów do mnie chłopcze bo nie jestem dla ciebie chłopcem i jak do mnie piszesz to z kulturą proszę się zwracać w przeciwnym wypadku nie będę odpowiadał ludzią którzy nie mają za grosza kultury. A teraz wyjaśnienie nazwa Breslau nie jest nazwą stosowaną w Polsce i ma to do rzeczy że znak stoi nie daleko granicy z Polską. A więc jeżeli ja polski kierowca jadę sobie tą drogą Niemiecką i widzię znak Breslau a nie Wrocław to mogę być zmylony dlatego powinno się stosować nazwę dodatkowo Polską nie widzie problemu ze stosowaniem owej nazwy ale my jej nie stosujemy i nie ma już takich nazw więc w jakim celu się to stosuję ??

Lej na anonimów to wyrzutki bolec info. Wywalają swoje łzy na forum ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~kierownik niezalogowany
10 września 2014r. o 15:27
Tak więc należy wystosować odpowiednią petycję do władz niemieckich aby w ten sposób nie zmylić polskiego kierowcy. Swoja drogą wytłumacz mi jak można się w takim wypadku pomylić i jakie to mogą być tego skutki?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMAMrowka zaprasza