Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Breslau powraca do Niemiec

~ niezalogowany
10 września 2014r. o 15:37
Nasi wrócą. Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród, Nie damy pogrześć mowy!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 września 2014r. o 15:46
gazeta polska sie osmiesza z tym artykulem. praktkuje sie uzywanie nazw np polskich dla obcych miast np Paryz nie paris czy londyn nie london, nowy jork nie new york. rjp zaleca mowienie chocieboz a nie cottbus, zytawa nie zittau. po co cala ta afera? dla nich wroclaw to breslau, dla nas paris to paryz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~kicu niezalogowany
10 września 2014r. o 15:48
Nasi też mówią że jechali auto-banem....a nie autostradą w czym problem , zwłaszcza świeżo upieczeni pseudoturyści .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 września 2014r. o 15:55
~kicu napisał(a): Nasi też mówią że jechali auto-banem....a nie autostradą w czym problem ...


Bystry to Ty raczej nie jesteś! :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucz-nick niezalogowany
10 września 2014r. o 15:55
rafi napisał(a): ja polski kierowca
z tego co wiem to nie masz prawa jazdy,a jak się gdzieś wybierasz to weż nawigacje lub mapę,jeżdze 20 lat po niemiec i europie i nigdy nie zauważyłem tego problemu,ale chyba przez to że siedzę na fotelu kierowcy,powodzenia rufio w bolcu sie nie zgub,lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znależć znak.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 września 2014r. o 16:03
rafi napisał(a): A teraz wyjaśnienie nazwa Breslau nie jest nazwą stosowaną w Polsce


dlatego nic tobie do tego. jest to niemiecka nazwa historyczna stosowana przez niemcow. Poza tym jezdzac dosyc czesta A4 widze znaki dwujezyczne po D stronie.

Ktoś napisał: i ma to do rzeczy że znak stoi nie daleko granicy z Polską.


pisz na berdyczow. Nikt nie bedzie im dyktowal jakich okreslen maja nazywac, tak samo nie zycze sobie aby ktos nam zwracal uwage, abysmy uzywali Lviv zamiast Lwow lub München zamiast Monachium (to drugie nie ma nawet uzasadnienia historycznego)

Ktoś napisał: A więc jeżeli ja polski kierowca jadę sobie tą drogą Niemiecką i widzię znak Breslau a nie Wrocław to mogę być zmylony

dlatego dl a mat.olkow niemcy dodatkowo wpisuja duze litery PL i strzalke :D

Ktoś napisał: w jakim celu się to stosuję ??


zapytaj Hansa a nie sie domyslasz. Protestowales jak pl PANSTWOWA TV wyemitowala Nazi Mutter Nazi Vater?? nie? to sie teraz nie napinaj, spinko internetowa
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 września 2014r. o 17:04
~ napisał(a): dlatego dl a mat.olkow niemcy dodatkowo wpisuja duze litery PL i strzalke :D


Jeżeli Breslau PL i strzałka oznacza np: dla francuza, hiszpana itd. Wrocław to Nobrain PL i strzałka wyznacza kierunek na Ciebie!

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 września 2014r. o 17:33
w Polsce na tablicach z odleglosciami czesto pisze sie "paryz 100 km" itp tymczasem dla anglika czy francuza nie ma takiego miasta jak paryz, jest paris. przestancie sie ludzie osmieszac

Zmoderowano 10.09.2014 godz.17:44 - powód: topposting (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.