Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Odchodzi era pracodawcy
1
emem
31 grudnia 2014r. o 8:13
falco napisał(a): kilka dni postoju dla przykładowego Badera to straty w produkcji spotęgowane karami umownymi ... to jedyny sposób na walkę o godziwe stawki i szacunek pracodawcy a nie biadolenie że mało sieę zarabia,nie dostaje się przysłowiowego ''karpiowego'' czy talonów :D


Falco, starata dla przykladowego Badera, to nie jest czasem strata dla pracownikow Badera? Firma nie wyrobi zakladanego targetu albo nie dostarczy produktu na czas, to klient pojdzie do innej firmy, a firma nie bedzie miala zlecen i bedzie musiala pracownikow zwolnic.
Jesli chcesz cos zmienic to zmien firme, w innej wynegocjuj lepsze warunki odpowiadajace Twoim kompetencjom i tyle. Ewentualnie - wlasna dzialalnosc gospodarcza.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
31 grudnia 2014r. o 8:40
znacie tu jedno przedsiębiorstwo ,firmę prywatną gdzie istnieją formalnie tzw. związki zawodowe? :D

nie piszcie tu o służbie zdrowia ... :D bo uznam to za robienie sobie ''jaj'' ;)


Dopisane 31.12.2014r. o godz. 08:36:



strata dla pracowników?...będą musieli ich zwolnić?
pracownicy -''niewolnicy'' znajdą sobie innego pracodawcę który widząc jak zachowali sie ludzie w tej czy innej firmie zacznie ich godnie wynagradzać za ciężką pracę a z tego co wiem praca w Baderze nie należy do lekkich ...(tego nikt tam nie docenia)
co do zwolnień...myślisz że tę bzdury o spadku bezrobocia w Bolesławcu to prawda?...nie bądz naiwny ;)
nie ja jeden miałem w du... podpisywanie jakiegoś świstka w UP i tylko po to nie wracałem do kraju z pracy poza jego granicami...robi to mnóstwo osób z Bolesławca ;)

co pracownik może ''wynegocjować'' jak to piszesz
przy tym wszechrządzącym w tym grajdole kolesiostwie i oczywistej dla mnie zmowie ''cenowej'' bolesławieckich pseudo przedsiębiorców , faktycznie niewiele może...

potrzebny jest tutaj potężny wstrząs ,konkretne uderzenie ogółu a jeśli trzeba ''wyjście na ulicę''
obrońca trwającego obecnie ''systemu'' zapewne nie postraszy mnie pociągnięciem do odpowiedzialności za sianie ''treści wywrotowych'' bo jego nieobecność tutaj świadczyć może i o tym że sam być może teraz zapierdziela '' na zmywaku'' w Iralndii... :D

proponujesz założyć działalność?...zanim ją zaczniesz już musisz zapłacić ZUS ;)
czy to normalne?...jeszcze nic nie zarobiłeś a już pazerne państwo chce Cię ''doić'' ;)

ja mam to szczęście że nic od państwa nie chcę ale i nic bezpośrednio mu nie dam...


Dopisane 31.12.2014r. o godz. 08:40:


~r Opublikowane: 2014-12-30 22:31:59 - IP: 83.27.160.*********


~r
Zdjęć: 0
Postów:

Stopa bezrobocia w powiatowym urzedzie pracy spada ponieważ oni wyrzucili wielu bezrobotnych ze swojego urzedu .... za byle co...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź


~ Opublikowane: 2014-12-30 22:56:58 - IP: 82.177.219.*********


~
Zdjęć: 0
Postów:


~r napisał(a):
Stopa bezrobocia w powiatowym urzedzie pracy spada ponieważ oni wyrzucili wielu bezrobotnych ze swojego urzedu .... za byle co...


Stopa bezrobocia spada, bo nie wszyscy bezrobotni rejestrują się w PUP


czytałeś komentarze? :D
to ''real'' bolesławiecki... ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2798
#inetwlan nieaktywny
31 grudnia 2014r. o 9:17
emem napisał(a):
falco napisał(a): kilka dni postoju dla przykładowego Badera to straty w produkcji spotęgowane karami umownymi ... to jedyny sposób na walkę o godziwe stawki i szacunek pracodawcy a nie biadolenie że mało sieę zarabia,nie dostaje się przysłowiowego ''karpiowego'' czy talonów :D


Falco, starata dla przykladowego Badera, to nie jest czasem strata dla pracownikow Badera? Firma nie wyrobi zakladanego targetu albo nie dostarczy produktu na czas, to klient pojdzie do innej firmy, a firma nie bedzie miala zlecen i bedzie musiala pracownikow zwolnic.
Jesli chcesz cos zmienic to zmien firme, w innej wynegocjuj lepsze warunki odpowiadajace Twoim kompetencjom i tyle. Ewentualnie - wlasna dzialalnosc gospodarcza.


Najlepszym przykładem działania związków i wymuszania strajkami itp "ugody" są polskie stocznie, nieistniejące.
PKP też miało związki, teraz ma spółki.

A płace i zatrudnienie są uwarunkowane sytuacją rynkową,
a na to wpływ ma sytuacja polityczna itd - czyli nie wiadomo co.
A jak nie wiadomo o co chodzi - to chodzi o pieniądze.

Wystarczy podnieść stopę wolną od podatków i obniżyć podatki pośrednie, to nadwyżka pozostająca w kasach przedsiębiorstw zostanie zainwestowana w miejsca pracy i płace.
Jeśli będzie większy obrót pieniądza to z mniejszej stawki podatkowej spłynie tyle samo do skarbu PAŃSTWA.
Takie proste a takie skomplikowane.

Polska to dziwny kraj
- przedsiębiorca tyle ma
- na ile "Państwo" mu pozwoli, tylko że państwo to my.
...
- LITWA wprowadza euro
Jednej z najniższych podatków od firm w Europie. Tylko 5 % lub 15 %.
...


Dopisane 31.12.2014r. o godz. 09:12:

Teraz w TV słyszę że wydajemy 5 miliardów dla urzędników
bo
bo im się należą - pozostałość po KOMUNIE
nie za dobre wyniki w pracy itd, tylko się należy i już


Dopisane 31.12.2014r. o godz. 09:14:

To premia 13
za co pytam?


Dopisane 31.12.2014r. o godz. 09:17:

http://natemat.pl/90023,trzynastki-czyli-5-miliardow-zl-w-prezencie-dla-urzednikow-od-wdziecznego-narodu

<b>**** www.gabelek.eu **** www.inet-wlan.pl **** bądź co bądź nie bądź łabądź **** ====== SPRAWNY MONITORING w zasięgu Twojej ręki ====== ALARMY ======
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
31 grudnia 2014r. o 9:24
:)
dobre!!! :D
a ja właśnie słyszę w tiwi -bo w kuchni szykuję się już na wieczór- ;)
że Gessler wraz z prezydentem Słupska Biedroniem przygotowali pół tony sylwestrowego bigosu którym raczyć będą bawiących się w sylwestrową noc mieszkańców... :)
co na to ''nasz prezydent''?
ano zapewne zje swój bigos sfinansowany z diety jaką mu podali na ''tacy'' wieloletni ,oddani ''wyborcy'' i przyboczni klakierzy... ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2798
#inetwlan nieaktywny
31 grudnia 2014r. o 9:35
falco napisał(a): :)
dobre!!! :D
a ja właśnie słyszę w tiwi -bo w kuchni szykuję się już na wieczór- ;)
że Gessler wraz z prezydentem Słupska Biedroniem przygotowali pół tony sylwestrowego bigosu którym raczyć będą bawiących się w sylwestrową noc mieszkańców... :)
co na to ''nasz prezydent''?
ano zapewne zje swój bigos sfinansowany z diety jaką mu podali na ''tacy'' wieloletni ,oddani ''wyborcy'' i przyboczni klakierzy... ;)


Dla chcącego nic trudnego
- ciekawi mnie jaką pensję ma ten Biedroń?
;)

<b>**** www.gabelek.eu **** www.inet-wlan.pl **** bądź co bądź nie bądź łabądź **** ====== SPRAWNY MONITORING w zasięgu Twojej ręki ====== ALARMY ======
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
31 grudnia 2014r. o 9:46
znajdę troszkę czasu ,poszukam... :)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2798
#inetwlan nieaktywny
31 grudnia 2014r. o 10:42
W takiej sytuacji nie pozostaje nic jak złożyć życzenia Noworoczne

[img=1420018519_y6a3wsq.jpg]



Dopisane 31.12.2014r. o godz. 10:42:

falco napisał(a): znajdę troszkę czasu ,poszukam... :)

Biedroń ma brutto 10500zł
:)
"Jako poseł Robert Biedroń (38 l.) zarabiał ponad 14 tys. zł – to dieta i uposażenie. Latał po świecie jako delegat Sejmu do Rady Europy i innych ważnych gremiów. Bywał też w telewizjach, w najlepszym czasie antenowym. A teraz? Został na chwilę bohaterem mediów, nawet światowych, ale jako prezydent Słupska zarobi 10,5 tys. zł miesięcznie. Będzie musiał też znaleźć sobie mieszkanie"
http://www.fakt.pl/polityka/prezydent-slupska-robert-biedron-bedzie-zarabial-mniej-niz-jako-posel,artykuly,507602.html

:)

<b>**** www.gabelek.eu **** www.inet-wlan.pl **** bądź co bądź nie bądź łabądź **** ====== SPRAWNY MONITORING w zasięgu Twojej ręki ====== ALARMY ======
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
31 grudnia 2014r. o 11:43
jak widzę wyręczyłeś mnie :)

i co widzę?...będzie mniej zarabiał a mimo wszystko nie chce być (P)osłem ;)
ot ''wstrętny'' gej :) ...pokazał środkowy palec ''prawym i sprawiedliwym'' lubiącym klimaty madryckie... ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza