Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Znaczny spadek stopy bezrobocia
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
1 czerwca 2015r. o 20:51
~ napisał(a): .... I ich statystyki można sobie wsadzić.


Amen ... w dupę.

Przypomnę odwieczną zasadę , jeśli głowę masz w piekarniku , a nogi w lodówce , to jesteś w klimacie umiarkowanym. Cóż z tego , że statystyki są takie optymistyczne , skoro w nowoczesnych obozach koncentracyjnych , zwanych dla nie poznaki wolnymi strefami ekonomicznymi Polacy i Polki za miskę ryżu zapierdzielają ? I nie starcza Im na rachunki. No dawać pracownicy Wykrot . Powiedzcie , że kłamię :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13666
#Malenka91 nieaktywny
1 czerwca 2015r. o 20:55
Nie tylko pracownicy Wykrot mogliby się wypowiedzieć..

[...] nie szukaj perfekcji. Naucz się żyć z myślą, że wady są częścią doskonałości...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~majętny Stef niezalogowany
1 czerwca 2015r. o 20:57
Malenka91 napisał(a): Bo akurat na PUP nie można liczyc wg. I ich statystyki można sobie wsadzić.


Tak na prawdę PUP nie jest od tego żeby na niego liczyć, on nie jest od szukania pracy bezrobotnym.. Ma jedynie w tym pomagać.. i mobilizować do tego.. a jeśli sami nie pracy nie szukamy to nie zwalajmy winny na PUP że jest beznadziejny..
Jak się chce to się znajdzie sposób i chęć by pracować

W obozie też był motywator, nazywał się Kapo. A to że ludzie padali jak muchy to tylko ich beznadzieja była bo kapo dobrze pracował.
Pracuje się za pieniądze a nie michę ryżu. Za michę ryżu to się odwala pańszczyznę.
Z pańszczyzny płaciło się dziesięcinę a w PUP chcą osiemdziesięcinę :D

W dobie komputerów i dysków twardych nie trzeba pytać bezrobotnego który się rejestruje po raz dziesiąty o to samo.
Za każdym razem trzeba wypełnić im dokument, podać dane osobowe, skserować dowód, podać nip i pesel a Bolesławiec z powiatem liczy 70 tysięcy osób.
Wszystkie dane zmieszczą się na jednym dysku twardym.
PUP jest tylko i wyłącznie dla urzędasów.

PUP z powodzeniem mogą zastąpić dane z ZUS i US bo tam są dane faktyczne kto pracuje i za ile. Wszystko można wywnioskować z PITu ale urzędasy muszą powielać papiery więc mamy PUP.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13666
#Malenka91 nieaktywny
1 czerwca 2015r. o 21:00
Sorry, taki mamy klimat :D

[...] nie szukaj perfekcji. Naucz się żyć z myślą, że wady są częścią doskonałości...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
2 czerwca 2015r. o 4:56
Słuszne uwagi Stefan . :) Od siebie dodam , że z doktryny neoliberalnej płynie jeszcze taka kwestia . Jak Ludzie nie mają co robić , to zajmują się papierologią. Nie wiem , jak Stwórca mógł do tego dopuścić , że ważniejsza jest sprawozdawczość , niż konkretna praca :| Ty też chyba nie wiesz :)

Malutka , a w jakim obozie koncentracyjnym pracujesz , jeśli wiedzieć mogę ? :)

Może będę miał z tego jakie korzyści majątkowe , dlatego pytam :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13666
#Malenka91 nieaktywny
2 czerwca 2015r. o 6:38
Pannazdzieckiem napisał(a):

Malutka , a w jakim obozie koncentracyjnym pracujesz , jeśli wiedzieć mogę ? :)

Może będę miał z tego jakie korzyści majątkowe , dlatego pytam :)


A tu Cię rozczaruje, jestem osobą bezrobotną zarejestrowana w PUPie. A przy okazji dzięki nim podwyższam swoje kwalifikacje dzięki kursom. Ale wszystkie oferty pracy, kursów, staży zawsze sama sobie znajdowalam. Jak już mówiłam urząd ma nas wspierać w znalezieniu pracy a nie nam ją znaleźć..

P. S skąd to wiem. A stąd że pisałam prace licencjacką na ten temat. :)

[...] nie szukaj perfekcji. Naucz się żyć z myślą, że wady są częścią doskonałości...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
2 czerwca 2015r. o 7:34
Malenka91 napisał(a): ...
P. S skąd to wiem. A stąd że pisałam prace licencjacką na ten temat. :)


I psu na budę te prace. Qurcze , kiedy w końcu zrozumiecie , że wartość realna jest ważniejsza od papierologii ?

A może jakieś piwko Malutka w realu ? :)

Miłego :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 czerwca 2015r. o 15:27
Pannazdzieckiem napisał(a):
Malenka91 napisał(a): ...
P. S skąd to wiem. A stąd że pisałam prace licencjacką na ten temat. :)


I psu na budę te prace. Qurcze , kiedy w końcu zrozumiecie , że wartość realna jest ważniejsza od papierologii ?

A może jakieś piwko Malutka w realu ? :)

Miłego :)


A ty gdzie pracujesz?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.